קלף שבעה מטות

Play Video

להוציא את המוץ מהתבן

%0תומך

שבעה מטות מייצג סיטואציה שבה האדם שכח את העיקר של דרכו ומתעסק בטפל של חייו. ההתפקחות בקלף זה כשהאדם מבין שהטפל רק מרחיק אותו מהמטרה. הקלף לעיתים מייצג גם מצב של התגוננות מפני אדם או סביבה. אדם עם גב לתהום מחזיק מוט מול שישה מטות הניצבים מולו.

קלף שבעה מטות בחיים

התמקדות במציאת זוגיות, התמקדות בחיוב שבזוגיות קיימת תאפשר התפתחות רוחנית של השואל בתחום הזוגיות.

פירוש קלף שבעה מטות בקלפי הטארוט

סיטואציה של התגוננות, בה חייב האדם להחליט עם מה להתמודד ועל מה לוותר כדי לנצח.

סמלי הקלף
המשמעות שבסמל
7 מטות עם עלים
סמכותיות, משענת, כוח רוחני, רצונות, יוזמה, כלי למימוש הרעיון.
העלים הם התחדשות, צמיחה, התגשמות של תקוות.
הבעת פנים מפוחדת
מסמלת את הפחד והמצוקה שבו נמצא הנער. סיטואציה של התגוננות, בה חייב האדם להחליט עם מה להתמודד ועל מה לוותר כדי לנצח.
בגד ירוק
התחדשות, צמיחה, תקווה, בריאות ונעורים.
רקע תכלת
השמיים הכחולים מייצגים פוטנציאל שטמון באדם, הם מסמלים אופטימיות, חופש ביטוי, עצמאות ותקווה. הם מסמלים גם רוחניות, אפשרויות אין סופיות ונצח.
הר
אתגרים, עוצמה, מסתור, מכשול.
תהום
פחד מנפילה.
מים
המים שבקדמת הקלף מסמלים את תת המודע של האדם, את המחשבות, את התחושות, את הרגשות ואת צורות התנהגות של האדם אשר הוא אינו מודע אליהם.

מיתולוגיה

המלך לא התכוון לתת ליאסון את גיזת הזהב, מופתע מניצחונו של יאסון הוא אומר שגם בנו ייתן לו משימות האגו של יאסון נהנה לעמוד באתגרים, אך הוא מבין שהמשימות החדשות מרחיקות אותו מהמטרה האמיתית, החזרה לעיר הולדתו והשלטון עליה. הקלף קורא לשואל לבדוק האם האתגר היה למטרה, האם האתגר היה להסחת דעת מהמטרה. הקלף קורא לשואל כפי שהוא קרא ליאסון להתמקד בעיקר ולא בטפל, גם אם הטפל מאוד מפתה. לעיתים הסחות הדעת האלו הן הדרך לא להתמודד עם הבעיה האמיתית.

בקריאה

בעוד קלפי השש הם קלפים של הישגים, הצלחה, הרמוניה ושלמות בעולם החומר. קלפי השבע מייצגים את הרוח המעבר בין החומר לרוח מחויב מציאות של התפתחות רוחנית. ביסוס החומר מאפשר להתמודד עם הרוח והאתגרים שלה. קלפים שמייצגים שינוי תפיסה, יכולת ראייה של שני צדיי המטבע. התמודדות עם ההבנה מה מעכב את האדם בחיים למה לשים לב, ולמה להתייחס כדי שההתפתחות הרוחנית, ההתפתחות במסע תתקדם.