קלף שבעה גביעים

Play Video

מדמיון למציאות

%0תומך

קלף שבעה גביעים אשליה, חלום והגשמה, קלף זה מאפשר לאדם להבין את הפער הקיים בין החלום ובין המציאות. לכל אדם יש חלום, הוא יכול לחלום והוא יכול לעשות צעדים אופרטיביים כדי לממש את החלום. השאלה הנשאלת בקלף זה היא היכן נמצא האדם ברגע זה. ההתפקחות של האדם נובעת מכך שלחיות בחלום זה לחיות באשליה, חלום יכול להפוך למציאות רק דרך עשייה.

קלף שבעה גביעים בחיים

החלום לבן או בת זוג אינו מספיק, החלום לזוגיות יכול להתגשם בחייו של השואל אם הוא יפעל כדי לממש זוגיות.

פירוש קלף שבעה גביעים בקלפי הטארוט

סמלי הקלף
המשמעות שבסמל
נחש
הנחש הוא הפחד שמא לא יצליח האדם לממש את החלום, להפוך את האשליה למציאות. סמל לשינוי, לריפוי, לכוחות נסתרים, לאנרגיה נפשית. מתקשר למים לאדמה למסתורין.
פטריה
פטרייה מסמלת חוסר החלטיות, סמל לאנרגיית הקונדליני סמל להארה. רגל הפטרייה מייצגת את עמוד השדרה והכובע הקטן בראש את צ'אקרת הכתר.
גביע
הגביעים הצפים באמצע השמיים על ענן מסמלים את החלום, את האשליה. מייצג את אלמנט המים; מים הם מרכיב רגשי הם סמל נשי. הגביעים מדמים את הרחם הנשי המכיל.
ראש של עלמה
ראשה של העלמה בצבע הכחול מסמל החלטות חיוביות בחייו של האדם. מסמל את אנרגית הנעורים, צמיחה תמימות ואופטימיות.
דרקון
שמירה, אגירה, אוצר.
זר
זר הדפנה מסמל ניצחון, צבעו הצהוב עם הגולגולת המוטבעת על הגביע מרמז על הצורך להיפרד ממחשבות שליליות המרעילות את הנשמה. הזר מסמל מעגל, שלמות, אין סופיות, הרמוניה, ניצחון, התחלות חדשות וסיומים, בריאות ויופי.
אוצר
שפע
טירה
טירה המסמלת את המודעות של האדם לכוח ולהשפעה שיש לאשליה ולחלומות על חייו. הטירה מסמלת ביטחון, הגנה, שלטון.
ענן
הענן מסתיר את המציאות, מסוכך, יוצר אשליה, מפריד.
דמות שחורה
הדמות כמו קוסם מרימה את הגביעים באוויר, אין חיבור לקרקע המציאות. הדמות השחורה הניצבת בחזית הקלף עם הגב לקורא מסמלת צדדים לא מוכרים ומוזנחים באופיו ואישיותו של האדם. חלק באישיות של האדם שהוא לא מוגדר או לא מוחלט ומכיל אמונות ומשאלות.
רקע תכלת
השמיים הכחולים הם סימן לכך שכל האפשרויות פתוחות בפני האדם. הרקע הכחול מסמל פוטנציאל, הזדמנויות, אופטימיות, חופש ביטוי, עצמאות ותקווה. שמיים, רוחניות, אפשרויות אין סופיות ונצח.
תכשיטים
התכשיטים מסמלים את ערכן של מערכות היחסים וההתחייבויות של האדם, ואת ערכו העצמי. 
הילה
ההילה האדומה מסמלת העברת מסר מהיקום אל האדם. צבעה האדום מסמל את החומר, את הפיזי והיא מדגישה את הצורך לחבר את החלום למציאות.

מיתולוגיה

פסיכה פונה לוונוס, זו כועסת אך נותנת לפסיכה שלוש משימות, למרות הקושי במשימות, פסיכה מבצעת אותן. הקלף מייצג חלום שהופך למציאות מתוך העשייה של השואל. יש מקרים בהם כשמופיע קלף זה לאם החתן קשה לשחרר את בנה לטובת כלתה.

בקריאה

בעוד קלפי השש הם קלפים של הישגים, הצלחה, הרמוניה ושלמות בעולם החומר. קלפי השבע מייצגים את הרוח, המעבר בין החומר לרוח מחויב מציאות של התפתחות רוחנית. ביסוס החומר מאפשר להתמודד עם הרוח והאתגרים שלה. קלפים שמייצגים שינוי תפיסה, יכולת ראייה של שני צדיי המטבע. קיים חלום, הוא יישאר בגדר חלום אם השואל לא יפעל להגשמתו.