קלף תשע חרבות

Play Video

יש סיבה לחשש

%0תומך

קלף תשע חרבות Nine swords אחד משלושת הקלפים המאתגרים בחפיסת קלפי הטארוט. קלף של דאגה, דאגה שאין לה תקנה, מצב בו עדיף לוותר ולעזוב. זהו קלף של יאוש, חרדה, כישלון. הסיטואציה קשה ואינטואיטיבית האדם מודע לכך, אך קשה לו לוותר, קשה לו לעזוב.

קלף תשע חרבות בחיים

בנושא זוגיות, משבר ביחסים, דאגה מוצדקת הן במצב של העדר זוגיות הן במצב שבו יש זוגיות.

פירוש קלף תשע חרבות בקלפי הטארוט

סמלי הקלף
המשמעות שבסמל
חרב
מיוצגת בידי יסוד האוויר שמייצג היגיון קר. איבחת החרב מהירה, חדה, קרה ומחושבת. וכך גם המחשבה המגיעה מהאינטלקט. מסמלת סמכות, צדק, כוח, חוזק, הפרדה בין טוב לרע.
רקע שחור
הקיר השחור מסמל את האפל, את החשכה, את הלילה, את הדיכאון, את הלא כלום, את הכניעה וההעלמות, הוא מתחבר לרשע, הוא חוסם. מייצג גם פחד, סכנה, איום, תכונות שליליות, יצרים אפלים, אבל גם תחכום, סמכות, כוח ולמידה. הוא מבטא אווירת מיסתורין הקשורה גם למעגל המוות והלידה מחדש.
איש מליט את פניו בכפות ידיו
הדמות יושבת במיטה בתנוחה של פחד ומתיחות, בתנוחה של דאגה. הישיבה במיטה משדרת העדר אקטיביות בנוגע לאתגר איתו יש להתמודד. מסמל ייאוש, חוסר תקווה, כאב, חוסר רצון לראות את הקורה סביבו.
כותונת לבנה
מסמלת טוהר, תמימות, קדושה, נעורים וענווה.
דרגש
הדרגש הוא סמל של לקיחת רגע לבחינת הפרטים. מצביע על הצורך להתרווח, להירגע, לקחת פסק זמן כדי לבחון או להתענג על מה שבא לידי ביטוי בקלף. מנוחה, תמיכה, עשייה.
שמיכה צבעונית
הצבעוניות של השמיכה מסמלת אופטימיות, גם במצבים הקשים ביותר אפשר למצוא את האור. כיסוי המיטה משדר אופטימיות צבעונית ופורחת שכן גם במצבים הקשים ביותר בחייו של אדם, גם באפלה צריך לזכור שמחר תזרח השמש ואפשר יהיה למצוא את האור.
תבליט הלוחמים בצד המיטה
מסמל קרב או מלחמה שהאדם מנהל בחייו.

מיתולוגיה

אורסטס יודע את שעליו לעשות הוא יודע שאין לו ברירה שכן אימו הרגה את אביו ורוצה להרוג אותו, להרוס את הממלכה ולבזות את האלים. הוא קיבל את אישורו של אפולו שלקח על עצמו את האחריות לרצח האם. המצפון מייסר את אורסטס הידיעה כי לא ישלם על מעשיו לא מאפשרת לו לפעול, אך מרגע שברור לו שיענש על מעשהו הוא רוצח אותה. ואכן חייו קשים, הוא סובל ונרדף בידי אלות הנקם. הקלף מייצג מצבים של דאגה מוצדקת של השואל ויותר מכך הקלף מדגיש שהמצב גרוע יותר ממה שהוא מדמיין. עדיף לשגת אף על פי שהתאהבמברעיון, במחשבה הכישלון מובטח.

בקריאה

קלפי התשע מסמלים סיום, שלמות. קלפי התשע מסיימים את המסע שהחל בקלפי השתיים שתכליתם היתה תיקון השבר לאחר השלמות של קלפי האס, בקלפי השתיים התחילו הלימוד וההתפתחות. בקלפי התשע המסע הושלם ואנו חוזרים למקום השלם. תשעה ירחי לידה תשעה חודשים שבהם העובר מתפתח מרעיון לאדם שלם. האדם בעל שקט פנימי, ללא צורך לשנות, ביטחון עצמי, חיבור לאמת. בקלף שמונה חרבות על האדם היה להשתחרר מהמצב המעכב בשימוש בכוח המחשבה ובהיגיון הקר, מאחר שההזדמנות לא נוצלה עכשיו האדם משלם על אי עשייתו בכך שעליו להתמודד עם הכבלים איתם פחד להתמודד בקלף הקודם, ועם התוצאה של המעשה שעשה.