קלף צדק

Play Video

להפרד מגורמים מעכבים

%0תומך

קלף צדק Justice הוא קלף של מחויבות ואחריות לחיים, להחלטות ולמעשים של האדם. ראייה בהירה, עשייה שקולה הם שקובעים את הגורל. הצדק הקוסמי נטול פניות, חד וחסר רחמים. העונש אינו מהווה גחמה אלא השבת איזון.

קלף צדק בחיים

קיים צורך לבדוק את הזוגיות ולתקן, לאדם ברור כי היא מעכבת אותו, אך יש צורך להתמודד עם השיעור. במצבים שבהם האדם אינו מתקן את הדרוש תיקון, הוא יוציא את הזוגיות מחייו.

פירוש קלף צדק בקלפי הטארוט

הסמלים בקלף

הדמות אוחזת ביד שמאל שהיא יד הרגש את המאזניים, וביד ימין שהיא היד המוציאה לפועל את החרב, חרבו של המלאך גבריאל, המלאך השומר על פתח גן העדן לאחר שאדם וחוה גורשו ממנו, כסמל לעשיית דין. הצדק מוכרע לפי הפוטנציאל הרוחני של האדם, טוהר ליבו, טוהר כוונותיו, והמימוש העצמי שלו. אי מימוש הפוטנציאל הוא בזבוז של חיים, ועשיית אי צדק לנשמה.

המשקל כסמל לבדיקת הלב, הנשמה מופיע בתרבויות שונות המצרית, היהודית, היוונית, הרומית בחלקן השקילה היא לאחר המוות. ביהדות השקילה היא בכל ראש שנה, וניתן לו לאדם לתקן את דרכיו.

העמודים ביניהם יושבת הדמות אפורים, צבע המסמל אובייקטיביות. צבע הגלימה אדום צבע של עשייה וביצוע. מבטא סמכות ושליטה.

סמלי הקלף
המשמעות שבסמל
מלכה
יציבות, הכלה ויכולות רגשיות.
כתר
שליטה, תהילה, שלמות, רציפות.
גלימה אדומה
צבע הגלימה אדום, צבע של עשייה וביצוע. מבטא סמכות ושליטה. סמכות, כוח, פאר, קסם, עשייה.
חרב
סמכות, צדק, אינטלקט, כוח, חוזק, מפריד בין טוב לרע.
מאזניים
צדק, איזון, שפיטה, דואליות.
2 עמודים אפורים
העמודים ביניהם יושבת הדמות אפורים, צבע המסמל אובייקטיביות. הם מייצגים תמיכה, דואליות, שומרי הסף.
צעיף
הגנה, כיסוי.
פרגוד אדום
הפרדה, הסתרה, עשייה.
רקע צהוב
שפע, אנרגיה אושר. הוא מייצג אומץ אך גם זהירות ופחדנות. תקשורת פנימית וחיצונית.
הבעת פנים רצינית
החלטיות, קור רוח, היגיון.

מיתולוגיה

הקלף מיוצג בידי האלה אתנה אלת החוכמה, המלחמה, החוק והצדק.

האלה המצרית מאאת', מאפיינת פן נוסף של הקלף תפקידה היה לשקול את לב המתים. בצד אחד של המאזניים היה מונח הלב ובצדם האחר נוצה. אם הלב קל מהנוצה המת נשלח לגן עדן, אם הלב כבד מהנוצה המת נשלח לגיהינום. לב כבד הוא לב כבול, לב קל יודע להבדיל בין העיקר לבין הטפל, לב קל יודע להוציא מחייו את ההפרעות שכובלות אותו ולא מאפשרות לרוח לצמוח. תפקיד נוסף שהיה לאלה מאאת' הוא שמירה על האמת הן בעולם האלים הן בעולם בני האדם בזכות האמת נשמר הסדר הקוסמי.

ייצוג הקלף

הקלף מייצג תהליך המסע מחולק לשלושה חלקים בשלב המחפש קיימת תחושה של רצון לשינוי והאדם בודק מה חסר לו בחייו. בהמשך התהליך הוא הופך לחניך, ומוצא את המורה שילווה אותו בדרך. בשלב האחרון החניך הופך למאסטר, הוא מוצא את ייעודו ומממש אותו.

לאחר שהחניך יעבור את התהליך שמיוצג בקלף הצדק ויפנים את התובנות הוא יהפוך למאסטר. בשלב זה החניך לומד את חשיבותם של היחסים בין עולם החומר לעולם הרוח. כדי לתת מקום לעולם הרוח יש להוציא מנתיב החיים גורמים מעולם החומר המהווים הפרעה כמו: פחדים, חששות, מסכות, שקרים. החניך מתנתק מהגורמים הכובלים אותו לעולם החומר.

קלף הצדק מזהיר את האדם שלא ליצור קרמה, לא ליצור רישומים שליליים בתודעה. חשוב לא להסתיר דבר, לא לשקר, לתת לאמת מקום מרכזי בחיים.

הקלף מראה כי אין סיבה להסתיר. צריך להציג את האמת, ולהוציא את המהות הפנימית.

כאשר אדם פותח בפני העולם את מי שהוא, שם נמצא הכוח, שם נמצא האיזון. אדם יכול להגשים את ייעודו רק אם אינו כבול לאנשים, לתהליכים, לפחדים, החופש מכל אלו מביא את האדם למקום של מימוש.

מצבים בהם צריך לעזוב עבודה, לסיים מערכת יחסים, הבעיה במקרים רבים היא התגובה לאירוע אותו יש להוציא מהחיים, הפחד להתעמת. כנות פנימית בסיטואציה זו חשובה ביותר. חשוב להבין שיש להוציא מהחיים סיטואציות שהאדם התמודד איתן ולא סיטואציות שאדם ברח מהן.

חשוב לזכור זהו קלף של הארקנה הגדולה, המייצגת את עולם הרוח. הנשמה של השואל נמצאת במקום של הרצון להוציא מחייו גורמים מעכבים. כדי להצליח לממש את הקלף בעולם החומר על האדם להיות מי שהוא ללא כחל ושרק. להקשיב לקול הפנימי ולהיות כן עם עצמו.