קלף יום הדין

Play Video

להפרד מגורמים מעכבים

%0תומך

קלף יום הדין מרמז על גאולה, על אירוע שבו מוסרים כל המחסומים. נוצרים שינויים בתפיסת העולם. גם במקום האפל ביותר נמצאת אפשרות לצמיחה, האדם מתעורר, סולח לעצמו ולסביבתו, הוא מתפייס עם עצמו וסביבתו, הסליחה מובילה להארה.

קלף יום הדין בחיים

הקלף נע על הרצף בין התעוררות לאחר תקופה ללא זוגיות, התחלה חדשה ממקום בשל, לבין התעוררות בתוך הזוגיות והבנות לגביה.

פירוש קלף יום הדין בקלפי הטארוט

סמלי הקלף
המשמעות שבסמל
חצוצרה
החצוצרה מסמלת קריאה להתעוררות, הכרזה, גבריות.
דגל עם צלב
הדגל שעליו מופיע צלב מסמל איזון ושיווי משקל של החומר ושל הרוח. הדגל הוא סמן, מהות, ערכים, מחויבות, כיוון. הצלב קו מאונך רוחניות אקטיביות, קו מאוזן חומריות פסיביות, איזון.
מלאך
מלאך תוקע בחצוצרה מסמל את הגאולה. המלאך הוא שליח האלוהים, ישות רוחנית, הגנה.
עננים
כוח, ארעיים, מהווים חוצץ, התחדשות.
רקע ולבוש תכלת
שמים, רוחניות, אפשרויות אין סופיות ונצח.
7 אנשים עירומים מסתכלים מעלה
7 הוא מספר של רוחניות, העירום של הדמויות טוהר, תמימות, התחלה, מיניות, פגיעות. מנח הידיים מייצג קבלה ופתיחות, תקווה, הודיה, שמחה. המבט מעלה מעיד על ציפייה ויראת שמים.
אגם
צמצום, רוגע, ביטחון, רגש, היסוד הנשי
קבר
הקברים מסמלים מקומות אפלים, מוות, הכלה, סוף. הקבר פתוח מייצג אפשרויות פתוחות.
הרים
אתגרים, עוצמה, מסתור, מכשול

מיתולוגיה

קלף יום הדין מיוצג במיתולוגיה היוונית בידי האל הדס. המסע אל השאול נועד להפוך למסע של לידה מחדש. הדס מייצג את הנסתר ואת החשוך, אך גם את המלאות ואת השפע. הוא נקרא המורה הטוב ושומר השער, עולמו של הדס נעלם, מלא סוד, מפחיד אך משמש מקור חוכמה ומקור לעצות אינטואיטיביות. הירידה אל השאול כמו התהליך שאותו עובר האדם היא ירידה מפחידה, הגורמת לדכדוך, אך בתת מודע של האדם נמצאים אוצרות רבים של יצירתיות, יצריות ועוצמה נקיים מפחדים והתניות, כאשר האדם חוזר מהשאול או ממעמקי תת המודע אל המודע אל האור הוא מעצים איתם את המודע ואת חייו.

ייצוג הקלף

קלף יום הדין מייצג מצב של שינוי, התעוררות ומודעות. הקלף מסמן סיום פרק בחייו של האדם, יש תחושת קיפאון אך זהו השלב שבו האדם מוצא את דרכו האישית, הזהות של האדם, מי שהיה מראשית המסע ועד לקלף זה קיימת והופכת לשלב גבוה, נקי וטהור. קיימת התפתחות ולא אובדן. האדם הופך שלם יותר בזכות התהליך שעבר. כאשר קלף זה עולה בקריאה הוא מסמל לשואל שעליו להתעורר. הקלף חוצה את החיים לשניים לפני הופעתו האדם היה פסיבי, תודעתו הייתה רדומה, עכשיו על האדם להתעורר ייתכן שתידרש תקופת הבשלה, תהליך, אך בסופו יתרחש השינוי.

חשוב לזכור זהו קלף של הארקנה הגדולה, המייצגת את עולם הרוח. הנשמה של השואל נמצאת במקום של יום הדין, יום של התעוררות ותחייה. כדי לממש קלף זה על האדם לבחור להתעורר, לבחור ליצור שינוי, לוותר על הפחד משינוי, עליו לוותר על מצב של תודעה רדומה.