קלף יום הדין

מעגל החיים

קלף יום הדין בחיים

בנושא זוגיות הקלף נע על הרצף בין התעוררות לאחר תקופה ללא זוגיות, התחלה חדשה ממקום בשל, לבין התעוררות בתוך הזוגיות והבנות לגביה.

בנושא קריירה קריירה שמקבלת תפנית לאחר תקופה של קיפאון, זווית הראייה של השואל משתנה לגבי הקריירה לאחר שתודעת השואל התעוררה.

בנושא כספים השואל הופך להיות מודע למצבו הכספי ובשל להתמודד איתו לטוב ולרע.

קלף מעכב קלף של הבשלה, קלף תהליכי. האדם היה במצב של אי עשייה של שקט התהליכים הפנימיים הבשילו בתוכו ועם קבלת הקלף הוא מתחיל להחיל את התהליך הפנימי על חייו.  "וְרַבִּים, מִיְּשֵׁנֵי אַדְמַת-עָפָר יָקִיצוּ, אֵלֶּה לְחַיֵּי עוֹלָם, וְאֵלֶּה לַחֲרָפוֹת לְדִרְאוֹן עוֹלָם" דניאל יב, ב השואל נמצא בשלב שבו עליו להתעורר ולהתפתח בנוגע לנושא השאלה, לא ניתן לזרז את התהליך. לידה תתרחש כשהתינוק יהיה בשל לצאת לאוויר העולם.

פירוש קלף יום הדין בטארוט

יום הדין חדש

קלף יום הדין Judgement מרמז על גאולה, על אירוע שבו מוסרים כל המחסומים. נוצרים שינויים בתפיסת העולם. גם במקום האפל ביותר נמצאת אפשרות לצמיחה, האדם מתעורר, סולח לעצמו ולסביבתו, הוא מתפייס עם עצמו וסביבתו, הסליחה מובילה להארה.

מלאך תוקע בחצוצרה מסמל את הגאולה. החצוצרה עצמה מסמלת קריאה להתעוררות. הדמויות בחלקו התחתון של הקלף מסמלות שלבים שונים של היחלצות מהתהום, שלוש הדמויות המרכזיות האישה שידיה מושטות לפנים מסמלות קליטה של שפע, דמות הגבר שידיה מונחת על הלב מסמל תקווה ולמידה של חוכמת הלב, הילד שידיו פרושות לצדדים מסמל את הילד הפנימי באדם ואת הנכונות לשמחה, את היצירתיות ואת יכולת ההתחדשות הקיימת באדם. הזקיפות של הדמויות והערום שלהן מסמל את הניתוק מתדמית חיצונית, האני נחשף ללא חשש וכך הוא מוצא את כוחו ועוצמתו. העירום הוא סמל לטוהר ושלמות, קבלה עצמית. הקברים מסמלים מקומות אפלים היציאה של הדמויות מהם מסמלת את היכולת של האדם לצאת ממקומות אלו. הדגל עליו מופיע צלב מסמל איזון ושיווי משקל של החומר ושל הרוח

מיתולוגיה קלף יום הדין מיוצג במיתולוגיה היוונית על יד האל הדס. המסע אל השאול נועד להפוך למסע של לידה מחדש. הדס מייצג את הנסתר החשוך, אך גם מלאות ושפע. הוא נקרא המורה הטוב ושומר השער, עולמו של הדס נעלם, מלא סוד, מפחיד אך משמש מקור חוכמה ומקור לעצות אינטואיטיביות. הירידה אל השאול כמו התהליך אותו עובר האדם היא ירידה מפחידה, הגורמת לדכדוך, אך בתת מודע של האדם נמצאים אוצרות רבים של יצירתיות ויצריות ועוצמה נקיים מפחדים והתניות, כאשר האדם חוזר מהשאול או ממעמקי תת המודע אל המודע אל האור הוא מעצים איתם את המודע ואת חייו.

הקלף מייצג מצב של שינוי, התעוררות ומודעות. הקלף מסמן סיום פרק בחייו של האדם, יש תחושת קיפאון אך זהו השלב בו האדם מוצא את דרכו האישית, הזהות של האדם, מי שהיה מראשית המסע ועד לקלף זה קיימת והופכת לשלב גבוה, נקי. קיימת התפתחות ולא אובדן. האדם הופך שלם יותר בזכות התהליך שעבר. כאשר קלף זה עולה בקריאה הוא מסמל לשואל שעליו להתעורר. הקלף חוצה את החיים לשניים לפני הופעתו האדם היה פסיבי, תודעתו הייתה רדומה, עכשיו על האדם להתעורר יתכן ותדרש תקופת הבשלה, תהליך, אך בסופו יתרחש השינוי.

בנושא זוגיות הקלף נע על הרצף בין התעוררות לאחר תקופה ללא זוגיות, התחלה חדשה ממקום בשל, לבין התעוררות בתוך הזוגיות והבנות לגביה.

בנושא קריירה קריירה שמקבלת תפנית לאחר תקופה של קיפאון, זווית הראייה של השואל משתנה לגבי הקריירה לאחר שתודעת השואל התעוררה.

בנושא כספים השואל הופך להיות מודע למצבו הכספי ובשל להתמודד איתו לטוב ולרע.

חשוב לזכור זהו קלף של הארקנה הגדולה, המייצגת את עולם הרוח. הנשמה של השואל נמצאת במקום של יום הדין, יום של התעוררות ותחייה. כדי לממש קלף זה על האדם לבחור להתעורר, לבחור ליצור שינוי, לוותר על הפחד משינוי, עליו לוותר על מצב של תודעה רדומה.

 כדי לדעת איזו אנרגיה מקיפה אתכם היום  אתם מוזמנים לעבור לפתיחה היומית ולגלות, או שאולי יענינו אתכם פתיחות נוספות: קריאת כיוון ושאלת מילים.
לוגו גדול
דילוג לתוכן