קלף ארבע חרבות

Play Video

זה הזמן לחשוב

%0תומך

קלף ארבע חרבות Four words מייצג סיטואציה בחיים שבה יש לעצור, להפסיק את רצף המחשבות, ולמרות הרצון העז, לא להגיב. הזמן אינו בשל, השואל אינו בשל לקבל החלטה. עליו למצוא את האיזון בין החומר לרוח ולהפעיל את החשיבה הקרה ורק אחר כך להגיב.

קלף ארבע חרבות בחיים

בנושא זוגיות, קיפאון במערכת היחסים. גם אם השואל רוצה להציע נישואין וגם אם הוא רוצה להפרד עכשיו אינו הזמן הנכון וההחלטה שתתקבל תהיה שגויה. עליו להמתין לזמן הנכון.

פירוש קלף ארבע חרבות בקלפי הטארוט

סמלי הקלף
המשמעות שבסמל
חלון ויטרז'
הוויטראז הצבעוני מסמל עתיד מלא חיים. הוא סמל לחזון ולהשתנות שלו בהתאם לתפיסה של האדם ואמונותיו. לראות מעבר, ציפייה, תקווה.
חרב
שלוש החרבות התלויות על הקיר מסמלות את השגי העבר בעוד החרב המונחת מתחת לאביר מחכה לפעולה עתידית שתעשה בידי האביר. החרב מיוצגת בידי יסוד האוויר שמייצג היגיון קר. איבחת החרב מהירה, חדה, קרה ומחושבת. וכך גם המחשבה המגיעה מהאינטלקט. מסמלת סמכות, צדק, כוח, חוזק, הפרדה בין טוב לרע.
רקע אפור
רקע אפור מסמל את החיפוש אחר האיזון בין החומר לבין הרוח, פשרה, צמצום, התנתקות והגנה.
רקע צהוב
רקע צהוב מסמל את השכל ואת האינטלקט, את האגו, את הדימוי העצמי, את התקשורת של האדם עם העולם החיצון.
דמות שוכבת
דמות האביר השוכב כשידיו צמודות בתפילה או מדיטציה מסמל מצד אחד קיפאון והמצד האחר תפילה ותקווה לעתיד. הדמות שוכבת שלווה ידיה במנח תפילה. היא ממתינה לרגע הנכון לפעול.
דרגש
הדרגש הוא סמל של לקיחת רגע לבחינת הפרטים. מצביע על הצורך להתרווח, להירגע, לקחת פסק זמן כדי לבחון או להתענג על מה שבא לידי ביטוי בקלף. מנוחה, תמיכה, עשייה. הצבע הצהוב של הדרגש מסמל את השמש את אורה מקרין אנרגיה רוחנית.

מיתולוגיה

יש מצבים בחיים שאי אפשר לקבל החלטה, כל פעולה שתעשה תסתיים באסון בין שבמותו של אורסטס ובין שבמותה של המלכה אימו. הקלף מייצג את אותם מצבים בחיים בהם עדיין אי אפשר לקבל החלטה, התנאים עדיין לא בשלים. קיים הצורך להגיב, קיים הדחף לענות או לעשות כאן ועכשיו, אבל הסיטואציה היא סיטואציה שבה צריך לעצור. אם השואל יגלה סבלנות הוא יבין כיצד ומתי נכון לפעול.

בקריאה

בקלף האס נוצר הרעיון, בקלפי השתים נעשת עבודה התפתחותית, בקלפי השלוש נקצרו הפירות קלף הארבע מייצג את ראשיתו של שלב בניית היסודות, בסלילת הדרך של התהליך, לכן האדם יחוש תחושות של חוסר שקט, תחושת עיכוב. בעוד האס ראשוני התחלתי תמים. הארבע מייצג התחלה שיש בה זיכרונות עבר, כדי להתפתח האדם צריך לעבור תהליך לשנות משהו בעצמו ולהתמודד עם הגורם המעכב. הגורם המעכב בקלף זה הוא הרצון לקבל החלטה ועכשיו, כשזה לא הזמן להחליט. ההמתנה מבהירה, מאפשרת מחשבה צלולה שלאחריה יגיע הזמן הנכון לקבל החלטות.