קלף ארבעה גביעים

Play Video

בין אמונה לחוסר אמונה

%0תומך

ארבעה גביעים הסמלים בקלף אופטימיים, מלאי חיים, חיות ושפע האדם חש דחייה וספקות למרות כל האופטימיות המיוצגת בקלף. המציאות לא השתנתה במאומה מקלף שלושה גביעים שסימל חגיגה, האדם איבד את האמון שלו, ונכנסו לחייו הספקות המרעילים את נשמתו. האתגר בקלף הוא לחזור לאיזון. ולמצוא מחדש את האמונה ביכולותיו ובאפשרויות העומדות בפניו.

קלף ארבעה גביעים בחיים

מתעוררים ספקות לגבי בן הזוג, קיימת דחייה של התקדמות במערכת הזוגית בשל ספקות והעדר אמון.

פירוש קלף השוטה בקלפי הטארוט

סמלי הקלף
המשמעות שבסמל
עץ
מזון, מקלט, הגנה, חיבור לאדמה, שורשים פיזי, גזע רגש, צמרת רוחניות, שפע, בנייה.
גביע
הגביעים מסמלים שפע חומרי ורוחני. מייצג את אלמנט המים; מים הם מרכיב רגשי הם סמל נשי הגביעים מדמים את הרחם הנשי המכיל.
יד מתוך ענן
מסמלת כוח, שליטה, הגנה, נתינה וקבלה. הענן מסמל את הכוח האלוהי, ארעיים, מהווים חוצץ, התחדשות.
עלם יושב מכונס
העלם יושב כשידיו ורגליו שלובות מסמל אנרגית נעורים צמיחה תמימות ואופטימיות אך היותו מכונס וסגור מראה כי יש לו ספקות ופחדים.
מבט כלפי מטה
מבטו פונה כלפי מטה והוא מכונס בתוך עצמו מסמל כי הוא אינו רואה את השמים הכחולים. מסמל גם כניעה וסגירות.
רקע תכלת
הרקיע הכחול מסמל פוטנציאל, הזדמנויות, אופטימיות, חופש ביטוי, עצמאות ותקווה. שמיים כחולים הם סימן לכך שכל האפשרויות פתוחות בפני האדם. שמיים, רוחניות, אפשרויות אין סופיות ונצח.
דשא ירוק
הדשא הירוק מסמל את דרך החשיבה וההרגשה של האדם בנוגע לסיטואציה שבה הוא נמצא. הדשא הירוק והמטופל מסמל רגשות חיוביים.

מיתולוגיה

אהבתם של פסיכה וקופידון התעצמה והתחזקה, אך פסיכה החלה להתגעגע למשפחתה. היא חזרה לבית אביה ושם סיפרה שהיא מאושרת, אך אחיותיה סיפרו לה שלא עם גבר אהוב היא התחתנה, אלא עם נחש מכונף, והספק החל להתעורר בה. זהו קלף של ספקות שפוגע בשמחה. הקלף מאתגר את השואל ועליו ללמוד להוציא את הספק וחוסר האמון מחייו.

בקריאה

בקלף האס נוצר הרעיון בקלפי השתיים נעשית עבודה התפתחותית, בקלפי השלוש נקצרו הפירות קלף הארבע מייצג את ראשיתו של שלב בניית היסודות, בסלילת הדרך של התהליך. לכן האדם יחוש תחושות של חוסר שקט, תחושת עיכוב. בעוד האס ראשוני התחלתי תמים. הארבע מייצג התחלה שיש בה זיכרונות עבר, כדי להתפתח האדם צריך לעבור תהליך לשנות משהו בעצמו ולהתמודד עם הגורם המעכב. הגורם המעכב בקלף זה הוא תחושת הדחייה והספקות שמתעוררים.