קלף חמישה מטות

Play Video

הדרך להצלחה וניצחון מגיעה בעזרתם של אחרים

%0תומך

חמישה מטות קלף של ניצחון לאחר קרב, אך הניצחון אינו מגיע בקלות כפי שנראה על פניו בקרב בין הנערים, המיתולוגיה מדגישה, יהיה ניצחון אך האדם חייב לקבל עזרה. האדם מחפש דרך קלה להתמודד עם האתגר העומד בפניו, אם לא יהיה מוכן לכך שהמאבק אינו פשוט, הוא יופתע ויכשל. המאבק הוא חלק מההתפתחות הרוחנית ההבנה שדברים לא בהכרח מגיעים בקלות, שיש להילחם על מה שרוצים.

קלף חמישה מטות בחיים

הזוגיות נמצאת במבחן, עומדת בפני אתגר, זוגיות שיש בה יריבות פנימית או יריבות חיצונית המפריעה לבני הזוג, כדי לנצח את האתגר ולהתפתח ולהתקדם בזוגיות השואל צריך לקבל עזרה.

פירוש קלף חמישה מטות בקלפי הטארוט

סמלי הקלף
המשמעות שבסמל
5 מטות עם עלים
המטות מסמלים מיומנות שנדרשת כדי לנצח, קרב המחייב אסטרטגיה כדי לנצח. הם מסמלים סמכותיות, משענת, כוח רוחני, רצונות, יוזמה, כלי למימוש הרעיון.
העלים הם התחדשות, צמיחה, התגשמות של תקוות.
5 נערים בלבוש שונה
הנערים הלבושים בגדים ספורטיביים מסמלים אימון ספורטיבי. הם מסמלים את אנרגית הנעורים, צמיחה, תמימות ואופטימיות משחקי מלחמה.
כובע אדום
הגנה, סמל לכבוד, שינוי, עשייה.
רקע תכלת
הרקיע הכחול מסמל פוטנציאל, הזדמנויות, אופטימיות, חופש ביטוי, עצמאות, תקווה. שמיים, רוחניות, אפשרויות אין סופיות ונצח. שמיים כחולים הם סימן לכך שכל האפשרויות פתוחות בפני האדם.

מיתולוגיה

המסע הארוך שעוברים יאסון וחבריו בדרך לגיזת הזהב, הוא מסע מלא בתלאות, ומשימות בלתי אפשריות. יאסון מגיע ליעדו אך כל זה בזכות העזרה אותה הוא מקבל מהאלה הרה. גם את גיזת הזהב הוא משיג בזכות העזרה מבתו של המלך מדיאה שמתאהבת בו. הקלף הוא קלף של מאבק, חשוב להבין שזה מאבק והניצחון אינו פשוט. חשוב להבין כמו יאסון שכדי לנצח צריך לבקש עזרה. בקלף זה אפשר ללמוד שהעזרה יוצאת דופן שכן את העזרה יאסון מקבל מבתו של מי שמנסה להכשיל אותו. בקלף זה לומדים מהות של אהבה. באהבה כל האמצעים כשרים. מדיאה מוכנה להקריב הכול למען אהובה למען אהבתה.

בקריאה

בעוד קלף הארבע ייצג את ראשיתו של שלב בניית היסודות, לכן האדם חש תחושות של חוסר השקט, תחושת עיכוב. קלפי החמש הם התגובה לעיכוב, הם התקשורת של האדם עם עצמו ועם סביבתו. התגובה של האדם בקלפי החמש אינה מאוזנת. הוא בטוח בהישגיו, מרגיש כי הוא יושב כבר ברגע זה על זרי דפנה. האתגר בקלף זה הוא להבין שעל האדם לקבל עזרה כדי לנצח.