קלף חמש חרבות

Play Video

זה הזמן לחשוב

%0תומך

קלף חמש חרבות מייצג סיטואציית חיים שכיחה. האדם בדילמה, שעליו לבחור בין אפשרויות, אך אף אפשרות אינה נושאת חן בעיניו. בקלף ארבע חרבות האדם עצר ולמרות רצונו לקבל החלטה מאחר שהייתה עמימות במצב הוא לא פעל, בקלף חמש חרבות התגובה אינה מאוזנת, הוא יכול לפעול אך בוחר שלא לעשות דבר. אם לא יבחר לא יוכל להתקדם בכל נושא באשר הוא. רק עשייה מלאה תוביל את האדם להבנת האמת, להבנה מה נכון ומה מתאים לו.

קלף ארבע חרבות בחיים

בנושא זוגיות, בחירה בין המשך הזוגיות או סיומה, שתי הבחירות אינן רצויות, בזוגיות יש קושי רב אבל העדרה מפחיד גם כן, בחירה בין שתי מערכות יחסים ששתיהן אינן מועדפות.

פירוש קלף ארבע חרבות בקלפי הטארוט

סמלי הקלף
המשמעות שבסמל
עננים
העננים מסמלים סיטואציות בחייו של האדם המעיבות עליו. הסחות דעת, אכזבות או עיכובים המשפיעים עליו באופן משמעותי. התנועה שלהם בשמים מסמלת חוסר בהירות שמתפוגגת. עננים, כוח, ארעיים, מהווים חוצץ, התחדשות.
רוח
עוצמה, תנועה, שינוי.
חרב
מיוצגת בידי יסוד האוויר שמייצג היגיון קר. איבחת החרב מהירה, חדה, קרה ומחושבת. וכך גם המחשבה המגיעה מהאינטלקט. מסמלת סמכות, צדק, כוח, חוזק, הפרדה בין טוב לרע.
שני אנשים מביטים לאופק
כשהדמות עם הגב לקורא הדבר מסמל הליכה לקראת עשייה על פי צווי היקום.
דמות בכותונת ירוקה
הירוק מסמל התחדשות, צמיחה, תקווה, בריאות ונעורים. הבגד האדום שמתחת מרמז שיש צורך בעשייה.
חייל
החייל מסמל תכונות אופי נוקשות וקפדניות, אך חשוב מזה הוא מסמל עמידה על עקרונות. החייל בקדמת הקלף מסמל היסוס, חוסר ידיעה כיצד לפעול, לקחת או להשאיר.
ים
הים ברקע מסמל מצב של חוסר ודאות משמעותי בחייו של האדם. סיטואציות מאתגרות, מסמל מאבקים משמעותיים שהתמודדות איתם תביא לתוצאות לא ידועות. ים, כוח החיים, אנרגיה נשית, ריבוי אפשריות, סכנה, עולם רגשי.
מגפיים כתומים
תנועה, התלהבות, נחישות. צבעם הכתום מסמל שפע, פריון, מסמל אהבה, יצירה, יצירתיות והשראה. הכתום מבטא גם נטייה לאומנות. מייצג אינטואיטיביות נשית.
רקע תכלת
שמיים בצבע כחול מייצגים אופטימיות, חופש ביטוי, עצמאות ותקווה. שמיים, רוחניות, אפשרויות אין סופיות ונצח.

מיתולוגיה

אורסטס עומד בפני שתי בחירות שאף אחת אינה טובה והתוצאה שלה אינה חיובית. בין שהוא הורג את אימו על שרצחה את אביו ואת התמודדות עם הקושי הרגשי של רצח האם, ובין שלוותר ולחיות בפחד שאימו תרצח אותו. הקלף מייצג את אותם המצבים בהם אין בחירה טובה בין אפשרויות, אבל למרות הכול חובה לבחור ולפעול. ברגע שתהיה בחירה באחת האפשרות מרגע שתהיה פעולה תעלה הידיעה מה נכון ומה לא נכון. בשל הקושי לבחור בין שתי האפשרויות השואל מעדיף לשבת על הגדר, להיות צופה מהצד ולתת לחיים לעבור בלי להחליט. השואל אינו מאפשר לעצמו להתנסות ולחוות. מצב של העדר בחירה הוא מצב של קיפאון. האם השואל ישאר קפוא או יבחר ויראה מה החיים מזמנים לו.

בקריאה

בעוד קלף הארבע ייצג את ראשיתו של שלב בניית היסודות, לכן האדם חש תחושות של חוסר שקט, תחושת עיכוב. קלפי החמש הם התגובה לעיכוב, הם התקשורת של האדם עם עצמו ועם סביבתו. התגובה של האדם בקלפי החמש אינה מאוזנת. לאחר הקיפאון בארבע חרבות שבו האדם הביט בסיטואציה ולא הגיב, בחמש חרבות האדם מבין כי אין אופציה מועדפת לבחירה, האתגר הוא לבחור את אחד האופציות ולממש אותה ללא סייג, עשייה זו מבהירה לאדם האם בחר נכון. בקלף זה יוכל לשנות את בחירתו אם טעה.