קלף חמישה גביעים

Play Video

הרגשת אובדן תקווה ללא בסיס

%0תומך

קלף חמישה גביעים בשל הדחייה והספקות בקלף ארבעה גביעים, התגובה של האדם לסיטואציה אינה מאוזנת והוא הופך לפסימי, הוא מיואש, למעשה המצב תקין, רק זווית הראיה של האדם פסימית וכואבת, האדם רואה את חצי הכוס הריקה את מה שאין לו ולא את מה שיש לו. לאדם יש אפשרות להתגבר על האתגר אם ישנה את התייחסותו.

קלף חמישה גביעים בחיים

אף על פי שהאדם מרגיש פסימי ורואה בעיות בזוגיות, ברגע שזווית הראייה שלו תשתנה הוא יוכל להתמודד עם האתגר ולראות את חצי הכוס המלאה. לקדם את הזוגיות ולהתפתח בה. אם ימשיך להיות פסימי החששות, הפחד, הספקות יגשימו את עצמם.

פירוש קלף חמישה גביעים בקלפי הטארוט

סמלי הקלף
המשמעות שבסמל
רקע אפור
רקע אפור מסמל את החיפוש אחר האיזון בין החומר לרוח. אפור, פשרה, צמצום, התנתקות, הגנה.
רקע צהוב
חלקו התחתון של הקלף הצבוע בצבע הצהוב, מסמל את השכל ואת האינטלקט, את האגו, את הדימוי העצמי, את התקשורת של האדם עם העולם החיצון.
טירה
הטירה מסמלת שפע הקיים באופק, ביטחון, הגנה, שלטון.
גלימה שחורה
הבגד השחור מסמל אבל ואובדן. הגלימה מייצגת סמכות, כוח, פאר, השחור מסמל פחד, סכנה, איום, תכונות שליליות, יצרים אפלים, אבל גם תחכום, סמכות, כוח ולמידה. הוא מבטא אווירת מסתורין הקשורה גם למעגל המוות והלידה מחדש.
ראש מורכן
הדמות הרכונה מסמלת את שפיפות ואת נמיכות הרוח. מסמל עצבות, כניסה פנימה, חוסר ביטחון.
נהר
הנהר מסמל חוסר ודאות או מצבים שליליים בחייו של האדם, אך אלו מצבים זמניים. ברגע זה האדם מתמודד עם אתגר או עם מכשול, או עם מצב של שינוי אותו חייב האדם לעבור כחלק מהזרימה של חייו. נהר, זרימה, חיים, הכוונה, עוצמה.
גשר
הגשר מסמל את יכולתו של האדם להצליח ולהתגבר על הקושי. הגשר מייצג שינוי, מקשר, מעבר בין עולמות, תקווה.
גביע
הגביעים השוכבים על הקרקע לאחר שנפלו מסמלים את מה שאבד. הגביעים העומדים על הקרקע באים להזכיר לאדם שהוא לא איבד הכול. הגביע מייצג את אלמנט המים; מים הם מרכיב רגשי הם סמל נשי. הגביעים מדמים את הרחם הנשי המכיל.

מיתולוגיה

פסיכה חוזרת עם קופידון לארמון אך ליבה מלא ספקות היא מחליטה בלילה לבדוק מי הוא אהובה, כשהיא מגלה כי זהו קופידון אל האהבה היא נבהלת ובניסיון לברוח היא שופכת את חלב הנר הרותח על כנפיו. קופידון נפגע ונבגד אומר לפסיכה "במקום בו אין אמון, אין אהבה". הוא עוזב את פסיכה, שנשארת מיואשת בארמון. הקלף מייצג ייאוש, הוא מייצג את הצורך לגלות את האמת, ואת הפחד מהגילוי. אין זה משנה אם השואל יגלה אמת אוהבת או אמת כואבת כך או כך לאחר גילוי האמת אפשר להתמודד עם כל שאלה או אתגר.

בקריאה

בעוד קלף הארבע ייצג את ראשיתו של שלב בניית היסודות, לכן האדם חש תחושות של חוסר שקט, תחושת עיכוב. קלפי החמש הם התגובה לעיכוב, הם התקשורת של האדם עם עצמו ועם סביבתו. התגובה של האדם בקלפי החמש אינה מאוזנת. לאחר תחושת הדחייה והספקות בקלף חמישה גביעים האדם מגיב והתגובה שלו היא ייאוש האתגר הוא לראות את חצי הכוס המלאה.