קלף שמונה חרבות

Play Video

מבוי סתום

%0תומך

קלף שמונה חרבות Eight Swords כבלים וגדרות. מצב של חסימה כתוצאה מכך שהאדם מאפשר לרגש לשלוט והוא אינו פועל כפי שצריך לפעול ממקום של הגיון. הכבלים והגדרות שסוגרים את האדם יכולים להיות חוזה, סוד, זוגיות, נישואין, עבודה מחייבת והתחייבות לעבודה, את כל אלה יש להפר כדי להשיג את המקום של האיזון והשלמות.

קלף שמונה חרבות בחיים

בנושא זוגיות האדם נמצא במצב שחוסם אותו ומונע ממנו זוגיות או שהוא חי בתוך זוגיות שמגבילה אותו.

פירוש קלף שמונה חרבות בקלפי הטארוט

סמלי הקלף
המשמעות שבסמל
רקע אפור
הרקע האפור מסמל את החיפוש אחר האיזון, פשרה, צמצום, התנתקות, הגנה.
עיניים מכוסות
העיניים מסמלות שיפוט ומודעות, הן מסמלות את הדרך בה האדם מתבונן על חייו, העיניים החסומות מחייבות שינוי גישה, שינוי של זווית ראייה, אי קבלת העובדות, סגירות מפני העולם.
אישה קשורה
האישה מסמלת פאסיביות, רגישות, אינטואיציה ויכולת להעניק. אישה קשורה, חסימות, חוסר תנועה, פחד. הכבלים שעוטפים את האישה לא מאפשרים תנועה.
חרב
מיוצגת בידי יסוד האוויר שמייצג היגיון קר. איבחת החרב מהירה, חדה, קרה ומחושבת. וכך גם המחשבה המגיעה מהאינטלקט. מסמלת סמכות, צדק, כוח, חוזק, הפרדה בין טוב לרע.
גדר חרבות
הגדר שיוצרות החרבות סביבה מסמלת מחסומים או מכשולים שקיימים בחייו של האדם, ומקשים עליו לעשות את הצעד הנדרש כדי להשתחרר מהם.
טירה
ביטחון, הגנה, שלטון.
כותונת כתומה
כותונת כתומה מסמלת את עולם הרגש, מיניות, גמישות, יצריות ויצירתיות, איזון בין הגוף הפיסי לגוף הרוחני. שפע, פריון, מסמל אהבה, יצירה, יצירתיות והשראה. הכתום מבטא גם נטייה לאומנות. מייצג אינטואיטיביות נשית.
שלוליות
השלולית שבה עומדת האישה מסמלת עיכובים קטנים, אכזבות, האדם עובר חוויה המעכבת אותו מלהתפתח. קרקע לא יציבה, חוסר נוחות.

מיתולוגיה

ברגע האמת בבית התפילה כשאימו לבד אורסטס מרים את חרבו ולא מצליח להרוג אותה. היא מנסה לדבר על ליבו ולפנות אל רגשותיו, אך ללא הועיל אורסטס לא מוריד את חרבו ואינו משחרר אותה מהאיום שלו לכן היא קוראת לאלות הנקם ובשמן מבטיחה לו כי הן תרדופנה אותו עד יום מותו. הקלף מייצג מצבים בחיים בהם יש לנהוג באופן קר ללא רגש, אף על פי שהסיטואציה קשה כי מחד גיסא היא רגשית ומאידך האדם חייב לפעול באופן רציונלי. אך הרגש כובל את האדם ולא מאפשר פעולה.

בקריאה

קלפי השמונה משלבים את הרוחניות עם יכולת מעשית, האדם עבר תהליך של התפתחות והגיע לשלב בו עליו לצעוד צעד אחד כדי לעבור לשלב הבא בתהליך. זהו שלב של סיום והתחלה תהליך של מעבר ושינוי. לאחר אותה פסיעה האדם יגיע לאיזון ולהרמוניה בחייו. הכבלים, הפחדים והחששות מונעים מהאדם לצעוד את הצעד הנכסף שיביא אותו לאיזון.