קלף שמונה גביעים

Play Video

לשחרר את הדרך לידי הגורל

%0תומך

קלף שמונה גביעים הוא קלף של פרידה של ויתור. הכניסה לשאול לאחר שפסיכה הצליחה בכל המשימות הקודמות מביאה אותה למקום שיש לוותר על המלחמה, לאפשר לדברים לקרות. הן שום אדם לא נכנס לשאול ויצא ממנו חי, ויתור על מאבק פנימי וחיצוני מאפשר לדברים לקרות, לא בהכרח כפי שהאדם היה רוצה שיקרה אלא כפי שצריך לקרות. ברגע שהשואל יוותר על הרצון ויאמין, יגיע השינוי המיוחל ויביא איתו איזון ושלמות.

קלף שמונה גביעים בחיים

ויתור זו מהות הקלף. ויתור אינו כניעה לצד האחר, אלא מעשה מרצון משאפשר לגלות ולהבין את כוונותיו של בן הזוג.

פירוש קלף שמונה גביעים בקלפי הטארוט

סמלי הקלף
המשמעות שבסמל
ליקוי חמה
חשיכה, אובדן, מוות.
רקע תכלת
התכלת מסמל פוטנציאל, הזדמנויות, אופטימיות, חופש ביטוי, עצמאות ותקווה. שמיים, רוחניות, אפשרויות אין סופיות ונצח.
רקע צהוב
הצהוב מייצג את השכל ואת האינטלקט, את החריצות, את הכוח, את הדימוי העצמי. אלו כוחות הקיימים בדמות הלבושה אדום ומוכנה לפעולה.
הרים
ההרים הטרשיים שאליהם פונה האדם מסמלים מכשולים גדולים בחייו או אתגרים. ההר מסמל גם עוצמה.
דמות לבושה אדום
הדמות בגבה אלינו הולכת לקראת ההחלטה שלה, לקראת האתגרים. היא נחושה בדרך להגיע למקום הנכון לה.
מטה
סמכותיות, משענת, כוח רוחני, רצונות, יוזמה, כלי למימוש הרעיון.
ים
כוח החיים, אנרגיה נשית, ריבוי אפשריות, סכנה, עולם רגשי.
גביע
הגביעים יוצרים חומה המסמלת את הגבול בין מה שהיה למה שיקרה בעתיד שאליו הולך האדם. הגביע מייצג את אלמנט המים; מים הם מרכיב רגשי הם סמל נשי. הגביעים מדמים את הרחם הנשי המכיל.
שמש
שמש מסמלת אופטימיות, ראייה חיובית, ביטחון ותקווה. השמש מסמלת מצב של שקט נפשי, הארה ומוטיבציה להצליח.
ירח
הירח שמסמל את תת המודע מכסה את השמש והיא תופיע מחדש במלוא זוהרה כאשר האדם יוותר על הרצון ויאפשר למה שצריך לקרות, לקרות.

מיתולוגיה

ונוס המתוסכלת שולחת את פסיכה למשימה אחרונה היא מבקשת ממנה שתרד לשאול ותשאיל מפרסיפונה את הפודרה של היופי והנעורים הנצחיים שלה. אף אדם לא נכנס לשאול וחזר משם. אך פסיכה המאמינה באהבה שלה מאפשרת לדברים לקרות. הקלף מייצג את הפסקת המאבק הן פסיכה הן השואל יודעים שאין מה לעשות יותר וצריך לשחרר. אומרים שכשאישה משחררת גבר היה והוא אוהב אותה הוא יחזור, היה ולא חזר, מעולם לא היה שלה, זה נכון גם לגבי גבר שמשחרר את אהובתו. הצורך לוויתור אינו מהווה תבוסה, ויתור, שתיקה הם לפעמים התגובה הנכונה.

בקריאה

קלפי השמונה משלבים את הרוחניות עם יכולת מעשית, האדם עבר תהליך של התפתחות והגיע לשלב בו עליו לצעוד צעד אחד כדי לעבור לשלב הבא בתהליך. זהו שלב של סיום והתחלה תהליך של מעבר ושינוי. לאחר אותה פסיעה האדם יגיע לאיזון ולהרמוניה בחייו. ויתור על שליטה בחיים יביא את האדם לעשות את הצעד הנכסף שיביא אותו לאיזון בחיים. הקלף מסמל מצבים בחיים בהם יש לשחרר לוותר על בן זוג, על מקום עבודה.