קלף מוות

להשתנות כדי לחיות

קלף מוות בחיים

בנושא זוגיות התחלה של זוגיות חדשה, התחדשות בזוגיות הקיימת, מיניות זורמת וטובה.  לעיתים הקלף משמש אזהרה שחשוב לסיים מערכת יחסים זוגית שאינה מועילה  להתפתחות השואל.

בנושא קריירה התחלה חדשה לאחר עבודה שנסתיימה, פרויקט חדש בעבודה, התלהבות. לעיתים הקלף משמש אזהרה שחשוב לסיים פרויקט או לעזוב מקום עבודה שאינם מועילים להתפתחות השואל.

בנושא כספים התחלות חדשות, הזדמנויות חדשות.

קלף תומך בתהליכי שינוי, ריצ'רד הוקר אמר "שינוי אינו מתחולל ללא גרימת אי נוחיות, אפילו אם השינוי הוא מרע לטוב."  המוות מגיע ומאפשר לישן לעזוב ולחדש לצמוח. קלף המוות מהווה תזכורת שלחיים יש נקודת סיום לא ידועה ועכשיו זה הרגע לחיות.

פירוש קלף המוות בטארוט

מוות חדש

קלף המוות Death מייצג מצב בו העולם הפנימי והחיצוני מתפוררים כתוצאה מתהליכי שינוי אותם עובר המחפש, החניך והמאסטר בדרך להארה. העולם מתפורר האדם נותר ללא נקודת התיחסות ברורה וידועה ולכן בשלב זה מגיעים האובדן, הבלבול, תחושת איבוד השליטה על הקיים ופחד. בנצרות לנקודה זו קוראים "הלילה האפל" לפני שמגיע האור נהיה חשוך יותר מתמיד. קלף המוות חשוב בתהליך שכן זהו שלב של ניתוק ושחרור. כל מה שאינו רלוונטי לאדם חייב להשתחרר וללכת כדי שניתן יהיה לבנות דפוסים חדשים מתוקנים. לאחר שהוסרו כל הקליפות, השקרים וחצאי האמיתות נותרת המהות הפנימית שמתוכה יצמחו חיים חדשים.

פירוש הסמלים בקלף המוות

השלד מסמל את מה שנותר מהאדם לאחר התפוררות הגוף. הוא התמצית של האדם, הוא יקרום עור וגידים חדשים, בשלב זה עליו לעטות שריון כדי להגן על עצמו. החרמש שהוא סמלו של מלאך המוות הקוצר את הנשמות מהגוף החי מסמל את הקציר, החיתוך של מחויבויות והתחייבויות עבר. למרות שקיימת תחושת שחרור היא מלווה באובדן. הסוס מסמל אנרגיה של יצרים, אנרגיה חייתית. השלד אוחז במושכות הוא המוביל והשולט בתהליך. הנחל מסמל שינוי וזרימה בחיים, טוהר וטיהור. הלוטוס הלבן על רקע הדגל השחור והשמש העולה באופק הם סמלים של התחדשות, של חיים חדשים. זהו ראשית האור לאחר "הלילה האפל" הלוטוס מסמל את חבל הטבור שיש לנתק בין האם לתינוק, את ההכרה שעולה מהיקום, הפרח הוא סמל לשלמות.

מיתולוגיה בסיפורי מיתולוגיה רבים נמצא את הגיבור היורד אל השאול עובר תהליך טרנספורמציה ויוצא משם אדם אחר. הפרספקטיבה החדשה משנה את המהות והמודעות הישנה.

מה מייצג קלף המוות בקלפי הטארוט

הקלף מייצג את השלב בו המאסטר מקבל את שיעורו הראשון, חשיבות המוות בחיים. המוות פירושו שינוי. המוות נושף בעורף האדם מיום היוולדו, מזכיר לו שהגרגירים בשעון החול נשפכים, והזמן אוזל. כדי להגיע להארה על המאסטר לפעול, להתאמץ, להקשיב לסימנים שהיקום נותן. לא לבזבז זמן על הרגלי עבר, התמכרויות, מערכות זוגיות לא נכונות, על טעויות שנעשו.

הקלף מדגיש את החשיבות של הרצונות והחלומות של האדם. המוות הוא חלק מהחיים, השלכת מאפשרת לעלים חדשים לצמוח במקום העלים הישנים. מדוע פוחד האדם משינוי, הן זו הזדמנות להתחלה חדשה. זהו תהליך בו דבר מסתיים בחייו של האדם ודבר אחר מתחיל. כדי שהמעבר בין השלבים יתרחש בצורה אפקטיבית ביותר להתפתחות הרוחנית, יש לתת מקום לשלב האבל. 

קיימים מצבים בהם האדם צריך לבדוק מה מפריע להתפתחותו, לצמיחתו. האם האדם מחזיק בכוח במשהו שהיה רוצה או צריך ללכת.  לאחר שהבין מה אינו מועיל לו יותר בחייו עליו לשחרר אותו, זו צורה של מוות שלאחריה יבוא שינוי. זהו תהליך טרנספורמציה בו בעזרת מוות מטאפורי האדם משחרר דפוסים, תפיסות, מצבי חיים, אנשים שמגבילים, כדי לזכות בשינוי, התפתחות וצמיחה רוחנית.

בנושא זוגיות התחלה של זוגיות חדשה, התחדשות בזוגיות הקיימת, מיניות זורמת וטובה.  לעיתים הקלף משמש אזהרה שחשוב לסיים מערכת יחסים זוגית שאינה מועילה  להתפתחות השואל.

בנושא קריירה התחלה חדשה לאחר עבודה שנסתיימה, פרויקט חדש בעבודה, התלהבות. לעיתים הקלף משמש אזהרה שחשוב לסיים פרויקט או לעזוב מקום עבודה שאינם מועילים להתפתחות השואל.

בנושא כספים התחלות חדשות, הזדמנויות חדשות.

חשוב לזכור זהו קלף של הארקנה הגדולה, המייצגת את עולם הרוח. הנשמה של השואל נמצאת במקום של השינוי, של הרצון לסיים תהליכים על מנת להתחיל תהליכים חדשים. אך כדי להתחיל את הפרידה עליו לעבור תהליך של הבנה ממה להיפרד, תקופת אבל הנובעת מהפרידה ולאחריה התחלה חדשה.

 כדי לדעת איזו אנרגיה מקיפה אתכם היום  אתם מוזמנים לעבור לפתיחה היומית ולגלות, או שאולי יענינו אתכם פתיחות נוספות: קריאת כיוון ושאלת מילים.
לוגו גדול
דילוג לתוכן