קלף מוות

Play Video

להשתנות כדי לחיות

%0תומך

קלף מוות מייצג מצב שבו העולם הפנימי והחיצוני מתפוררים בשל תהליכי שינוי שאותם עובר המחפש, החניך והמאסטר בדרך להארה. העולם מתפורר האדם נותר ללא נקודת התייחסות ברורה וידועה ולכן בשלב זה מגיעים האובדן, הבלבול, תחושת איבוד השליטה על הקיים ופחד. בנצרות לנקודה זו קוראים "הלילה האפל" לפני שמגיע האור נהיה חשוך יותר מתמיד. קלף המוות חשוב בתהליך שכן זהו שלב של ניתוק ושחרור. כל מה שאינו רלוונטי לאדם חייב להשתחרר וללכת כדי שאפשר יהיה לבנות דפוסים חדשים מתוקנים.

לאחר שהוסרו כל הקליפות, השקרים וחצאי האמיתות נותרת המהות הפנימית שמתוכה יצמחו חיים חדשים.

קלף מוות בחיים

התחלה של זוגיות חדשה, התחדשות בזוגיות הקיימת, מיניות זורמת וטובה. לעיתים הקלף משמש אזהרה שחשוב לסיים מערכת יחסים זוגית שאינה מועילה להתפתחות השואל.

פירוש קלף מוות בקלפי הטארוט

סמלי הקלף
המשמעות שבסמל
שמש
אנרגיה של יצירה, מקור חיים, מאירה, מברכת, חיונית,
שלטון, אומץ, תבונה, מחממת אך גם יכולה לשרוף.
שלד
השלד מסמל את מה שנותר מהאדם לאחר התפוררות הגוף. הוא התמצית של האדם, הוא יקרום עור וגידים חדשים, בשלב זה עליו לעטות שריון כדי להגן על עצמו. השלד מסמל ביטוי למוות, לכיליון, לסיום.
חרמש
החרמש הוא סמלו של מלאך המוות הקוצר את הנשמות מהגוף החי מסמל את הקציר, החיתוך של מחויבויות והתחייבויות עבר. אף על פי שקיימת תחושת שחרור היא מלווה באובדן.
דגל
סמן, מהות, ערכים, מחויבות, כיוון.
שריון
הגנה, סגירות, סמל סטטוס.
סוס
הסוס מסמל אנרגיה של יצרים, אנרגיה חייתית. חוזק פיזי, אנרגיה, יצריות, אצילות, ניידות. סוס לבן – הארה רוחנית, טוהר.
לוטוס
הלוטוס הלבן על רקע הדגל השחור והשמש העולה באופק הם סמלים של התחדשות, של חיים חדשים. זהו ראשית האור לאחר "הלילה האפל" הלוטוס מסמל את חבל הטבור שיש לנתק בין האם לתינוק, את ההכרה שעולה מהיקום, הפרח הוא סמל לשלמות. מסמל גם הארה, טוהר, שלמות, יופי, אופטימיות, ייחודיות.
2 מגדלים
הגנה, תצפית, שאיפה לרוחנית.
דמויות
מסמלים את מה שהאגו מוותר עליו.
ילד
טוהר, תום, התחלות חדשות.
ספינה
תנועה, יציבות ובטחון, הצלה, הגבלות.
עצים
מזון. מקלט. הגנה. חיבור לאדמה. שורשים – פיזי,
גזע – רגש, צמרת – רוחניות, שפע, בנייה.
מפל
מסמל שינוי וזרימה בחיים, טוהר וטיהור. מסמל זרימה, שחרור, עוצמה.

מיתולוגיה

בסיפורי מיתולוגיה רבים קיים הגיבור היורד את השאול עובר תהליך טרנספורמציה ויוצא משם אדם אחר. הפרספקטיבה החדשה משנה את המהות ואת המודעות הישנה.

ייצוג הקלף

הקלף מייצג את השלב בו המאסטר מקבל את שיעורו הראשון, חשיבות המוות בחיים. המוות פירושו שינוי. המוות נושף בעורף האדם מיום היוולדו, מזכיר לו שהגרגירים בשעון החול נשפכים, והזמן אוזל. כדי להגיע להארה על המאסטר לפעול, להתאמץ, להקשיב לסימנים שהיקום נותן. לא לבזבז זמן על הרגלי עבר, התמכרויות, מערכות זוגיות לא נכונות, על טעויות שנעשו.

הקלף מדגיש את החשיבות של הרצונות והחלומות של האדם. המוות הוא חלק מהחיים, השלכת מאפשרת לעלים חדשים לצמוח במקום העלים הישנים. מדוע פוחד האדם משינוי, הן זו הזדמנות להתחלה חדשה. זהו תהליך שבו דבר מסתיים בחייו של האדם ודבר אחר מתחיל. כדי שהמעבר בין השלבים יתרחש בצורה אפקטיבית ביותר להתפתחות הרוחנית, יש לתת מקום לשלב האבל.

קיימים מצבים שבהם האדם צריך לבדוק מה מפריע להתפתחותו, לצמיחתו. האם האדם מחזיק בכוח במשהו שהיה רוצה או צריך ללכת. לאחר שהבין מה אינו מועיל לו יותר בחייו עליו לשחרר אותו, זו צורה של מוות שלאחריה יבוא שינוי. זהו תהליך טרנספורמציה בו בעזרת מוות מטאפורי האדם משחרר דפוסים, תפיסות, מצבי חיים, אנשים שמגבילים, כדי לזכות בשינוי, התפתחות וצמיחה רוחנית.

חשוב לזכור זהו קלף של הארקנה הגדולה, המייצגת את עולם הרוח. הנשמה של השואל נמצאת במקום של השינוי, של הרצון לסיים תהליכים כדי להתחיל תהליכים חדשים. אך כדי להתחיל את הפרידה עליו לעבור תהליך של הבנה ממה להיפרד, תקופת אבל הנובעת מהפרידה ולאחריה התחלה חדשה.