קלפי חיות - שַׁבְּלוּל

לחיות את הרגע

אדם שלו רוח שַׁבְּלוּל נוטה להיות בעל הרגלים וסבלנות רבה, מוסר העבודה שלו גבוה מאוד, הוא משקיע בעבודתו שעות ארוכות. אומנם הוא נוטה לעבוד לאט, אך כאשר הוא מציב מטרה שאותה הוא מעוניין להשיג, דבר לא יסיט אותו מנתיבו.

בעל רוח השַׁבְּלוּל מעדיף להיות לבד, הוא ביישן ולא נתפס כאדם חברותי. החלטותיו ומעשיו מגיעים מרובד רגשי, והוא נוטה להסתיר את האני האמיתי שלו. רוח השַׁבְּלוּל מנחה אותו לאזן בין הגנה לאמון.

שַׁבְּלוּל בטבע מייצג הרגשה של פגיעות ואיטיות בכל היבטי החיים, כך גם אדם שרוח השַׁבְּלוּל מצויה בו; זהו אדם שמבודד את עצמו, לעיתים מסתתר כדי להימנע ממשימה לא נעימה. אומנם הוא סבלן ומתמיד ומממש את מטרותיו, אך צמיחה אישית תיווצר רק כאשר יחשוף את החלקים הפגיעים שבו.

 רוח השַׁבְּלוּל קוראת להאטה כי אין טעם לגרום לחץ נוסף על הלחץ הקיים, היא מנחה את האדם להרפות, להבין כי זה הזמן המתאים לכך, היא מאפשרת לאדם להבין ולהפנים שכל קצב הוא קצב טוב, והתוצאה תגיע ברגע שבו היא אמורה להגיע.

השַׁבְּלוּל מסמל כי על האדם לנצל את זמנו בחוכמה ולהגדיר את סדרי העדיפויות שלו. התהליך שעובר בעל רוח השַׁבְּלוּל הוא מעין תרגיל בניהול זמן, חשוב שיישאר בהווה כדי שיעשה את כל שנדרש. רוח השַׁבְּלוּל מובילה את האדם שבו היא מצויה לתובנות בהקשר לתפיסת הזמן, הוא מודע בעזרתה שגם מה שנראה כמו נֶצַח, הוא רק רגע קטן בחייו של האדם, שעליו להקפיד להיות נוכח בתהליך העכשווי, להשתדל להתקדם באיטיות וביציבות לקראת המטרות.