קלפי חיות - אַרְנֶבֶת

הפחד שבספונטניות

רוח האַרְנֶבֶת נושאת משמעויות רבות; היא קשורה לפחד ולביישנות, לפוריות, לפקחות וליצירתיות. שפע, אושר וספונטניות קשורים גם הם לרוח האַרְנֶבֶת.

אדם המחובר לרוח האַרְנֶבֶת הוא חכם ויצירתי, אך עליו לטפל בעצמו כדי להתגבר על פחד וחרדה.

לאַרְנֶבֶת יש נטייה לקפוא ואז פתאום להירתע כשמשהו עובר לידה. האַרְנֶבֶת קטנה ועדינה ללא הגנות רבות, לכן היא מתייחסת לכל דבר כאל איום אפשרי, ואף על פי כן היא מסוגלת להירגע כשהיא אוכלת או ישנה במחילה שלה. אדם המזדהה עם רוח האַרְנֶבֶת עשויי להיות ביישן ומפוחד כמוה. רוח זו מלמדת את האדם להתגבר על פחדים לא רציונליים ממקום של הגנה על עצמו מפני נזק.

לאַרְנֶבֶת מספר רב של צאצאים במהלך שנות הבגרות שלה, ולכן היא משמשת כסמל לפוריות. כאשר רוח האַרְנֶבֶת מופיעה סימן שהאדם בשל להבאת ילדים. רוח האַרְנֶבֶת יכול לייצג גם פוריות סמלית פוריות של רעיונות.

האַרְנֶבֶת ידועה כמאחסנת מזון במחילה שלה כדי שתעבור בשלום את חודשי החורף הארוכים., פעולה זו הופכת אותה לסמל של עושר ושפע בתרבויות רבות. רוח האַרְנֶבֶת מלמדת את האדם לעבוד קשה ולחסוך כדי לעבור זמנים קשים.

האַרְנֶבֶת מסתמכת על השכל ועל כישורי התצפית שלה כדי להימנע מסכנה, ואחת מדרכי ההגנה שלה היא להישאר דוממת לחלוטין, כיוו שיודעת כי התנועה היא זו שמגלה את מיקומה לטורפים. אדם המזדהה עם רוח האַרְנֶבֶת הוא חכם ויצירתי, ומשתמש באינטליגנציה ובמיומנות שלו כדי לפתור בעיות שאחרים לא מצליחים. אם רוח האַרְנֶבֶת מופיעה בתקופה קשה, זהו הסימן לחשוב מחוץ לקופסה כדי למצוא פיתרון. רוח האַרְנֶבֶת יכולה להופיע כתזכורת למניעת הזנחת הצד היצירתי.

האַרְנֶבֶת נוטה לנוע בדרכים מהירות ובלתי צפויות, מכאן שרוח האַרְנֶבֶת יכולה להיות תזכורת שמעט ספונטניות בחיים היא דבר טוב. היא עשויה להופיע כשהאדם מרגיש משועמם או צועד בתלם, האַרְנֶבֶת באה להזכיר לאדם שלנוע בכיוון לא צפוי עשוי לעזור ולחולל שינוי חיובי. אם האדם נוטה לתכנן ולשלוט בכל פרט ופרט של חייו, רוח האַרְנֶבֶת עשויה להיות תזכורת לשחרר את השליטה מדי פעם כדי לחוות דברים בצורה שונה.