קלפי חיות - עוֹרֵב

גמישות ויכולת הסתגלות

העוֹרֵב מסמל את קסם החיים ואת המסתורין של היצירה, בגלל זיקתו למסתורי החיים והקסם, הוא נתפס במסורות שמאניות רבות כחיית הרוח הנבחרת למשתמש בקסם, ובכוחו להפעיל את חוק היקום בחיים הפיזיים. רוח העוֹרֵב מזוהה עם תעלומות חיים, עם מזל וקסם, לכן כשהרוח מגיעה לאדם היא מספקת לו תובנה ואמצעים התומכים בכוונותיו, היא תומכת בפיתוח כוח הראייה, בשינוי ובחיבור לקסמי החיים.

בעל רוח העוֹרֵב עובר טרנספורמציה אישית, לכן עליו לבדוק איזה חלק מחייו זקוק לשינוי, העוֹרֵב מסמן שהוא מוכן לבצע את השינוי.

הוא ניחן באינטליגנציה, בתעוזה, בגמישות וביכולת הסתגלות. יש גם סמלים שליליים לעוֹרֵב המקשרים אותו לסימן רע, למוות ולכישוף אפל.

צבעו של העוֹרֵב מסמל את הופעת הבריאה, את הריק או את מה שטרם התגבש, במקביל רוחו נושאת את האנרגיה של תעלומות החיים ואת הכוח לשינוי פנימי. רוח העוֹרֵב מאפשרת לאדם שבו היא מצויה לפתח את היכולות שלו לתפוס שינויים עדינים באנרגיה שבתוכו ובסביבתו. אותו אדם הוא בעל יכולת לראות מעבר לאשליות ולפתור את הדואליות של 'נכון' ו'לא נכון', של הדרישה ה'פנימית' וה'חיצונית'.

רוח העוֹרֵב מגיעה לחייו של האדם בשעה שהוא מתמודד עם מצוקה, ואז הרוח מפתחת את כוח רצונו ואת יכולתו לומר את האמת הפנימית שלו בפני הזולת ללא חשש. הרוח תנחה את האדם לסמוך על האינטואיציה שלו.

בטבע העוֹרֵב מצליח למצוא את מה שמחפש בין שזו שארית זעירה אוכל על הכביש או אגוז שיש לפצח, במקביל האדם בעל רוח העוֹרֵב ישיג את מבוקשו גם באמצעות מניפולציה, בעורמה ובשובבות.

העוֹרֵב נתפס כמי שעף בין עולמות החיים והמוות ומעביר מסרים ביניהם, והוא משמש סמל לחוכמה.