קלפי חיות - תַּרְנְגוֹל (שֶׂכְוִי, גֶּבֶר)

התחלות חדשות

בטבע התַּרְנְגוֹל מבשר על תחילת בוא השחר, ובמקביל לכך רוח התַּרְנְגוֹל היא שומרת הזמן של העולם, ובחיי האדם משמעותה של הרוח היא דייקנות, קביעות והתמקדות בניהול נכון של זמן. בטבע התַּרְנְגוֹל מבשר את זריחת החמה, ובמקביל צריך האדם לזרוח כמו השמש, לכן רוח התַּרְנְגוֹל מקנה לו תקווה, אנרגיה ושמחה, ובמיוחד, העצמה עצמית. בטבע מכריז התַּרְנְגוֹל בקולו על האשמורת האחרונה של הלילה, ובמקביל רוחו מלמדת את האדם להשתמש בקולו בתבונה.

רוח התַּרְנְגוֹל המופיעה בחיי אדם היא סימן למזל טוב, להתחלות חדשות ולבריאות. הרוח מלמדת את האדם באיזה אופן להעיר בתוכו את הכוח הפנימי וכיצד לעמוד בביטחון מול האחרים לאחר שיביע את עצמו.

רוח התַּרְנְגוֹל המצויה באדם מניעה אותו, מעירה אותו לאפשרויות וההזדמנויות בלתי צפויות. היא תומכת בו, מגבירה את האנרגיה הפיזית והרוחנית, את הביטחון העצמי, את הכנות ואת האומץ. אדם זה חש שהוא אינטנסיבי, נלהב, מלא אנרגיה, שמח ובעל אישיות שנונה.

אדם בעל רוח התַּרְנְגוֹל הוא אופטימי, ניחן בהומור, יודע ללמוד מהטעויות שלו ולהמשיך הלאה. רוח התַּרְנְגוֹל המופיעה בחייו של האדם משמשת מעין אזהרה, קריאת השכמה, והאדם לצורך ההגנה על עצמו, על ביתו ועל רכושו חייב לשנות את נקודת המבט ואת תהליך החשיבה ולפעול על פיהם.

בתרבויות רבות, באמונות ובדתות התַּרְנְגוֹל הוא חיה רוחנית נערצת, ורבים מאמינים שרוח התַּרְנְגוֹל מגרשת רוחות רעות מסמלת מזל, תחייה, אחריות, נאמנות בחיי נישואים, אומץ, נדיבות וביטחון;  בתרבות יהודית מייצג התַּרְנְגוֹל כנות ואומץ. סמל של תעוזה ושל יושר. התַּרְנְגוֹל הוא סמל לניצחון האור על החושך. בנצרות הוא מייצג את התשוקה של ישו, את החזרה בתשובה ואת תחיית המתים; בדת הזרואסטריות מסמל כמי שמביא כבוד ונחשב לסמל ניצחון; בבודהיזם מסמל תאווה וחמדנות; בתרבות הסינית הוא מייצג יושר ואומץ; בפנג שואי כשמציירים בבית תַּרְנְגוֹלים אדומים מבטיחים הגנה מפני אש, ואילו תַּרְנְגוֹלים לבנים מגינים על הבית מפני שדים וכוחות רשע אחרים; בתרבות יפנית נחשב התַּרְנְגוֹל לאדוק וקדוש, ומותר לו להסתובב בחופשיות ברחבי מקדשי השינטו. בתרבות פורטוגזית הוא מייצג שלום, הון ואמת.

רוח התַּרְנְגוֹל מייצגת נאמנות, דייקנות, גבריות, אומץ לב, יושר, זהירות, גאווה, כוח, חיוביות, התלהבות ומיניות. וגם תִמהוֹנִיות, ייחודיות, אֶגוֹ, חוסר פחד וסַקרָנוּת.