קלפי חיות - דבורה

קלפי חיות דבורה

הדבורה מפגינה כמה תכונות חזקות ובעלות משמעות רוחנית. תפקידה של הדבורה בטבע הופך אותה לסמל של עבודה קשה לדבורה חשיבות רבה בטבע ובכלכלה. האבקת פרחים והפקת דבש הן המשימות העיקריות של הדבורה.

סמליות אחת של דבורת דבש קשורה לפוריות ומיניות בגלל האבקה. הדבורה היא תזכורת להיות פרודוקטיבי בחיי היומיום ולהחזיר לעולם על מה שהתקבל מהיקום. הדבורה מביאה מיקוד במטרה, ומעוררת את האדם לחשוב מחדש על חייו ולשנות את אורח חייו.

הדבורה מסמלת כנות ושירות לקהילה. הדבורה מייצגת אושר בגלל תנועת התעופה שלה באוויר שנראת כריקוד. הסמליות של הדבורה היא חיובית ומתוקה, סמל של פעילות, עבודה, חריצות, עירנות וסדר טוב. כוורת מסמלת קהילה מאוחדת, מאורגנת וממושמעת. סימן לעתיד משגשג ושפע, עושר, אושר ושמחה בנוגע לחיי המשפחה.

במיתוס הקלטי הדבורים היו סמל לחוכמה. הם ראו בדבורה שליחת רוח בין שני העולמות. הם האמינו שדבורה יכולה לנסוע לעולם האחר ולהביא מסרים מהאלים. הדרואידים והאגדות הקדומות ראו בדבורה סמל לשמש ולאנרגיה בגלל צבעה הצהוב.

הדבורה מסמלת אושר ומזל טוב וחלומות לשיפור בחיים. האדם צריך לארגן את חייו, להתמקד ולעבוד על תחומים מסוימים בחייו. דבורה יכולה להעיד על מחשבות לגבי נושאים מהעבר או נושאים לא פתורים שעדיין מטרידים.

מפגש עם דבורה מחייב את האדם לעצור ולחשוב האם יש משהו שהוא צריך להתמקד בו? האם יש לו מטרה לא מושגת לאורך זמן? האם הוא מאזן את העבודה, החיים והבריאות שלו כמו שצריך? 

הדבורה מראה כיצד להתמודד עם אתגרי המסע הרוחני. לדבורה מוסר עבודה חזק היא סמל לעבודה קשה ומסירות. היא מסמלת את החשיבות של עצירה כדי ליהנות מצוף החיים, כלומר מברכות ותגמולים. אף על פי שדבורה היא חרק מזמזם זעיר, כוחו מפואר. אדם שלו טוטם דבורה יכול להשיג את הבלתי אפשרי. לא רק שהוא חרוץ ומסור למשימות שלו, הוא יודע ליהנות מהחיים. הוא נשאר חיובי. יש לו דרך ומטרה ברורים בחיים.

על פי חוקי האווירודינמיקה, דבורים אינן מסוגלות לעוף מכיוון שגופן גדול מדי לכנפיהן. זו גם הסיבה שטוטם הדבורה מסמל השגת הבלתי אפשרי.

ללא קשר לגודל הזעיר של הדבורה, היא חזקה מאוד. אם היא תפסיק להאביק, מיליוני צמחים ימותו. זה יכול לסיים את חייו של כמעט כל פרי וירק שהאדם מגדל על האדמה.

דילוג לתוכן