קלפי חיות - דְּבוֹרָה

מיקוד במטרה

דבורה

חוקי האווירודינמיקה קובעים שדבורים לא יכולות לעוף כיוון שגופן גדול יחסית לכנפיהן – ובכל זאת הן עפות, לכן רוח הדְּבוֹרָה מסמלת את השגת הבלתי אפשרי. ללא קשר לגודלה הזעיר, היא חזקה מאוד ובעלת השפעה אדירה בטבע ובכלכלה, כי אם היא תפסיק להאביק, הצמחייה בעולם עלולה להיעלם, תופעה שתשפיע גם על האנושות. תפקידה בטבע מסמל עבודה קשה בצוות שבו כל דְּבוֹרָה יודעת את מקומה בכוורת.

סמליות דבורת הדבש קשורה לפוריות ומיניות בגלל ההאבקה. הדְּבוֹרָה הוא תזכורת לצורך לאדם להיות מועיל ויצרני בחיי היומיום ולהחזיר לעולם את מה שהתקבל מהיקום. הדְּבוֹרָה מביאה מיקוד במטרה, ומעוררת את האדם לחשוב מחדש על חייו ולשנות את אורח חייו. היא מסמלת כֵּנוּת וְשֵׁרוּת לקהילה, ומייצגת אושר בגלל תעופתה שנראית כריקוד. הסמליות של הדְּבוֹרָה היא חיובית ומתוקה, סמל של פעילות, עבודה, חריצות, עירנות וסדר טוב. הכוורת מסמלת קהילה מאוחדת, מאורגנת וממושמע. סימן לעתיד משגשג, שפע, עושר, אושר ושמחה בחיי המשפחה.

במיתוס הקלטי היו הדבורים סמל לחוכמה. הם ראו בדְּבוֹרָה שליחת רוח בין שני העולמות והאמינו שדְּבוֹרָה יכולה לנסוע לעולם האחר ולהביא מסרים מהאלים. כוהני הדת הקלטית ראו בדְּבוֹרָה סמל לשמש ולאנרגיה בגלל צבעה הצהוב.

הדְּבוֹרָה מסמלת אושר, מזל טוב וחלומות לשיפור בחיים; רוח הדְּבוֹרָה יכולה להעיד על מחשבות לגבי נושאים מהעבר או נושאים שלא נפתרו ועדיין מטרידים. במקרה זה היא מאפשרת לאדם להתארגן, להתמקד ולעבוד על תחומים מסוימים בחייו.

מפגש עם דְּבוֹרָה מחייב את האדם לעצור ולחשוב האם יש משהו שהוא צריך להתמקד בו? האם יש לו מטרה לא מושגת לאורך זמן? האם הוא מאזן את העבודה, החיים והבריאות שלו כמו שצריך? 

הדְּבוֹרָה מראה כיצד להתמודד עם אתגרי המסע הרוחני. לדְּבוֹרָה מוסר עבודה, היא סמל לעבודה קשה ומסירות. היא מסמלת את החשיבות של עצירה כדי ליהנות מצוף החיים, כלומר מברכות ותגמולים. אף על פי שדְּבוֹרָה היא חרק מזמזם זעיר, כוחו מפואר. אדם שלו רוח דְּבוֹרָה יכול להשיג את הבלתי אפשרי. לא רק שהוא חרוץ ומסור למשימות שלו, הוא אף יודע ליהנות מהחיים. הוא חיובי בעל דרך ומטרה ברורים בחיים.