מסע השוטה בטארוט

סיפור הארקנה הגדולה בקלפי הטארוט

בחפיסת קלפי הטארוט המודרניים יש 78 קלפים המחולקים לשתי קבוצות עיקריות הארקנה הגדולה והארקנה הקטנה. 22 קלפים בארקנה הגדולה ו 56 קלפים בארקנה הקטנה.

קלפי הארקנה הגדולה מספרים סיפור של מסע. למסע עשרים ואחד שלבים הסיפור מסופר על השוטה שיוצא לחפש את דרכו במסע החיים עובר בין שלבי התודעה השונים ומגיע בסוף הדרך להארה. כל אחד יכול למצוא את עצמו במסע הזה, והיכן הוא נמצא באחד מקטעי הדרך השונים.

קלף השוטה

בתחילה מופיע קלף ה 0 הוא קלף השוטה המסמל את האדם שיוצא למסע. הוא לא יודע מה צופן בחובו אותו מסע, ויוצא לדרך מצויד בחלומות פשוטים תום ותקווה.

 

 

 

 

שאר  21 הקלפים בארקנה הגדולה מחולקים לשלושה שלבים ראשיים בחייו: המחפש, החניך והמאסטר. שלב המחפש שלב של חוסר שקט ותחושת אי שלמות בחיים. קלפים  4 – 1

קלף הקוסם

המסע מתחיל במפגש עם הקוסם שמספר לו אלו אפשרויות קיימות בו ומציע לו את מה שהוא חושב שיועיל לו במסע ואלו הם האינטואיציה והידיעה מה הוא רוצה להשיג בעולם החומר הוא נותן לו את ארבעת האלמנטים עליהם מושתתת הארקנה הקטנה המטה, המטבע, הגביע והחרב.

 

 

 

קלף הכוהנת הגדולה

אחרי הקוסם הוא פוגש את הכוהנת הגדולה שמביאה את השוטה להבנה שעליו להיכנס פנימה אל תוך תת המודע שלו לשרש דימוי עצמי שגוי, חוסר אהבה עצמית וחוסר הערכה ככלים להתקדמות במסע.

 

 

 

 

קלף הקיסרית

בהמשך המסע הוא פוגש בקיסרית היא האם האוניברסלית הקיסרית מלמדת אותו נתינה ואהבה ללא תנאי, היכולת לחוות שפע.

 

 

 

 

קלף הקיסר

הקיסר הוא האב האוניברסלי המגן והא מחבר אותו לחשיבות החומר בחייו הוא מלמד אותו מהו כוח הרצון וההתמדה. יש בשוטה מודעות לכישורים האישיים שלו.

 

 

 

 

בשלב הבא החניך כבר יודע את הדרך ומבין כי עליו לצעוד בה כדי ללמוד ולמלא את החסר שקיים בו. קלפים 5 - 11

קלף הכוהן

השוטה פוגש בכהן הגדול שמלמד אותו ביטחון עצמי, ערכים ואמת על הקיום והיקום.

 

 

 

 

קלף הנאהבים

בקלף הנאהבים עליו ללמוד את מהות הנתיב הרוחני עליו לנקות אותו מהעומס ומהאתגרים להעצים את האינטואיציה האהבה לזולת, אהבה לטבע.

 

 

 

 

קלף המרכבה

בשלב זה במסע השוטה פוגש בקלף המרכבה הוא מגשים מטרות שהציב לעצמו זוכה להערכה בכישוריו מהסביבה. מחליט החלטות קשות ופועל בנחרצות.

 

 

 

 

קלף כוח

עוצמה, כוח קלף בו השוטה לומד אומץ מהו עימות בין הצד הפיזי לרוחני. הוא נמצא במקום הנכון בחייו כדי לשמור על העוצמה עליו להתחבר לביטחון העצמי שלו לאמונה הפנימית בעצמו ולצניעות.

 

 

 

 

קלף הנזיר

הנזיר מלמד את השוטה טוהר, שלמות פנימית וסבלנות. הוא מרחיק את עצמו מעיניני החומר בחיפוש אחר משמעות רוחנית.

 

 

 

 

קלף גלגל המזל

גלגל המזל מייצג את המהות המחזורית של החיים, השמחה, העצבות, הבריאות, הכאב והחולי כולם זמניים והם חלק מתהליך. השוטה לומד שאתגרים חיצוניים מביאים לחוסר איזון פנימי. השקט נמצא במרכז המעגל ומתוכו יוצא השינוי הפנימי ויוצר מציאות חדשה.

 

 

 

קלף צדק

בשלב זה במסע השוטה פוגש בצדק הוא לומד מחויבות ואחריות לחיים, להחלטות ולמעשים שלו. הוא יכול להגשים את עצמו רק אם אינו כבול לגורמים מעכבים בחייו. כנות פנימית חשובה ביותר.

 

 

 

 

השלב השלישי שלב המאסטר השוטה מוצא את ייעודו ומממש אותו קלפים 12 - 22

קלף התלוי

התלוי מלמד את השוטה כי תהליכים דורשים אומץ, אמון ביטחון והקרבה. עליו לוותר על הישן, לקחת סיכון ולהתפתח גם במחיר של בדידות וכאב. זהו שלב של סיום החינכות וההפיכה למאסטר.

 

 

 

 

קלף מוות

מוות מפגיש את השוטה עם עולם מתפורר פנימית וחיצונית כתוצאה מתהליכי שינוי. הוא נותר ללא נקודת התיחסות ברורה וידועה ולכן בשלב זה מגיעים אובדן, בלבול, תחושת איבוד שליטה על הקיים ופחד. מתוך המהות הפינימית יווצרו חיים חדשים.

 

 

 

 

קלף מיזוג

בהמשך המסע השוטה פוגש בקלף המיזוג שמלמד אותו שאי שקט מוביל לשינוי החותר לאיזון. איזון מביא שקט, שקט מאפשר מחשבה מודעת, שמאפשרת בזמנה לפעול ולהתקדם במודעות הרוחנית. על השוטה להאמין בעצמו.

 

 

 

 

קלף השטן

השטן מפגיש את השוטה באגו שלו, שהוא גורם מכשיל בדרך להארה, בהגבלה, בפחדים, בהרגלים ובמצבים של העדר מודעות. עליו להפוך את הכוח הייצרי לכוח יצירתי.

 

 

 

 

קלף המגדל

המגדל כחלק ממסע השוטה מסמל שלב בו דברים מסתיימים בפתאומית. יש שבר, טראומה, אסון חיצוני. המגדל מתמוטט כתוצאה מהתנהלות רגשית רוחנית או חומרית שנעשתה ללא בסיס מוצק. המשבר גורם להתעוררות פינימית ולהיטהרות.

 

 

 

 

קלף הכוכב

הכוכב מביא לשוטה טוהר כנות ותמימות. קיימת בו האמונה שהוא יכול לשקם את חייו. הוא מכיר בערך עצמו את הפשטות שבו, את התקווה ואת האהבה.

 

 

 

 

קלף הירח

הירח מחזיר את השוטה פנימה אל תוך עצמו אל תת המודע אל הפחדים שלו. התמודדות איתם תאפשר לשוטה לגבור על מה שחוסם אותו בדרך להתפתחות רוחנית.

 

 

 

 

קלף השמש

השמש במסע היא מקור החיים, שמחה וצמיחה מייצגת את הטבע המואר, את החלק המודע של הנשמה. השמש היא מקור אנרגיה, אור, חום, רעננות, התחדשות והוצאה לפועל של תהליכים, היא משקפת את המודעות של השוטה.

 

 

 

 

קלף יום הדין

יום הדין קלף המרמז על גאולה השוטה מתעורר סולח לעצמו ולסביבתו והסליחה מובילה להארה. השוטה נמצא בשלב בו הוא מוצא את דרכו האישית, את הזהות שלו, מה שהיה מראשית המסע ועד לקלף קיים והופך לשלב גבוה, נקי. קיימת התפתחות ולא אובדן.

 

 

 

קלף העולם

העולם מייצג את ההגעה לשלמות, את סיומו של תהליך זהו סיומו של המסע שהחל בחיפוש ובמחפש, שהיה לחניך והפך למאסטר. הקלף מייצג שליטה בכל העולמות, רמה גבוה של מודעות, יכולת מימוש והגשמה. זהו סוף והתחלה. השוטה חזור אל נקודת ההתחלה ומתחיל את המסע מחדש.

 

error: