קלפים תומכים קלפים חוסמים

בחפיסת קלפי הטארוט ניתן למצוא קלפים תומכים שהם קלפים בעלי אנרגייה חיובית, וקלפים חוסמים שמביאים בפני האדם שיעור מאתגר שעליו ללמוד בדרך להתפתחות רוחנית. ברשימה זו יש הסבר מפורט מי מהקלפים במהלך הקריאה הוא קלף חוסם או קלף תומך.

איך מפרשים שאלה בטארוט

הארקנה הגדולה

קלף השוטה השוטה הקלף אינו נותן תשובה לכן הוא במהותו חוסם, הקלף מייצג את החופש, את היכולת לבחור, הוא ראשית התהליך וגם סיומו. הוא אזהרה, הוא תובנה שלא ניתן להסביר אותה במילים, אלא רק להרגיש אותה. קלף שאינו נותן תשובה שכן האדם בראשית התהליך ובמקרים רבים עדין אינו יודע את השאלה הנכונה.
קלף הקוסם הקוסם קלף טארוט תומך כל ארבעת האלמנטים מאוזנים באדם לכן התוכניות שבנויות מהרצונות, מהצרכים, מהרגשות ומהמחשבות כל הרעיונות מיושרים בקו אחד עם היקום ועם הקיום. האינטואיציה של האדם נכונה כל שעליו לעשות הוא להוציא מהכוח אל הפועל.
קלף הכוהנת הגדולה הכוהנת הגדולה קלף אינו נותן תשובה לכן הוא במהותו חוסם. הקלף מייצג את הכניסה אל תוך תת המודע, את ההליכה בשביל לא מוכר ולא ידוע, חשוב ללמוד את הדרך ולא לחפש את המטרה. להכיר את הצדדים האפלים והחסויים באישיות של האדם, כדי להכיר את אותם הרגלים שלא מאפשרים התפתחות רוחנית.
קלף הקיסרית הקיסרית קלף תומך קלף של נתינה ללא תנאי, העצמה של האחרים. נתינה דווקא למי שקשה לתת לו כי שם נמצא השיעור האמיתי של האדם. השאלה למה דווקא כאן קשה? למה דווקא כאן אין רצון של נתינה ללא תנאי? הקיסרית מעצימה את הסובבים אותה, היא מעניקה להם את היכולת לצמוח ולגדול. הפריון, השפע הם נתינה של היקום הגמול על היכולת לתת בלי לשאול, בלי לצפות לדבר.
קלף הקיסר הקיסר הקלף מסמל את המספר שמונה חלקו התחתון של השמונה קשור לסדר, לארגון, לעבודה ופרנסה לכישורי ניהול, לבניית בית, כל אלו הם השלב המקדים ליכולת להתפתח רוחנית. המספר שמונה הוא מספר של ניהול וסמכותיות. לכן הקלף מייצג הצלחה בתחום החומר, מסמל יציבות. קיים קושי בביטוי הרגשי לכן קלף זה הוא קלף תומך בפרנסה וקריירה, וקלף חוסם בזוגיות.
קלף הכוהן הכהן הגדול קלף תומך השואל פועל מתוך האמת הפנימית שלו הוא נאמן לעצמו ולעשייתו, וכך השואל מושך אחריו אנשים נוספים. הסביבה תומכת בעשיית השואל שכן הסביבה מרגישה שהוא פועל ממקום נקי ממקום של אור.
קלף הנאהבים האוהבים הוא קלף מעכב קיים עומס רב על האדם, הוא פועל במישורים רבים, מבטיח הבטחות רבות שלא את כולן הוא יכול לקיים. השואל נמצא במקום של אניגמה בנושא השאלה, ברגע שיפנה מחייו את כל מה שמגביל ומעכב אותו את כל מה שגורם לעומס יתר על המערכת הוא ידע את התשובה מתוך עצמו.
קלף המרכבה המרכבה הקלף הוא קלף חוסם מאחר שהאדם נשמע במקום שמחייב אותו לממש את נושא השאלה. האדם שואל כי הוא יודע שעליו להלחם כדי להשיג את המטרה, ההחלטה אינה קלה, אבל זה עכשיו או לעולם לא. רק הרכב שהוא השואל יכול להוביל את הספינקסים ליעדם למרות שכל אחד מהם פונה לצד אחר.
קלף כוח העוצמה קלף תומך השואל נמצא במקום הנכון בזמן הנכון בנוגע לנושא השאלה. השואל מצא את הכוח הפנימי שלו את העוצמה ופועל משם. קיימת בשואל שליטה עצמית פנימית, שנובעת מביטחון עצמי בכוחות וביכולות  שלו. כל פתרון לשאלה של השואל נמצא בתוכו כל חסימה  נמצאת בתוכו וכדי להביא לפתרון עליו להאמין בעצמו וביכולותיו. זהו קלף של מיניות.
קלף הנזיר הנזיר קלף תומך בתהליכי למידה פנימיים ובתהליכי למידה חיצוניים, השואל מחפש אחר אמת, אחר תובנות שיאפשרו לו להתפתח. קיים תהליך השואל הגה רעיון, תכנן את עשייתו והוציא אותה מהכוח אל הפועל, עכשיו זמן הנזיר, זמן הסבלנות, התוצאות יגיעו. כל התשובות לכל השאלות קיימות בשואל. בתוך השקט של הנזיר הוא יכול לקבל אותן. הנזיר בבדידותו בצורך שלו להתחבר אל האמת הפנימית שלו. אינו תומך בתהליכי זוגיות.
קלף גלגל המזל גלגל המזל הקלף אינו חוסם אינו תומך הוא אינו נותן תשובה. הוא קלף המחייב את האדם להכנס אל תוך עצמו ולהבין ששינוי פנימי יביא לשינוי חיצוני. כשהקלף עולה בקריאה, המסר לשואל שהוא יצא מאיזון והוא מאפשר לגלגל המזל להתגלגל, עליו לעצור   להכנס פנימה ליצור שינוי והשליטה תחזור לידיים שלו.
קלף צדק הצדק הקלף קלף מעכב מסמל מצב שבו אדם בחר דרך ויש גורמים שמפריעים לו לצעוד בה. זה הרגע להסיר את המחסומים, לא לאפשר לאף אחד ולאף דבר להפריע בין אם חומרית ובין  אם רגשית. חרב הצדק חייבת לפעול למען השואל כשהיא מוחזקת בידו.
קלף התלוי התלוי הוא קלף המעכב את השואל מאחר שהוא חייב לשנות את הפרספקטיבה שלו בנושא השאלה. הוא חייב לאמץ לעצמו דרך חדשה, הרגלים חדשים, חשיבה שונה. כדי להצליח בנושא השאלה השואל חייב לוותר על משהו אחר בחייו.
קלף המוות המוות קלף תומך בתהליכי שינוי, ריצרד הוקר אמר "שינוי אינו מתחולל ללא גרימת אי נוחיות, אפילו אם השינוי הוא מרע לטוב."  המוות מגיע ומאפשר לישן לעזוב ולחדש לצמוח. קלף המוות מהווה תזכורת שלחיים יש נקודת סיום לא ידועה ועכשיו זה הרגע לחיות.
קלף מיזוג המיזוג קלף התומך בתהליכי גישור, לאדם יש את היכולת לחבר שמן ומים. קלף שמאפשר לשואל ליצור את המציאות כל עוד יאמין בעצמו וביכולותיו.
"קלף השטן במהותו קלף חוסם שמגיע במצבים בהם השואל סטה מהדרך בה הוא מאמין. היצרים מובילים את השואל לדרך בה הוא יכשל. זהו ניסיון מאתגר עבור השואל.
"קלף המגדל קלף מעכב, קלף הקורא לשואל לעצור ולבחון את כל הפרטים בשאלה שנשאלה. המגדל מתמוטט כי הוא בנוי ללא יסודות, או על יסודות רעועים. זה הזמן לעצור לבדוק ולתקן. במצבים של שאלה בנושא התפתחות רוחנית הקלף מצביע על כך שיש לפתח משהו חדש שישפר את האני של השואל.
"קלף הכוכב הוא קלף תומך ומעכב כאחד הוא תומך מאחר שבנושא השאלה השואל יכול להגיע למקום חדש וטוב, אבל עליו להגיע  למקום החדש הזה נקי וטהור כפי שהיה בו כילד. ללא צלקות שנוצרו במהלך החיים. העיכוב יכול לנבוע מכך שלשואל קשה להכנס אל אותם מקומות כואבים, לנקות את עצמו אנרגטית מהם.
"קלף הירח  קלף תומך בשאלות בנושא טיפולי. קלף חוסם בנושאים אחרים מאחר שמהווה אות אזהרה לשואל שהרגלי עבר שאינו מודע להם, שצלקות עבר מנהלים את חייו. השואל עובר תקופה שמחייבת אותו לטפל בעצמו, כדי לטפל בעצמו הוא חייב לקבל עזרה מקצועית.
"קלף השמש קלף תומך המעודד את השואל לאהוב את מה שיש, על יתרונותיו ועל חסרונותיו. לחיות את החיים בצורה מלאה. השמש מייצגת חיים, שמחה ואושר. הקלף הוא קלף אזהרה בנוגע להתמכרויות.
"קלף יום הדין קלף מעכב קלף של הבשלה, קלף תהליכי. האדם היה במצב של אי עשייה, של שקט. התהליכים הפנימיים הבשילו בתוכו ועם קבלת הקלף הוא מתחיל להחיל את התהליך הפנימי על חייו.  "וְרַבִּים, מִיְּשֵׁנֵי אַדְמַת-עָפָר יָקִיצוּ, אֵלֶּה לְחַיֵּי עוֹלָם, וְאֵלֶּה לַחֲרָפוֹת לְדִרְאוֹן עוֹלָם" דניאל יב, ב השואל נמצא בשלב שבו עליו להתעורר ולהתפתח בנוגע לנושא השאלה, לא ניתן לזרז את התהליך. לידה תתרחש כשהתינוק יהיה בשל לצאת לאוויר העולם.
"קלף העולם קלף התומך בתהליכי סיום מתוך הבטחה שיש התחלה חדשה, קלף שלם ומושלם בו השואל סוגר תהליך של למידה עשיה. הסיום מגלם בתוכו אתגר של המשך התמודדות ממקום רוחני גבוה יותר.
"קלף אס המטות קלף תומך בכל תהליך שהוא ראשיתי קלף של התחלות חדשות קלף של התאהבות, עבודה חדשה, התחלה של לימודים. חשוב לזכור שקיים הניצוץ הראשוני, שהאש מחממת אך גם מכלה ויש לנוע קדימה לא ניתן להשאר במצב של ראשוניות תמידית.
"קלף שני מטות קלף חוסם במקצת מאחר שיש יציאה למסע של מימוש למסע לימודים השואל עדין אינו מכיר את עצמו באופן מלא, עליו לגלות מה טמון בו מה חזק ומה מאתגר חסרים לשואל הכלים למימוש בנושא השאלה.
"קלף קלף שלושה מטות קלף תומך מאחר שיש הצלחה במסע והכרה ביכולות. שיתוף פעולה של הסביבה שמעריכה את היכולות שהושגו במסע, מה שמאפשר לשואל לבחור את הנתיב אותו הוא רוצה.
"קלף ארבעה מטות תומך מאחר ששוב יש יציאה למסע הדרך כבר ברורה התוצאות לא ידועות ופחות חשובות מאחר והדרך היא שחשובה הדרך היא הלימוד עצמו וחלק מההצלחה.
"קלף חמישה מטות קלף חוסם במקצת מאחר שיש מצב של שאננות שבו נדמה לשואל שהוא יכול לנצח וזה המצב בו הקלף חוסם עליו להיות זהיר, ולהבין שנצחון יגיע רק אם השואל ידע להעזר סביבה.
שישה מטות הקלף תומך למי שלא השיג את מושא השאלה מאחר שמראה כי ההצלחה בדרך. שואל שכן השיג את שרצה, הקלף משמש אזהרה לא לנוח על זרי דפנה.
"קלף שבעה מטות הקלף חוסם מאחר שהשואל אינו מפריד בין עיקר לטפל ושוקע בפרטים הקטנים עד אובדן התמונה הכוללת.
"קלף שמונה מטות קלף תומך שיא הסדרה, חשוב לפעול במהירות בנושא השאלה כדי להצליח.
"קלף תשעה מטות הקלף הוא קלף חוסם הזמן לפעול עבר עכשיו השואל מתמודד עם הקשיים שנוצרו בגלל העדר הפעולה. קלף זה משול לעוגה שהושארה יותר מידי זמן בתנור.
"קלף עשרה מטות קלף חוסם הזמן לפעול עבר עכשיו השואל מתמודד עם הקשיים שנוצרו בגלל העדר הפעולה. קלף זה משול לעוגה שהושארה יותר מידי זמן בתנור.
"קלף נסיך מטות מציב שאלה, אתגר במהותו חוסם בשל גילו הצעיר של הנסיך ונטייתו לשגות. קיים בשואל הצורך לחפש אתגרים וריגושים חדשים, בשאלת לימודים זהו קלף תומך.
"קלף אביר המטות  הקלף חוסם במקצת בשל הדרישה להתבגר השואל מחכה לניצוץ של יסוד המטות, השואל מחכה שהאש תבעיר אותו ותניע אותו קדימה, בזוגיות בעבודה ובכל נושא אחר בו נוגעת השאלה. ההתבגרות מגיעה כשהשואל מבין שהחיים הם רצף של עשיה שבונה תהליך.
"קלף מלכת המטות מציב שאלה, אתגר במהותו תומך בשיפור הסביבה  הקרובה בין אם במשפחה ובין אם בעבודה, תומך בצורך בשיפור אישי והגשמה אישית חוסם במעט בשל הצורך להיות במרכז, ומאחר שהשואל פועל ממקום של אגו.
"קלף מלך המטות מציב שאלה, אתגר במהותו תומך מאחר וקיימת האנרגיה הראשונית לנוע קדימה בכל נושא ותחום חיים האתגר לתת ביטוי לאני, אך להזהר מאיפולסיביות, ופסיביות בהמשך התהליך.
"קלף אס המטבעות קלף תומך בתהליך קיים הוא השלב בו מכים שורשים נעים קדימה בתחומים של הקמת בית, משפחה, ועבודה, וכדומה. אס של פשטות של הבחנה בין הרצון לצורך.
"קלף שני מטבעות קלף חוסם מאחר שהשואל מחפש את התשובה בחוץ בעוד שהוא יודע שהתשובה קיימת בתוכו, משתמש בהצגת אי הידיעה כתירוץ לנוע קדימה, וזו החסימה.
שלושה מטבעות קלף תומך השואל סיים לימודים, הכשרה, הזוגיות התבססה ועכשיו השואל מקבל הערכה שבחלקה חומרית ופיזית על עשייתו,  בצורה של מציאת עבודה המתאימה לכישורים, העלאה או בונוס בעבודה, בזוגיות מעבר למגורים משותפים.
"קלף ארבעה מטבעות הקלף חוסם מאחר שקיימת הצמדות לעבר בנושא השאלה, ביטוי לקמצנות רגשית וכספית. התגובה אינה מותאמת ומאומתת עם המציאות אלא קשה יותר, קיצונית.
"קלף חמישה מטבעות אחד משלושת הקלפים המאתגרים בחפיסה, קלף בו השואל מגיב בצורה קשה והורס ושובר את היחסים כך שהגשר נשרף ואין דרך חזרה. כקלף עתיד זו אזהרה לשואל שעכשיו הוא נמצא בשלב של  4 מטבעות ועליו לבחון את הסיטואציה לבדוק את עצמו ולהגיב בזהירות.
"קלף שישה מטבעות קלף תומך קלף של שפע בו השואל מקבל גמול או תמורה הגבוהים ממה שמגיע לו. עליו לנצל בתבונה את הסיטואציה שנוצרה ולקדם את עצמו בצורה נכונה.
שבעה מטבעות חוסם במקצת מאחר שקיימת אכזבה השואל התנהל בצורה מסוימת ועכשיו כשהוא רואה את התוצאה הוא מבין שלא לשם התכוון. למרות האכזבה השואל למד שיעור מסוים שמאפשר לו עכשיו לבחור את שנכון לו.
שמונה מטבעות קלף תומך בתהליכים בהם השואל צריך להתרגל לשגרה לעבודה של למידה להבין שקיים תהליך ארוך עד שישיג את המטרה. בשאלות בנושא סטאז' הקלף תומך באופן מלא.
תשעה מטבעות קלף תומך הוא מגיע לאחר עבודה קשה השואל השיג את מטרותיו ואיתם שפע והצלחה חומרית.
עשרה מטבעות קלף תומך הוא מגיע לאחר עבודה קשה השואל השיג את מטרותיו ואיתם שפע והצלחה חומרית.
"קלף נסיך המטבעות מציב שאלה אתגר במהותו תומך בעבודה (לא בקריירה), בשאר התחומים קיימת חסימה. השואל מחפש ביטחון יציבות ולכן כל שינוי מערער אותו ומקשה על ההתמודדות עם נושא השאלה.
"קלף אביר המטבעות הקלף חוסם במקצת בשל הדרישה להתבגר, השואל מחכה לאישור שיגיע בנושא השאלה, עליו לפעול ורק כך ידע האם הוא בדרך הנכונה.
"קלף מלכת המטבעות מציב שאלה, אתגר במהותו חוסם מאחר שיש הצמדות לקיים, השואל מונע בידי הצורך בפשטות, ביטחון ויציבות בדיוק כמו בקלף נסיך המטבעות וכשנוצר השינוי המערכת כולה מתערערת. קלף תומך באמהות ויציבות רגשית כלפי הילדים.
"קלף מלך המטבעות מציב שאלה אתגר במהותו תומך בקריירה מאחר שהשואל מעוניין להשיג עצמאות אישית וכלכלית. כדי להשיג את המטרה השואל מתרכז בקריירה בלבד ולכן הקלף הוא קלף חוסם בנושא זוגיות.
אס הגביעים קלף תומך המסמל שחרור של חסימות המגיע לאחר תהליך שבו השואל מקבל תובנות ואיתן שפע. קלף של אמון בעצמי ובסביבה. כשהפקק באמבטיה יוצא המים משתחררים וזורמים
שני גביעים קלף חוסם במהותו שכן השואל מתנהג בצורה פסיבית בנושא השאלה ולכן הוא לא מתקדם. עליו ללמוד את נושא השאלה בין אם הוא רוצה להכיר בת זוג מסוימת או לגשת לראיון עבודה, עליו להכיר את הפרטים ליזום ורק כך יגיע לתוצאות.
שלושה גביעים קלף המסמל הצלחה, את ההצלחה יש לחגוג כדי להעצים אותה. קלף של חגיגה אמיתית לאחר קבלת תוצאות.
ארבעה גביעים קלף חוסם שכן בנושא השאלה השואל חווה פחד ואובדן של אמון. התהליך שהגיע לשיא בשלושה גביעים נעצר. העצירה נובעת מקריאה לא נכונה של המציאות. כדי להתקדם על השואל להכנס פנימה ולבחון היכן איבד אמון או נתפס לפחד.
חמישה גביעים קלף חוסם שכן תחושת האובדן וחוסר האמון שהייתה נחלת הקלף הקודם הפכה במציאות ליאוש כשמאמינים מספיק זמן שיהיה רע אז בסוף רע. העדר תקשורת מחמירה את המצב. חשוב לזכור כקלף עתיד השואל נמצא במצב של ארבעה גביעים כשהספק רק מחלחל, כשעוצרים בקלף ארבעה גביעים ומטפלים באתגר לא מגיעים למצב של יאוש.
שישה גביעים קלף שיכול להיות חוסם או תומך על פי התנהגותו של השואל בנושא השאלה. זהו קלף המחזיר אתגר מהעבר ומאפשר לשואל להתמודד באופן שונה עם אותו שיעור. אם השואל למד את השיעור הרי שהקלף תומך ואם שוב לא התמודד עם האתגר הקלף הופך לחוסם.
שבעה גביעים קלף תומך לשואל חלום בנושא השאלה ועליו להוריד את החלום, את הפנטזיה אל עולם המציאות. המעבר בין חלום למציאות מחייב להפוך תכנון לעשייה בפועל ולעובדות החיים.
שמונה גביעים  הקלף תומך בשואל שיודע להרפות, בשואל שמבין שלא הכל תלוי בו ויש סיטואציות שבהן הוא חייב לאפשר לדברים לקרות, הקלף חוסם כשהשואל מנסה לשלוט בסיטואציה. המסר נמצא בשקט, בתוך הלב, ביכולת להסתכל על הסיטואציה מבחוץ.
תשעה גביעים קלף תומך מהקלפים המבורכים שמגיעים לאחר שהשואל הצליח להאמין בעצמו וביכולותיו. הוא מצליח להשיג אושר, שפע, הצלחה וחלומות שמתגשמים.
עשרה גביעים קלף תומך זהו קלף של שמחה, שפע, אושר, משפחה, ילדים והרבה אהבה. בניגוד לקלף עשרה מטבעות שם ההצלחה היא חומרית בקלף עשרה גביעים ההצלחה נובעת מהגשמה אישית.
נסיך הגביעים מציב שאלה אתגר במהותו תומך באומנים ובמטפלים חוסם במצבים בהם השואל לא מצליח לממש את העולם הרגשי שלו בעולם החומר, ואינו תומך בשאלות בנושא כספים. השואל בכל נושא שנשאל חייב לבטא את רגשותיו מאחר שהסביבה אינה יודעת מה הוא חש בתוך עולמו הפנימי.
אביר הגביעים הקלף חוסם במקצת בשל הדרישה להתבגר, השואל מחכה לכך שדברים יסתדרו מעצמם בנושא השאלה, ואכן דברים עומדים להסתדר מעצמם, הבעיה שכשזה יקרה השואל יכשיל את התהליך ולא יאפשר לו לקרות.
מלכת הגביעים מציב שאלה אתגר האם השינוי נכון או שהשואל חושב חשיבה קוטבית שנעה בין טוב לרע. קלף שמעודד את השואל לקום כעוף החול מההריסות של עצמו. קלף של שינוי הנובע מהבנה ולא מפעולה לא שקולה. קלף שמבטא מיניות.
מלך הגביעים מציב שאלה אתגר בתחום המשפחה זהו קלף תומך שכן השואל מחפש יציבות רגשית הפחד לאבד גורם לשואל לא לתפקד בתחומי חיים אחרים ולכן זהו קלף חוסם בתחום הקרירה.
אס החרבות קלף תומך מדגיש את המחשבה בניית תוכנית עבודה ומימושה. קיים מצב של חסימה והיקום יעזור לשואל לנוע קדימה. שואל המצליח לממש את מחשבותיו ולבצע אותן ירוויח את התהליך כולו בעוד ששואל המקבל דחיפה מהיקום יפסיד את השיעור של אס החרבות. תכנון אינו מספיק הביצוע גם הוא חשוב כדי להשיג את המטרות.
שתי חרבות החסימה נובעת מסירוב להכיר במציאות כפי שהיא ללא כחל וסרק. השואל עוצם את עיניו בדיוק כמו בתמונה בקלף עצמו אם השואל לא יעצור ויבדוק את כל הבעיות שעלולות לצוץ, הוא יכשל.
שלוש חרבות אחד משלושת הקלפים הקשים והמאתגרים בחפיסת הטארוט. קלף של כישלון הנובע מהתנהגותו של השואל עצמו. קלף המסמל בגידה, בין אם השואל בגד בעצמו כי לא בחן את הבעיות שהתעוררו והתעלם מהן ובין אם השואל נבגד על ידי מי מהסביבה. כקלף עתיד, השואל נמצא במצב של 2 חרבות וכדאי שיתעורר ומהר.
ארבע חרבות הקלף אינו קלף חוסם אלא קלף מעכב. הזמן אינו בשל לפעולה. יש להמתין למרות שקיים רצון לפעול ולהגיב.
חמש חרבות  הקלף אינו קלף חוסם אלא קלף מעכב, על השואל לבחור בין שתי אפשרויות, הוא לא מעוניין לא בזו ולא בזו. מצב של קיפאון בבחירה, אבל בחיים כמו בחיים לא ניתן להמצא במצב של חוסר החלטה או בחירה. יתרונו הגדול של קלף זה שברגע שהשואל יבחר ויצעד בדרך הוא ידע האם בחר נכון,  אם טעה הוא יכול לתקן.
שש חרבות השואל נמצא במקום חסום הקלף פותח בפניו את האפשרות לצאת לחופשה להתרענן ולחזור בכוחות מחודשים אל אותו מקום חסום אבל עם שלווה שמביאה איתה החופשה. ישנם מצבים בהם הקלף חוסם כאשר השואל שכח לחזור מחופשה.
שבע חרבות קלף תומך שכן השואל נמצא ברגע זה בנקודת פיק בה הוא נמצא במקום אקטיבי והגיוני הרגש מורחק מקבלת ההחלטות ולכן השואל משיג את המטרות שהציב לעצמו. זהו שלב של תכנון בכל הנוגע לנושא השאלה וביצוע. קיים מעבר בין התאוריה אל הפרקטיקה.
שמונה חרבות קלף חוסם התוצאה מקלף שבע חרבות נמצאת כאן ועכשיו, השואל לא מבצע כי הוא חסום וכבול. השואל נותן לרגש לבוא לפני ההיגיון ולכן אינו מסוגל לבצע את תוכניותיו בנוגע לנושא השאלה.
תשע חרבות אחד משלושה קלפים מאתגרים וקשים בחפיסת הטארוט זהו קלף חוסם. קלף המסמל סיטואציה קשה בחייו של השואל, סיטואציה שהוא התאהב בה, הוא מתקשה לשחרר אותה למרות שהיא מדירה שינה מעיניו, למרות שברור שהוא מכניס ראש בריא למיטה חולה. זה הזמן לקום ולעזוב, זה הזמן להתרחק מהסיטואציה. אין אפשרות שמשהו טוב יתפתח, רק קושי וכאב.
עשר חרבות זהו קלף תומך לשואל שעבר תקופה של שבר, של שיעור מאתגר, השואל למד את השיעור כמו הפתגם "הנופל וקם מרוויח פסיעה" עכשיו זהו זמן של שיקום  והתחלה חדשה. כקלף עתיד זהו קלף חוסם השואל טרם עבר את המשבר עליו ללמוד את השיעור בטרם יוכל להמשיך בדרכו.
נסיך החרבות הקלף מציב שאלה אתגר זהו קלף חוסם בשל גילו הצעיר של הנסיך, לכן הסיכוי שלו לטעות עולה. התחושה הבסיסית שעולה בקלף זה שהדשא של השכן ירוק יותר, הנסיך  שהוא השואל מחפש באופן תמידי, משהו אחר טוב יותר במקום אחר במקום להעמיק את מה שיש לו.
אביר החרבות הקלף חוסם במקצת בשל הדרישה להתבגר, השואל אוהב שיסדרו בעבורו את החיים. עליו להבין שעליו לפעול בעצמו שהוא יודע מה נכון עבורו. ההתבגרות תקרה כשהשואל יעבור מפסיביות לאקטיביות, מהקיפאון שבו הוא מצפה שהאחרים יעשו בשבילו למצב פעיל שבו הוא היוזם.
מלכת החרבות הקלף מציב שאלה אתגר, היכולות של השואל גבוהות בתחום עבודתו, יש לו יכולת מיקוד גבוהה ובעל רעיונות רבים אותם הוא מיישם בתחום העבודה לכן קלף זה תומך בנושא הקריירה, מאחר שהאנרגיה מושקעת החוצה אל הסביבה החיצונית כמו מקום עבודה, הבית יוצא נפסד שכן אין השקעה במשפחה ולכן זהו קלף חוסם בנושא זוגיות.
מלך החרבות מציב שאלה אתגר הצורך בשמירה על איזון בין כל מרכיבי החיים גורם לשואל לפעול ממקום של העדר מריבות וכעסים הוא מוכן לוותר ורק "שיהיה שקט תעשייתי" לא ניתן בסיטואציה נתונה לרצות את כולם תמיד יש מי שאינו מרוצה, ולכן השואל הוא זה שמוותר סופג ובסוף מתפרץ. בגלל היכולת לוותר קלף זה תומך בזוגיות, אך אינו תומך בקרירה שבה על האדם להציג את דעתו ללא חשש "מה יגידו השכנים".

 

error: