קלפי החצר בטארוט

קלפי החצר בטארוט: ההתחלה וההתבגרות בחיי האדם

מהם קלפי החצר בטארוט? החלוקה של חפיסת קלפי הטארוט מייצגת את התהליכים אותם עוברים בחיים. החפיסה נחלקת לשניים הארקנה הגדולה והארקנה הקטנה. פירוש המילה ארקנה ביוונית הוא סוד, מסתורין. הארקנה הקטנה אף היא נחלקת לשניים הסדרה הממוספרת מ 1-10 וקלפי החצר בטארוט.

קלפי החצר

שלושת החלקים כפי שהם מתבטאים בתהליכי החיים מיוצגים על ידי 78 קלפים, כל קלף מתאר מצב חיים אחר, שונה. 22 קלפים שהם קלפי הארקנה הגדולה מייצגים את עולם הרוח, בעולם הרוח נוצר הרעיון הוא שמעורר את הרצון, את התשוקה. 40 הקלפים של הארקנה הקטנה הממוספרים מ 1-10 מהווים את המימוש או אי המימוש בעולם החומר.

הם הביטוי למימוש הרצון שמתעורר לאותה תשוקה שבוערת בגוף. הקלפים יבהירו לשואל האם אותם רעיונות הקיימים ברוח מתממשים בעולם החומר, או מה מפריע להם להתממש. 16 הקלפים של הארקנה הקטנה שהם קלפי החצר בטארוט, מחולקים ל 12 קלפים של נסיך מלכה ומלך מטות, מטבעות, גביעים וחרבות כל קלף מיוצג בידי אחד המזלות בזודיאק והם הקלפים המייצגים את ההזדמנויות הנקרות בחייו של השואל. 4 קלפי האבירים הם קלפים של התבגרות.

הפתגם "כשנסגרת דלת אחת  נפתחת אחרת, אבל לעיתים קרובות אנו ממשיכים להביט בצער רב כל כך בדלת הסגורה, עד שאיננו רואים את זו שנפתחה בפנינו יחד עם הזדמנות חדשה." הפתגם שתבע אלכסנדר גרהאם בל מייצג את קלפי החצר בטארוט. הם באים להודיע כי יש הזדמנות שים לב לאירועים ואל תחמיץ את מה שהיקום מזמן את ההזדמנות שהופיעה.

פעמים רבות אנו מביטים באירועי עבר ואומרים אילו לא…אם רק…את ההזדמנות קל לראות במבט לאחור. אן לנדס אמרה "שהבעיה עם הזדמנויות היא  שבדרך כלל, הזדמנויות מחופשות לעבודה קשה, ולכן רוב האנשים אינם מזהים אותם". לכן כאשר בקריאה מופיעים קלפי החצר הם מגיעים כדי להתריע בפני השואל שקיימת הזדמנות ועליו לזהות אותה. ארבעת האבירים מייצגים שלב בחיים בו מתבגרים.

ישנן שתי גישות עיקריות בקריאה בקלפי הטארוט ובחיים בכלל האחת היא הגישה הפטליסטית שטוענת כי הכל נקבע מראש, אם כך מהי הזדמנות? היקום כבר יודע מה תהיה התוצאה. לנו בני האדם נתנה הרשות לבחור ממקום של חוסר ידיעת העתיד. הגישה השניה היא הגישה האקזיסטנציאליסטית הטוענת שהכל תלוי באדם עצמו, עתידו של אדם תלוי בדרך בה הוא יבנה את ההווה. ההזדמנות היא הדרך של האדם לבנות את ההווה שלו.

נסיך: מטות קשת, מטבעות בתולה, גביעים דגים, חרבות תאומים.​

קלף נסיך מטות קלף נסיך מטבעות קלף נסיך גביעים קלף נסיך חרבות

הנסיכים מייצגים התחלה, תובנות חדשות וכמו כל ההתחלות הן מלאות התרגשות, רצון לעשייה בזמן זה יש נטייה שלא לראות את הבעיות הקיימות ולהתמודד איתן. הנסיך הצעיר בבית המלוכה לכן הוא חסר ניסיון, ידע או תבונה כיצד להתמודד עם האתגר אותו הוא מייצג. "כשאתה מתחיל מאפס, יש לך הרבה מה ללמוד" כתב הרוקי מורקמי בספרו יער נורווגי וזו בדיוק ההוויה של הנסיכים זו ראשית דרכם ויש להם הרבה מה ללמוד בנושא השאלה.

מלכה: מטות אריה, מטבעות שור, גביעים עקרב, חרבות דלי.​

קלף מלכת מטות קלף מלכת מטבעות קלף מלכת גביעים קלף מלכת חרבות

פתגם אנגלי אומר "במקום שיש רצון - ישנה גם דרך" המלכות מייצגות את האנרגיה הנשית האקטיבית. הן מייצגות את הפעולה עצמה, את הביצוע, את הרצון למצוא את הדרך. האנרגיה הנשית יש בה המשכיות, יציבות ושמירה על הקיים. בניגוד לנסיך חסר הניסיון כאן ניתן להבין שההזדמנות יכולה להגיע לשלב הביצוע. כמו שאמרה מרגרט תאצ'ר "אם אתה רוצה שמשהו ייעשה, בקש מאישה".

מלך: מטות טלה, מטבעות גדי, גביעים סרטן, חרבות מאזניים.​

קלף מלך מטות קלף מלך מטבעות קלף מלך גביעים

"אנשים משתנים בדרך כלל מחוסר ברירה, לא מרצון" אמר אוריאל סימון וכך גם המלכים מייצגים את האנרגיה הזכרית, הפסיבית מלך האריות פסיבי בשעה שהלביאות צדות, ומטפלות בגורים. מלך האריות יצא לפעולה כדי להגן על המשפחה, כאשר מופיע איום. לכן בקריאה כשיוצא קלף מלכים, הקורא יבין שהשואל פסיבי ורק אם יקרה משהו הוא יפעל.

האבירים מייצגים התבגרות, הם אלו שמביאים את השינוי לחיי השואל. קיים מצב אתגרי בחיים, קיים מצב של מתח שם יופיעו קלפי האבירים בקריאה. הם אלו שבאים לעורר את השואל. כחלק מקלפי החצר בטארוט הם מהווים הזדמנות שטרם התרחשה, מימוש ההזדמנות יביא לתובנות חדשות בשואל, יביא להתבגרות וקלפי האסים יופיעו בחייו.

קלף אביר מטות

אביר המטות הנוטה לשעמום חשוב שיזכור שכפי שנפוליאון אמר "ההזדמנות הגדולה שלך יכולה להיות בדיוק היכן שאתה נמצא כעת". כדי להתבגר עליו לרכז את המאמצים בכאן ובעכשיו ולא למהר ולהשתעמם בסיטואציה ולעבור לסיטואציה הבאה במהירות.

 

 

 

קלף אביר מטבעות

אביר המטבעות נטוע במקומו ומחפש אישור מהסביבה חשוב שיזכור כי "בראותי מה מהר חולף הזמן, עוברת בי חרטה על שאולי לא היטבתי לעשות; אתמול, או לפני שנה - כי ההזדמנות אינה חוזרת, אך אני מתנחם במחשבה שההזדמנות לעשות טוב יותר בפעם הבאה עדיין נמצאת לפני". אדוארד צ'יפמן גילד. על האביר לנוע לא להיות נטוע במקומו הזמן נע מהר וכדי להתבגר עליו לפעול ולא לחכות לאישורים מהסביבה.

 

 

קלף אביר גביעים

אביר הגביעים נוטה לחכות שהאשליה תתגשם חשוב שיזכור "האדם מנסה ליצור לעצמו עולם קטן משלו, כך שיהנה מהאשליה שיש לו שליטה מוחלטת על כל הקיום שלו, למרות שהוא יודע בוודאות גמורה שאין לו שליטה כזו". בראדלי טרבור גריב

 

 

 

קלף אביר חרבות

אביר החרבות מפונק ומצפה שהסביבה תעשה בשבילו את המהלכים הנדרשים בנושא השאלה. כדי להתבגר ולאפשר לאסים להגיע אל חייו, עליו להתחיל לפעול בכוחות עצמו, לקדם את מהלכי חייו.

 

 

 

 

כשהיא כתובה בסינית, המילה משבר מורכבת משני סימנים, אחד מסמל טרגדיה ואחד מסמל הזדמנות. הטרגדיה היא האתגר, ההזדמנות הם קלפי החצר בטארוט.

 

 

error: