נומרולוגיה סינית

נומרולוגיה סינית: המספרים והאמונות בתרבות הסינית

לפני 4,000 שנים נהר הלו בסין עלה על גדותיו והציף את השטח בו גרה האוכלוסייה המקומית. האנשים הנואשים הפצירו באל הנהר להחזיר את המים לגדותיו. להפתעתם, צב עלה על הנהר. האנשים ראו תבנית על השריון שלו, רשת של תשעה ריבועים. בכל ריבוע היו נקודות המצטברות למספרים. לא משנה איך נוספו הנקודות על פני השורות, אנכית, אופקית או אלכסונית, הסכום היה 15. התרשים נקרא " כתב נהר לו " או "Lu Shu  ". הצב נתן לאנשים את התבנית על גבו . כמפה או רשת של הזרימה הטבעית של הצ'י והאלמנטים.

נומרולוגיה סינית

הנומרולוגיה הסינית עשויה להיראות כתחום לא ברור, אבל למערכת אמונות ייחודית זו תפקיד גדול בתרבות הסינית המודרנית. הבנה של האמונות הטפלות והטאבו שסובבים את המספרים היא חיונית כדי להבין את התנהגותם, כדי לקבל תובנות לגבי ההיבט השונה הזה של החיים הסיניים המודרניים.

סבורים כי חלק מהמספרים טובים או ברי מזל בעוד שאחרים חסרי מזל. המספרים 3, 6 ו -8 נחשבים בדרך כלל לבעלי מזל, בעוד ש -4 נחשב חסר מזל. מסורות אלו אינן ייחודיות לתרבות הסינית, למדינות שונות באזור אמונות דומות הנובעות ממושגים אלו.

chinese numerology

איך סינים משתמשים ברשת Lo Shu

רשת Lu Shu  ומספריה הפכו לכלי יסוד בנומרולוגיה סינית, בפנג שוואי , ב I Ching ובNine Star Ki  ריבוע הקסם הזה נישא גם כקמע או מוצב בבתים ובמשרדים כמגן.

2

שיתוף פעולה, אהבה, יחסים ונישואין

יין

דרום

ירח

קיץ מאוחר

אדמה

ורוד

9

שגשוג, חיי חברה, פרסום

יאנג

דרום

מארס

תחילת הקיץ

אש

אדום

4

מזל, כסף, משמעת, דאגה עצמית, עוצמה

יין

צפון

ראהו

תחילת החורף

עץ רך

סגול וזהב

7

יצירתיות, ילדים, עתיד, בידור, אכזבה

יאנג

מערב

קטו

תחילת הסתיו

מתכת

לבן וצבעי פסטל

5

שיווי משקל, יציבות, בריאות נפשית, חופש, מזל

יאנג

דרום

מארס

תחילת הקיץ

אש

אדום

3

בריאות, תכנון, חוכמה, דמיון, משפחה, עבר

יאנג

מזרח

יופיטר

תחילת האביב

עץ קשה

ירוק

6

ידידות, נסיעות, התחלות חדשות, רוחניות

יין

צפון מערב

ונוס

סתיו מאוחר

מתכת

אפור וסגלגל

1

קריירה, הצלחה, תקשורת, ייחודיות

יאנג

צפון

שמש

תחילת חורף

מים

שחור וכחול כהה

8

ידע, מוטיבציה, אינטואיציה, רוחניות, לימודים

יין

צפון מזרח

סטורן

חורף מאוחר

אדמה

כחול וכחול ירקרק

ראהו הוא אחד מתשעת הגופים האסטרונומיים הגדולים. ראהו הוא ישות צל, כזו שגורמת ליקויים והיא מלך המטאורים. ראהו מייצג את עליית הירח. ראהו גורם לאדם לצעוד לעבר תהילה, פרסום, הצלחה וכוח. מעניק לאדם את היכולת האינטואיטיבית לחוש את הנכון.

קאטו הוא נקודה גיאומטרית בה הירח חותך את מסלול השמש מדרום. הוא יוצר השפעה שמכווצת ומפנימה כוחות שונים בעיקר שלילים. יש את היכולת ליצור ליקוי חמה, הוא מייצג את האני או האגו הפנימי, קאטו מייצג ספק עצמי והערכה עצמית לקויה. הוא מייצג חיים קודמים בהם האדם קידם את התועלת האישית האנוכית שלו.

הנומרולוגיה של Lu Shu  מבוססת על תאריך הלידה. שמיוצג ב 9 מספרים.Lu Shu  לא כולל אפס, לכל מספר משמעות, הוא יין או יאנג, מייצג כיוון בשושנת הרוחות של השמים, עונת שנה, אלמנט סיני וצבע.

שלוש השורות אופקיות ברשת Lu Shu מייצגות את המישורים המנטאליים, הרגשיים והפיזיים של הקיום.

הקו האופקי העליון של הרשת הוא "המישור הנפשי". הוא מייצג את כוחות הזיכרון, האינטלקט, יכולת הניתוח והמחשבה.

הקו האופקי האמצעי של מפת הלידה הוא "המישור הרגשי או הרוחני". הוא משקף רגישות, חופש, אהבה, נטייה אמנותית, עצמאות רוחנית ואינטואיציה.

הקו האופקי התחתון של הרשת הוא "מישור הפיזי או התרגול". מישור זה מייצג יכולות מעשיות, כישורים ארגוניים, יכולות חומריות, ביטוי מילולי.

עמודות אנכיות ברשת שלLo Shu  מייצגות מחשבה, רצון ונחישות ופעולה.

הטור הראשון מכונה "מישור המחשבה". היא משקפת אהבה לסדר ולשיטתיות ויכולת של אדם להתחשב ויסודי.

טור שני נקרא "מישור הנחישות והרצון". טור זה משקף את הנחישות והרצון של אדם להצליח. מראה כמה סבלנות והתמדה יש לאדם במימוש מטרותיו.

הטור השלישי נקרא "מישור הפעולה". הוא סובב סביב היכולת של הפרט להוציא את הרעיונות שלו לפועל ולהשיג משהו בחייו.

אלכסונים ברשתLo Shu

שני האלכסונים חוזים את מזלו של האדם והאם יצליח בחיים. הם מודדים את הונו של האדם.

בקריאת מפה נומרולוגית של Lu Shu יש למקם את המספרים של תאריך הלידה בריבוע המתאים ברשת  Lu Shuיש לבדוק האם יש דפוסים בשורות, בעמודות ובאלכסונים של הרשת.

אם יש שלושה ריבועים של שורה, טור או אלכסון מלאים, זה יתרון. ככל שיש יותר מספרים בריבוע, כך תכונות המספר חשובות יותר לחייו של האדם. כשכל הריבועים של שורה, עמודה או אלכסון אינם מכילים מספרים, מישור הקיום הזה חסר באדם.

אם מספר חסר ברשת Lo Shu סימן לחסר הקשור למספר זה.

משמעות המספרים בנומרולוגיה הסינית

המספר 0零 líng   הוא ההתחלה של כל הדברים ובדרך כלל נחשב למספר טוב, מכיוון שהוא נשמע כמו לינג שפירושו טוב.

המספר 1 yī ; Yale 壹 אינו משמח ואינו מזיק. זהו מספר שניתן לזוכים כדי לציין את המקום הראשון. אבל זה גם יכול לסמל בדידות או את עולם הרווקים.

המספר 2 liǎng  兩) נחשב לרוב למספר טוב בתרבות הסינית. יש פתגם סיני שאומר: "דברים טובים באים בזוגות". מקובל לחזור על תווים בשמות מותגים של מוצרים.  נשמע כמו מוּאָר, שמחה.

המספר 3三 sān     מצד אחד המספר נשמע כמו sāam שפירושו לחיות או חיים ולכן הוא נחשב למספר טוב. הוא אחד משלושה שלבים חשובים בחייו של אדם לידה, נישואין ומוות. ומהצד האחר

המספר 3 נשמע כמו  saan שפירושו לפצל, להפריד, להיפרד או להיפרד ממנו, כך שגם זה מספר רע.

המספר 4 四 sì נחשב למספר חסר מזל בסינית מכיוון שהוא דומה בהגיה שלו למילה מוות, לפיכך, מחלק מהבניינים במזרח אסיה משמיטים קומות ומספרי חדרים המכילים 4, בדומה לנוהג המערבי של מבנים מסוימים שאין להם קומה 13 מכיוון ש 13 נחשב חסר מזל.

המספר 5五 wǔ   נשמע כמו אני במנדרינית. חמש קשור לחמשת היסודות (מים, אש, אדמה, עץ ומתכת) בפילוסופיה הסינית.

המספר 6六  liù  במנדרינית נשמע כמו חלקלק או חלק 6 בקנטונזית נשמע כמו מזל טוב או אושר נחשב למספר טוב לעסקים.

המספר 7七 qī במנדרינית נשמע כמו אפילו כך שהוא מספר טוב למערכות יחסים. הוא גם נשמע כמו לקום, מהות החיים. במנדרינית. שבע יכול להיחשב גם כמספר חסר מזל שכן החודש ה 7 הוא חודש רפאים. המספר נשמע גם כמו להונות.

המספר 8 八 bā נשמע כמו לשגשג בקנטונזית וכמו שמחה כפולה, מוּאָר. המספר 8 נתפס כמספר כה מוצלח, שאפילו הקצאת מספר זה נחשב למזל רב.

המספר 9九 jiǔ   קשור היסטורית לקיסר סין , והמספר שימש תכופות בעניינים הקשורים לקיסר. המספר 9 נשמע כמו לאורך זמן לכן הוא משמש לעתים קרובות בחתונות.

בנומרולוגיה הסינית, מספרים מסוימים נחשבים למזלזלים  או לא משמחים  בעיקר בשל הגייתם. בתרבות הסינית המסורתית, לרוב המספרים יש איזושהי משמעות מיוחדת.

error: