זמנים בטארוט

אחד מסוגי השאלות הנפוצות ביותר בקריאות טארוט היא " מתי? "מתי אמצא אהבת אמת? מתי אמצא עבודה? מתי יהיו לי ילדים? אנשים רוצים לדעת מתי משהו יקרה. השואל רוצה שהקורא בטארוט יחזה במדויק את העיתוי של האירועים החשובים האלה. קריאת טארוט יכולה להצביע על צוהר לאירועים ולהדרכה כיצד ומתי הארוע עשוי להתבטא. ישנן כמה טכניקות תזמון בטארוט.

הזמן לפי משמעות הקלף

אחת השיטות לקביעת זמן בטארוט היא להתבונן במשמעויות הניבוי של הקלפים ולהשתמש בהן כדי ליצור סיפור. הסיפור מתמקד לא רק במתי אלא גם איך על ידי הבנה הן מתי משהו יקרה הן מה עשוי להתרחש לפני שהאירוע המסוים הזה יקרה. יש להסתכל על הקלף כשיעור שהאדם צריך לשלוט בו כדי להביא את האירוע לחייו. למשל, קלף שמונה גביעים יכול להצביע על כך שדברים יקרו כאשר הוא ישחרר אכזבות ממערכות יחסים קודמות וישחרר את הציפיות שלו. דוגמה נוספת, האדם שואל: "מתי אפגוש את אשתי לעתיד?" יוצא קלף חמישה הגביעים התשובה היא "כאשר הוא מתגבר על מערכת יחסים קודמת שהובילה לאכזבה." או, נשאלת שאלה "מתי אקבל קידום?" והקלף שיוצא הוא שלושה מטבעות . התשובה היא "כשהוא מוכיח את יכולותיו לעבוד ביעילות בצוות." אין זמן של יום או שעה אלא הסבר מה יוביל את האדם להשיג את אשר רוצה. בנסיבות מסוימות, השואל יכול להעלות שאלה מתי יתרחש אירוע, והטארוט עשוי לענות על ידי הצגת קלף שמסמל שיעור חיים שצריך לפעול בו.

באופן אישי, זו הגישה המועדפת בקריאת קלפי הטארוט מכיוון שהיא מעצימה את האדם ומעודדת אותו לבצע שינוי חיובי בחייו ולהשיג את התוצאה הרצויה לו. היא מניחה שלכל אדם יש רצון חופשי, ולא רק גורל קבוע מראש, ושמעשיו יכתיבו את עתידו. בנוסף, היא מניחה שהאירוע עשוי להתרחש או לא, בהתאם למה שהלקוח בוחר לעשות, ומניחה את הכדור במגרש שלו.

זמנים בטארוט

הזמן לפי הסדרה

שימוש בסדרות של קלפי הטארוט יכול לעזור לאתר זמן ספציפי בקריאות הטארוט. אפשר להסתכל על הקלפים וסמליותן של עונות השנה, על המספרים כמייצגים ימים, שבועות, חודשים ושנים, ולקלפי טארוט ספציפיים המייצגים את המזלות כרמז נוסף לזמן בו עשויים להתרחש אירועים.

לדוגמה:

מטות - ימים או אביב, מטות הם ימים, כי הם אש, והאש נעה מהר

חרבות - שבועות או סתיו, חרבות  הן שבועות, כי בעוד שחרב מהירה לחתוך, היא דורשת קודם כל חשיבה מצד הלוחם.

גביעים - חודשים או קיץ, גביעים  הם חודשים, כי הם מים, ומים זורמים עם הירח, שמסיים מחזור בערך בחודש.

מטבעות - שנים או חורף, מטבעות  הם עונות או שנים, מכיוון שהם זרעים, וחלק מהזרעים דורשים רק עונה כדי לגדול בעוד שאחרים צריכים שנה.

סדרות הטארוט מחוברות למזלות האסטרולוגיים.

סדרת חרבות שייכת ליסוד האוויר והמזלות הם: תאומים, מאזניים, דלי

סדרת מטות שייכת ליסוד האש והמזלות הם: טלה, אריה, קשת

סדרת גביעים שייכת ליסוד המים והמזלות הם: סרטן, עקרב, דגים

סדרת מטבעות שייכת ליסוד האדמה והמזלות הם: שור, בתולה, גדי

זמנים דרך חיבור אסטרולוגי

בארקנה הגדולה יש 12 קלפי טארוט שיש להם קשר אסטרולוגי. משיכת קלפים אלו ביחס לזמן יכולה להצביע על כך שהתקופה בה יתרחש האירוע תהיה בזמן המזל האסטרולוגי.

הקיסר – טלה; הכהן – שור; האוהבים – תאומים; מלך גביעים – סרטן; כוח – אריה; הנזיר – בתולה; צדק – מאזניים; מוות – עקרב; מיזוג – קשת; השטן – גדי; הכוכב – דלי; הירח – דגים

והקלפים הנותרים הם:  השוטה עונת האביב או 7 שנים; הקוסם 88 ימים; הכוהנת הגדולה 28 ימים; הקיסרית 224 ימים; גלגל המזל 12 שנים; התלוי עונת הסתיו; המגדל שנתיים; שמש שנה; יום הדין עונת הקיץ; עולם 30 שנים

גם קלפי החצר מחוברים למזלות האסטרולוגיים: מלך מטות – טלה; מלכת מטבעות – שור; נסיך חרבות – תאומים; מלך גביעים – סרטן; מלכת מטות – אריה; נסיך מטבעות – בתולה; מלך חרבות – מאזניים; מלכת גביעים – עקרב; נסיך מטות – קשת; מלך מטבעות – גדי; מלכת חרבות – דלי; נסיך גביעים – דגים

קריאת טארוט לשש השנים הבאות

דרך נוספת לחזות מתי דברים צפויים להתרחש היא להסתכל על שש השנים הבאות, מערבבים את הקלפים מוציאים 12 קלפים לשש ערמות וערמה שביעית עם הקלפים הנותרים אחת משש הערמות הראשונות מייצגת שנה אחת, ערימה אחת היא השנה הראשונה, ערימה שניה היא השנה השנייה וכן הלאה. בהתאם לשאלה יש להסתכל על הערימה בה יש את הקלפים המתאימים. לדוגמה, אם השאלה היא על מתי אכנס להריון, בערמה שבה יש קלפים כמו הקיסרית, אס מטות, אס הגביעים, השמש, תשעה ועשרה גביעים, תשעה ועשרה מטבעות. אם הקלפים האלו נמצאים בערמה רביעית, סביר להניח שזה יקרה בעוד ארבע שנים. אולם אם זה לא צפוי לקרות תוך שש שנים, והקלפים המתאימים לשאלה יהיו בערמה השביעית. הערימה השביעית מייצגת את העתיד הרחוק ולא רק את השנה השביעית.

 

כדי לחזות מתי יקרה משהו בשניים עשר החודשים הבאים, אפשר להשתמש באסים:

אס גביעים רבע ראשון; אס מטות רבע שני; אס חרבות רבע שלישי; אס מטבעות רבע רביעי

אם התחזית הנדרשת היא למהלך החודש הקרוב, אפשר להשתמש בשיטה זו, כל רבעון יהיה בערך 7 ימים.

זיהוי ימים בקלפי הארקנה הגדולה:

יום שני הכוהנת הגדולה (ירח); יום שלישי המגדל (מאדים); יום רביעי הקוסם (מרקורי); יום חמישי גלגל המזל (יופיטר); יום שישי הקיסרית (ונוס); יום שבת העולם (שבתאי). ליום ראשון אין זיהוי.

פריסה של שלושה קלפים

ראשית, יש לערבב את חפיסת הטארוט תוך התמקדות בשאלה. השאלות יכולות להיות "מתי אקבל עבודה חדשה?" או "מתי אתחתן?".

לאחר הערבוב יש להוציא שלושה קלפים מהחפיסה ולפרוש אותם בשורה מימין לשמאל. כל קלף מציין מסגרת זמן מסוימת. הקלף הראשון מציג את העבר, השני מייצג את ההווה, והאחרון מציג את העתיד.

התבונן בקפידה בקלפים ובמשמעויותיהם כדי לקבוע את התזמון לשאלה.

שיטה נוספת לקביעת תזמון היא להוסיף את מספר הקלף שיצא לתאריך הקריאה הנוכחי. נניח שיצא קלף המגדל (מספור 16) ב-5 בפברואר; יש להוסיף 16 ל-5, מה שנותן 21. המספר המתקבל מציין את התזמון של השאלה שנשאלה. לדוגמה, אם המספר המתקבל הוא 21, ייתכן שתראה אירוע משמעותי או שינוי תוך 21 ימים, 21 שבועות או 21 חודשים.

error: