אסטרולוגיה סינית

מבוא לאסטרולוגיה סינית

אין קשר בין אסטרולוגיה מערבית לאסטרולוגיה סינית, זיהוי תבנית זו באמצעות המונח הגנרי גלגל המזלות משקף כמה קווי דמיון שטחיים לגלגל המזלות המערבי: לשניהם יש מחזורי זמן המחולקים לשנים עשר חלקים, יש השפעה על אישיות ועל אירועים בחייו של אדם לפי היחס המסוים של האדם למחזור. זו שפה שונה בעלת היבטים שונים גם אם התכלית דומה. ישנם הבדלים גדולים בין השניים: בעלי החיים של גלגל המזלות הסיני אינם קשורים לקבוצות כוכבים המתפרשות במישור האקליפטי. המחזור הסיני בן שנים עשר החלקים תואם שנים, ולא חודשים. גלגל המזלות הסיני מיוצג על ידי שנים עשר בעלי חיים, בעוד חלק מהמזלות בגלגל המזלות המערבי אינם בעלי חיים וזאת למרות ההשלכה של האטימולוגיה של המילה האנגלית zodiac שמקורה בzōdiacus ביוונית העתיקה כלומר מחזור של בעלי חיים.

באסטרולוגיה הסינית סימני החיות המוקצים לפי שנה מייצגים את האופן שבו אחרים תופסים אדם או כיצד האדם מציג את עצמו. זוהי תפיסה שגויה נפוצה שבעלי החיים המוקצים לפי שנה הם הסימנים, היחידים ותיאורים מערביים רבים של אסטרולוגיה סינית מסתמכים רק על מערכת זו. למעשה, ישנם גם סימני בעלי חיים המוקצים לפי חודש (הנקראים "חיות פנימיות"), לפי יום (הנקראים "חיות אמתיות") ושעות ( הנקראות "חיות סודיות"). היסוד אדמה הוא כל שנים עשר המזלות. גלגל המזלות הסיני צבר פופולריות גם בתרבויות המערב, במיוחד בארצות הברית ובאירופה. אנשים רבים באזורים אלה מוקסמים מהמיסטיקה ומהסמליות של גלגל המזלות ומשתמשים בו ככלי לגילוי עצמי ולצמיחה אישית.

גלגל המזלות באסטרולוגיה הסינית

גלגל המזלות הסיני והווריאציות שלו נותרו פופולריים במדינות רבות במזרח אסיה ובדרום מזרח אסיה, כגון: יפן, דרום קוריאה, וייטנאם, סינגפור, נפאל, בהוטן, קמבודיה ותאילנד.

האסטרונומיה הסינית הראתה כי כדור הארץ הוא כוכב במערכת השמש וכדור הארץ והפלנטות חג סביבה במחזורי זמן המתואמים עם עונות השנה כאשר נקודות העוגן הן ימי ההיפוך והשוויון שלא כמו הגישה הרווחת באותה תקופה שבה אנשים חיים בידיעה כי כדור הארץ הוא מרכז העולם ושהכול מסתובב סביבו.

גלגל המזלות הסיני מבוסס על שילוב של אסטרונומיה, אסטרולוגיה ומיתולוגיה. שורשי האסטרולוגיה הסינית נעוצים בתקופת שושלת האן, בשעה שסין הייתה מנותקת מעמי המערב. האסטרולוגיה הסינית משקפת את מכלול האפשרויות להבנת טבע האדם וסביבתו.

הקשר שמיים, אדם, ארץ במסורות ובאמונות עממיות בא לידי ביטוי כבר בשנת 1600 לפנה"ס בתפיסה של אלים השולטים בשמיים ובארץ. שאלת החיים לאחר המוות אינה נשאלת כי החיים הם נצחיים לשיטתם ולכן אינם נפסקים. בתקופת שושלת ג'ו נוצר ההקשר למנדט המתקבל מהשמיים על פי סדר קוסמי מוסכם. השליט יכול לשלוט כל עוד יש אישור לכך מהשמיים עצמם, אסון טבע, בצורת או ליקוי חמה הם ביטוי למנדט שלילי וכעס האלים על השליט. השלב הזה יצר את המנחות ואת הטקסים לריצוי האלים. בשלב מאוחר יותר הופיע הקונפוציזם שהכניס את מערכת האמונות לסדר מובנה עם הופעת ספר התמורות וההתייחסות אל אירועי ההווה כהשלכה לעתיד.

chinese-astrology

אסכולת היין והיאנג וחמשת האלמנטים

סין הביאה את אסכולת היין ויאנג וחמשת האלמנטים אל תרבות בני האדם. הם השתכללו עם עליית שושלת האן בשנת 200 לפנה"ס. הכול הוא ביטוי זרימה של צ'י, שהוא אנרגיית החיים, ומתבטא על פי התנועה של היין ושל היאנג ושל חמשת האלמנטים. הקוסמולוגיה הביאה לוחות שנה מאורגנים ומסודרים והקשרים ברורים בנוגע להיררכיה השמיימית דרך הקשר שמיים, אדם, ארץ. כך נוצר ההקשר הבסיסי שבעקבותיו פותחה האסטרולוגיה הסינית, המכילה את שתיים עשרה החיות הסיניות ובשלב מאוחר יותר את ארבעת עמודי הגורל.

גלגל המזלות הסיני שימש גשר תרבותי רב עוצמה, המחבר בין אנשים על פני יבשות ומקדם הבנה והערכה בין תרבויות. השפעתו ממשיכה לגדול ולהתפתח כאשר אנשים ברחבי העולם מאמצים את החוכמה הנצחית והמשיכה המתמשכת שלו.

אי אפשר לדבר על יין או יאנג בלי התייחסות כלשהי להיפך, שכן יין ויאנג כרוכים יחד זה בזה כחלקים משלם. היקום יוצר את עצמו מתוך כאוס ראשוני של אנרגיה חומרית, המאורגן במחזוריות של יין ושל יאנג ומתהווה לאובייקטים וחיים. מערכת היחסים בין יין ליאנג מתוארת לעתים קרובות במונחים של אור השמש המשחק מעל הר ועמק. יין (מילולית "המקום המוצל" או "המדרון הצפוני") הוא האזור החשוך החסום על ידי ההר, בעוד יאנג (מילולית "המקום שטוף השמש" או "המדרון הדרומי") הוא החלק המואר בבהירות. כשהשמש נעה על פני השמיים, היין והיאנג מתחלפים זה בזה בהדרגה, חושפים את מה שהיה מעורפל ומטשטשים את מה שנחשף.

מסורתית וגם קליגרפית היאנג מייצג את הצד המואר של הגבעה, ומכאן גם הצד השמיימי, הקיץ. לעומת זאת היין מייצג את הצד המוצל של הגבעה ומכאן גם את הארצי, החורף, החשוך. היין והיאנג מוכנסים אל תבניות מתקדמות על ידי שליט שושלת ג'ו המלך וון. היין והיאנג מקיימים יחסים דואליים ויחסיים.

יין ויאנג, שמיים וארץ, זכרי ונקבי. אלו מושגים יחסיים שלא ניתן להפריד אותם זה מזה או להתייחס אליהם ככוח בודד. אלו כוחות ראשוניים המייצגים דואליות, ניגודיות, הפכים היוצרים שפה שבעזרתה אפשר לתאר ולמפות את היקום. הם הבסיס של הגישה הדאואיסטית הדוגלת בכוח הטבעי, בעובדה כי הכול בר שינוי. כי הדבר הנכון קורה ויקרה מכורח ההשתנות ומכורח האיזון הטבעי שאינו זקוק לגירוי ותגובה חיצונית.

יין מאופיין כאיטי, כרך, כמתמסר, כמפוזר, כקר, כרטוב וכפסיבי; ומזוהה עם מים, עם אדמה, עם ירח, עם שליליות, עם נשיות, עם צללים ועם חושך, עם הרס ועם זמן לילה. יאנג, לעומת זאת, הוא מהיר, קשה, מוצק, ממוקד, חם, יבש ופעיל; ומזוהה עם אש, עם שמיים, עם אוויר, עם שמש, עם חיוביות, עם גבריות, עם זוהר ועם אור, עם יצירה ועם שעות היום.

יין ויאנג שלובים האחד בתוך האחר, מונעים ומשפיעים על המתרחש בזמן, יום הופך ללילה, ולילה הופך ליום, קיץ לחורף. אם יאנג מייצג רוחניות אזי יין מייצג חומר. הפכים משלימים שמיים וארץ, עליה וירידה, שמאל וימין, פוטנציאל ועשייה, אש ומים, תכנון ובניה. מים לדוגמה הם יין אך מים חמים הם יותר יאנגיים ממים קרים. מים הם יין ומתוכם עולה היאנג שהוא החום והאדים. התגברות האדים, יוצרת יותר יאנג לבסוף יש ירידה במפלס המים והתוצאה היא יין חלש. יין ויאנג חלים גם על גוף האדם. ברפואה הסינית המסורתית בריאות טובה קשורה ישירות לאיזון בין איכויות היין והיאנג בגוף האדם.

תורת חמשת האלמנטים היא פילוסופיה סינית המשמשת לתיאור אינטראקציות ויחסים בין דברים. חמשת היסודות עץ, אש, אדמה, מתכת ומים. הסינים מאמינים שהם היסודות הבסיסיים של כל דבר ביקום שביניהם מתרחשות כל האינטראקציות. תורת חמשת האלמנטים הופיעה לראשונה בתקופת האביב והסתיו (476-770 לפנה"ס). היא נמצאת בתפוצה רחבה, בשימוש בעיקר ברפואה סינית, בפילוסופיה, בפנג שוואי, בחיזוי עתידות ובאומנויות לחימה. לכל אלמנט יש מאפיינים ואסוציאציות משלו להיבטים שונים של הטבע, כמו כיוון, עונה, צבע, צורה.

תורת חמשת האלמנטים טוענת שהעולם משתנה בהתאם ליחסים בין חמשת היסודות המייצרים או מתגברים. יצירה והתגברות הם התהליכים המשלימים היין והיאנג של תורת חמשת האלמנטים. יצירת תהליכים מקדמת התפתחות, תוך התגברות על תהליכים שולטים בפיתוח. על ידי קידום וריסון, מערכות מתואמות נשמר איזון.

יצירת אינטראקציות יחסי הגומלין היוצרים של חמשת האלמנטים הם כמו היחסים של התעברות, של הריון, של לידה ושל טיפוח בין שלתינוק. זוגות אלמנטים כאלה קשורים קשר עמוק, ויחד מרמזים על הצלחה ועל מזל. חמש האינטראקציות היוצרות הן תדלוק, יצירה, הכיל, נשיאה והאכלה: עץ מדליק אש. אש יוצרת אדמה (הרי געש, אפר). אדמה מכילה מתכת. מתכת נושאת מים (דליים, צינורות). מים מזינים עץ. האינטראקציות המתגברות של חמשת היסודות הן כמו פעולות העוינות בין שני צדדים במלחמה. חמש האינטראקציות המתגברות הן: התכה, חדירה, הפרדה, ספיגה ומרווה. אש ממיסה מתכת, מתכת חודרת לעץ (חיתוך, ניסור, קידוח, מסמר, הברגה). עץ מפריד אדמה (שורשי עצים מפרקים אדמה, סלע). אדמה סופגת מים. מים מכבים אש.

עץ: יסוד זה מייצג את הלידה כמו נבט הפורץ מתוך הקרקע במאבק עיקש באתני הטבע, צומח ושואף להגיע גבוה ככל שניתן. אלמנט זה מייצג תכונות הקשורות לתחרות, להישגיות, לשאיפה למעלה, לרצון להיות בפסגה. אדם לו אלמנט עץ דומיננטי במפת הלידה הוא אינדיבידואליסט, עצמאי, הנוטה לשליטה באחרים, מנהל טבעי הניחן בתכונות של יוזמה, של כריזמה, של יכולת קבלת החלטות. משוחרר ממעצורים ומעולה בפעולה תחת לחץ ומתח, מוכן לוותר על נוחות כדי לממש את מטרותיו, בעיקר אם אלו מטרות רגעיות, נקודתיות וממוקדות לזמן קצר. יש לו יכולת פעולה ופריצה, פרגמטיות המתועלת לזמן קצר ומרוכז.

אש: אלמנט זה מייצג את הקיץ את הפריחה ואת השגשוג שבו השמחה שורה בכל. זהו זמן שבו השפע נמצא בעיצומו וישנה תחושה של סיפוק ושל מלאות באוויר. אלמנט אש מייצג קשר ותקשורת, אינטראקציה בין אנשים, בגרות, חידוש ושינויים, זהו אלמנט המייצג חברה ובילוי. מבחינה רוחנית הוא מייצג רצון לאחדות, קיימת בו מודעות ליכולת שלו להביא את עצמו ואת אחרים לכדי טרנספורמציה ושינוי בשל פעולת ההתכה של האש הפנימית, הסוחפת, העוזרת לשנות פרספקטיבה ותפיסת מציאות. אדם לו אלמנט אש דומיננטי במפת הלידה אוהב קשר ומגע וזקוק לתמיכה. מלא אנרגיה והתלהבות, הוא אוהב לבלוט, משתעמם בקלות, מחפש אתגרים ומוכן לקחת סיכונים. הוא נותן ערך גבוה לצחוק ולהומור, חושף בקלות תחושות ורגשות, משתף ומחצין, משתתף עם אחרים, מתוודה, מזדהה עם רגשות, עם מחשבות הוא אמפטי. הוא מעז, מוכן לקחת סיכונים רגשיים ולהיכנס אל עומק חוויה.

אדמה: אלמנט אדמה מייצג את שיא הקיץ. הוא יסוד מאזן ויציב אשר יכולתו ותפקידו לאזן את שאר האלמנטים. הוא יסוד מקובע אשר שואף לשלום, לרווחה, לביטחון. הוא מעדיף להשקיע את זמנו בשרות, בטובת הפרט או הכלל, הוא דואג לסביבה שלו, מזין ומטפח אותה. הוא בעל יכולת תיווך, גישור, איזון והקשבה לצרכים של כל פרט ופרט. הוא יכול היכנס אל מרכז של סכסוך, לשקף עבור כל צד את עמדתו ולהוביל אותו בדרך בטוחה אל גישור, מעבר לגבולות העימות. אדם לו אלמנט אדמה דומיננטי במפת הלידה זקוק ליציבות ולאיזון יש לו צורך בביטחון כלכלי ורגשי. אלמנט אדמה דואג לבצר את עצמו ולאבטח מהפחד לאבד.

מתכת: אלמנט מתכת מייצג את הסתיו, את תקופת הדעיכה של כל הדברים. זו התקופה שבה הצמחים נובלים, נושרים, נופלים אל הקרקע ונרקבים. אדם לו אלמנט מתכת דומיננטי במפת הלידה הוא מונע על ידי הצורך בשלמות ובחיפוש הצדק. זהו אלמנט רוחני ביסודו המעדיף את נקודת המבט השמיימית הרחבה על זו הארצית והצרה. הוא יודע כיצד להפריד את העיקר מהטפל, בעל יכולות אבחנה, מיקוד, סומך על היכולות המנטאליות שלו, על יכולת הריכוז. חי בתוך גבולות מדודים הוא ממעט לשתף ברגשות ושומר על גבולותיו הפנימיים בקנאות וניחן בדייקנות. יש לו משמעת עצמית וקפדנות, צורך בקביעת גבולות וניסיון להכניס את כל הקיים והרצוי אל תוך גבולות אלה. האדם בעל אישיות קפדנית וקשוחה, הוא נוקשה עם עצמו, בלתי מתפשר ולא מתגמש. זהו אלמנט המרוכז בעצמו ובזיקוק הפנימי שלו. נמשך אל המסתורין, הלא ידוע והמיסטיקה והוא שואף להפוך את החבוי לנגלה. אלמנט מתכת חי בחשבון נפש מתמיד, נוטה למלנכוליה ומתקשה להתמודד עם מצבי לחץ ומתח מורכבים.

מים: אלמנט מים מחפש את הגדרת מהות החיים באמצעות חיפוש עצמי. התכלית יכולה להיות פילוסופית או מעשית ומטרתה להגיע להגדרה עצמית, בהגדרה זו אפשר לראות אלמנטים נזיריים כמו: איפוק, התבודדות ומסתוריות. הוא עסוק בנתונים, במלל, בדיון ובלמידה בניסיון להבין את המניעים, את ההגדרות ואת הדרכים לתקשורת מילולית. בגלל רגישותו, התקשורת שלו תלויה גם ביכולת הלוגית שכלתנית שלו וזו נשענת על ידע ועל למידה, על פרטים ועל נתונים. הפילוסופיה והרעיון מניעים את אלמנט המים בחיפוש אחר האמת של החיים, בחיפוש האני האישי שלו, במציאת פתרונות מנטליים לבעיות רגשיות. הוא מדחיק רגשות מפחד להיחשף ומנתב את התקשורת למישור שכלתני בו הוא חש יותר בטוח. אלמנט מים נוטה להיות לוגי ושכלתני כי הבעת רגש מחייבת יציאה מן העצמי אל מרחב אחר. האדם אינו מביע את דעתו אלא מוביל את משנתו בדרך המים, דרך הסברים רציונאליים, היקשים, סיבה ותוצאה.

10 הגזעים השמיימיים מייצגים את הפוטנציאל השמיימי כפי שהוא בא לידי ביטוי במערכת חמשת האלמנטים. כמו כן 12 הענפים הארציים מייצגים את הגוף הפיסי. שנה, חודש, יום, ושעה מיוצגים על ידי גזע וענף המהווים למעשה את החיבור השלם בין הרוחני לארצי.

yinyang

סיפור סיני עממי עתיק

סיפור עממי עתיק שנקרא "הגזע הגדול" מספר כי קיסר הירקן קבע שהשנים בלוח השנה ייקראו לכל חיה לפי סדר הגיעה אליו. כדי להגיע לשם, החיות יצטרכו לחצות נהר.

החתול והעכברוש לא היו טובים בשחייה, אבל שניהם היו אינטליגנטים. הם החליטו שהדרך הטובה והמהירה ביותר לחצות את הנהר היא לקפוץ על גב השור. השור, בהיותו טוב לב ותמים, הסכים לשאת את שניהם. כשהשור עמד להגיע לצד השני של הנהר, העכברוש דחף את החתול למים, ואז קפץ מהשור ומיהר אל קיסר הירקן. לכן הוא הפך לחיה הראשונה בלוח השנה של גלגל המזלות. השור נאלץ לקבל את המקום השני.

השלישי שהגיע, היה הנמר. אף על פי שהוא חזק ועוצמתי, הוא הסביר לקיסר הירקן שהזרמים דחפו אותו במורד הזרם. לפתע, מרחוק נשמע קול חבטה, והארנב הגיע. הוא הסביר כיצד הוא חצה את הנהר בקפיצה מאבן אחת לאחרת, בצורה זריזה. באמצע הדרך, הוא כמעט הפסיד במרוץ, אבל התמזל מזלו לתפוס בול עץ צף ששטף אותו מאוחר יותר לחוף. לכן הוא הפך לחיה הרביעית במחזור גלגל המזלות.

במקום החמישי, היה הדרקון המעופף . קיסר הירקן תהה מדוע יצור כל כך מהיר כמו הדרקון לא הגיע ראשון. הדרקון הסביר שהוא היה צריך לעצור ליד כפר ולהביא גשם לכל האנשים, ולכן הוא הוא הגיע באיחור. ואז, בדרכו לסיום, הוא ראה את הארנב חסר האונים נאחז בבול עץ, אז הוא עשה מעשה טוב ונתן דחיפה ליצור המסכן כדי שיוכל לנחות על החוף. קיסר הירקן נדהם מאופיו הטוב של הדרקון, והוא החיה החמישית.

לפתע, נשמע קול דהרה, והסוס הופיע. על פרסת הסוס הסתתר הנחש, שהופעתו הפתאומית הפחידה אותו, ובכך גרם לו ליפול לאחור והעניקה לנחש את המקום השישי בעוד הסוס במקום השביעי.

לאחר זמן מה הגיעו הכבש, הקוף והתרנגול אל השער השמיימי. בשילוב מאמצים הם הצליחו להגיע לצד השני. התרנגול מצא רפסודה, והקוף והעז משכו ומשכו, מנסים להוציא את כל העשבים מהדרך. קיסר הירקן היה מרוצה מעבודת הצוות שלהם והחליט לתת לכבש את המקום של החיה השמינית, אחריה הקוף ואחר כך התרנגול.

החיה האחת עשרה שהוצבה במחזור גלגל המזלות הייתה הכלב. אף על פי שהוא היה צריך להיות השחיין והרץ הטוב ביותר, הוא בילה את זמנו במשחק במים. אף על פי שההסבר שלו לאיחור היה שהוא היה זקוק לאמבטיה טובה לאחר תקופה ארוכה. לכן הוא כמעט לא הגיע לקו הסיום.

בדיוק כשהקיסר עמד לסיים את המרוץ, נשמע צליל "אוינק" זה היה החזיר. החזיר הרגיש רעב באמצע המרוץ, אז הוא עצר, אכל משהו ואז נרדם. לאחר שהתעורר, הוא סיים את המרוץ במקום ה 12 והפך לחיה האחרונה שהגיעה.

החתול טבע בסופו של דבר ולא הצליח להיות בגלגל המזלות. אומרים שזו הסיבה שחתולים תמיד צדים עכברושים וגם שונאים מים.

אגדה נוספת המתארת את התחרות על המקום הראשון בגלגל המזלות הסיני מספרת כי החיה הראשונה הייתה אמורה להיות השור בשל גודלו. על פי דרישתו של העכברוש למרות התחרות הלא שווה, קהל החיות נקרא להחליט מי מרשים יותר בגודלו השור או העכברוש.

לפני שנים רבות זימן בודהא שתיים עשרה חיות לפניו, ואמר להן שיקרא לכל חודש בגלגל המזלות הסיני בשמה של חיה אחת. לזמן קצר, החיות היו מרוצות מאוד אבל אז עלתה שאלת הסדר בו תופענה החיות והוויכוחים החלו.

"אני צריך להיות הראשון," אמר העכברוש, "אני הנבון ביותר."

"לא, אני צריך להיות הראשון," אמר השור, "בגלל גודלי העצום".

שתי החיות התווכחו זמן מה, מה חשוב יותר, תבונה או ממדים. לבסוף, השתתק העכברוש ואמר: "אני מסכים שהגודל חשוב יותר". השור שמח ואמר: "בסדר, אם כך אני ראשון"

"רגע, רגע", אמר העכברוש. "הגודל שלי מרשים יותר משלך".

"מה?" נחר השור בעצבנות. "איך אתה יכול להרשים מישהו עם גודל קטן כשלך?".

"בוא נתייצב בפני כל החיות ונאפשר לדעת הרוב לקבוע", השיב העכברוש.

השור הסתייג בטענה שמדובר בבזבוז זמן. הרי כל אחד יכול לראות שהוא עצום וכביר.

"רגע, רגע", התערב בודהא ופנה לשור. "למה שנתווכח על כך? הרי ברור שהעכברוש קטן ממך. אבל למה שלא ניתן לרוב להחליט על כך? מי שירשים יותר בגודלו, יוכרז כמנצח".

השור היה בטוח בניצחונו ולכן הסכים.

"אדון בודהא", פנה אליו העכברוש "מאחר שהשור הסכים, אני מבקש טובה אחת. אני אומנם חיה קטנה, כפי שהשור טוען. הייתי רוצה להפחית את המבוכה בפני קהל החיות. לכן, אני מבקש שתכפיל את הגודל שלי לפרק זמן מוגבל".

בודהא בירר עם השור אם יש לו התנגדות. "כלל לא", ענה השור. "ההבדל עדיין יהיה משמעותי. גם כשתכפיל את גודלו אמשיך להיות גדול ממנו מאות מונים".

השור והעכברוש, צעדו לפני המון החיות והאנשים. בכל מקום שפנו נדהמו האנשים מגודלו הלא רגיל של העכברוש וקראו: "הביטו בגודלו של העכברוש העצום הזה!", "כולם אומנם הבחינו בשור אך לא התרשמו ממנו מכיוון שהיו רגילים לגודלו.

כך הרשים העכברוש את האנשים והפך לחיה הראשונה בגלגל המזלות הסיני.

גלגל המזלות נחלק לארבע כל חלק נקרא טרין:

הטרין הראשון מורכב מהעכברוש, מהדרקון ומהקוף. שלושת המזלות הללו מייצגים אנשים אינטנסיביים וחזקים המסוגלים לעשות טוב, הם מנהיגים גדולים אבל הם די בלתי צפויים. השלושה אינטליגנטים, נדיבים, כריזמטיים, מקסימים, סמכותיים, בטוחים בעצמם, רהוטים ואמנותיים, אבל יכולים להיות מניפולטיביים, קנאים, אנוכיים, תוקפניים, נקמניים ורמאים.

הטרין השני מורכב מהשור, מהנחש ומהתרנגול. שלושת המזלות הללו בעלי סיבולת ויישום, הם צוברים אנרגיה באיטיות, קפדניים בתכנון אך נוטים להחזיק בדעות מקבעות. השלושה אינטליגנטים, חרוצים, צנועים, נאמנים, פילוסופיים, סבלניים, טובי לב ובעלי מוסר, אבל יכולים להיות גם צדקנים, אגואיסטים, שיפוטיים, צרי אופקים וקטנוניים.

הטרין השלישי מורכב מהנמר, מהסוס ומהכלב. שלושת המזלות הללו מחפשים אהבה אמיתית, לעסוק במטרות הומניטריות, הם אידיאליסטים ועצמאיים אך נוטים להיות אימפולסיביים. השלושה האלו פרודוקטיביים, נלהבים, עצמאיים, מרתקים, דינאמיים, מכובדים, נאמנים ומגוננים, אך יכולים להיות גם פזיזים, מרדניים, מתלהמים, חרדים, לא נעימים ועקשנים.

הטרין הרביעי מורכב מהארנב, מהעז ומהחזיר. שלושת המזלות הללו הם בעלי אופי רגוע הם מחפשים יופי אסתטי והם אומנותיים, מנומסים וחומלים, ועם זאת מנותקים. השלושה הם אכפתיים, מקריבים את עצמם, הגיוניים, יצירתיים, אמפתיים, טקטיים ונבונים, אבל יכולים להיות גם תמימים, פדנטיים, חסרי ביטחון, אנוכיים, חסרי החלטיות ופסימיים.

מזל עכברוש

שנת עכברוש אנשים שנולדו בשנת העכברוש ידועים בקסם ובמשיכה שלהם למין השני. הם עובדים קשה כדי להשיג את המטרות שלהם, בייחוד כדי להשיג רכוש, הם פרפקציוניסטים. הם חסכנים בכסף ולעתים נוטים לקמצנות. אנשי עכברוש כועסים בקלות ואוהבים לרכל. השאיפות שלהם גדולות, והן בדרך כלל מצליחות מאוד. הם מתאימים ביותר מבחינה זוגית לאנשים שנולדו בשנות הדרקון, הקוף והשור.

rat

מזל שור

שנת שור אנשים שנולדו בשנת השור סבלניים, מדברים מעט ומעוררים אמון באחרים. עם זאת, הם נוטים להיות אקסצנטריים וקנאים, והם כועסים בקלות. יש להם מזג עז ואף על פי שהם מדברים מעט, כשהם מדברים הם רהוטים. אנשי שור ערניים נפשית ופיזית. בדרך כלל הם קלילים, אף על פי שהם יכולים להיות עקשנים להפליא כשמתנגדים להם, והם שונאים להיכשל. הם מתאימים ביותר מבחינה זוגית לאנשים שנולדו בשנת נחש, תרנגול ועכברוש.

bull

מזל נמר

שנת נמר אנשי הנמר רגישים, נתונים לחשיבה עמוקה, בעלי סימפטיה רבה. עם זאת, הם יכולים להיות קצרי רוח. אנשים אחרים רוחשים להם כבוד רב, אבל לפעמים אנשי נמר מתעמתים עם אנשים מבוגרים או עם בעלי סמכות. לפעמים לאנשי נמר יש קושי להחליט, מה שעלול לגרום להחלטה גרועה ונמהרת או להחלטה נכונה שהתקבלה מאוחר מדי. הם חושדים באחרים, אבל הם אמיצים וחזקים. נמרים מתאימים ביותר מבחינה זוגית לאנשים שנולדו בשנות סוס, דרקון וכלב

tiger

מזל ארנב

שנת ארנב אנשים שנולדו בשנת הארנב הם רהוטים, מוכשרים ושאפתנים. הם נדיבים, ובעלי טעם מעולה. אנשי ארנב זוכים להערצה, כדאי לסמוך עליהם כי יש להם מזל כלכלי. הם אוהבים רכילות אבל הם בעלי טקט ובדרך כלל אדיבים. לעתים רחוקות הם מאבדים את העשתונות שלהם. הם חכמים בעסקים ובהיותם מצפוניים, לעולם לא מבטלים חוזה. הם מהמרים טובים כי יש להם את המתנה המדהימה לבחור את הדבר הנכון. עם זאת, הם ממעטים להמר, מכיוון שהם שמרנים וחכמים. הם מתאימים ביותר מבחינה זוגית לאנשים שנולדו בשנות הכבש, החזיר והכלב.

rabbit

מזל דרקון

שנת דרקון אנשים שנולדו בשנת הדרקון הם בריאים, אנרגטיים, נרגשים, קצרי רוח ועקשנים. הם גם כנים, רגישים, אמיצים, והם מעוררים ביטחון ואמון. אנשי הדרקון הם האקסצנטריים ביותר בגלגל המזלות הסיני. הם לא לווים כסף ולא נושאים נאומים חוצבי להבות, הם נוטים להיות רכי לב. הם מתאימים ביותר מבחינה זוגית לאנשים שנולדו בשנת עכברוש, נחש, קוף ותרנגול.

dragon

מזל נחש

שנת נחש אנשים שנולדו בשנת הנחש הם בעלי עומק. הם אומרים מעט והם בעלי חוכמה רבה. הם לעולם לא צריכים לדאוג לגבי כסף; יש להם מזל כלכלית. אנשי נחש אנוכיים וקצת קמצנים. עם זאת יש להם אהדה עצומה לאחרים והם מנסים לעזור למי שפחות בני מזל מהם. אנשי נחשים נוטים להגזים, מכיוון שיש להם ספקות לגבי שיקול הדעת של אחרים ומעדיפים לסמוך על עצמם בלבד. הם נחושים בכל מה שהם עושים ושונאים להיכשל. אף על פי שהם רגועים על פני השטח, הם אינטנסיביים ומלאי תשוקה. אנשי נחש בדרך כלל נראים טוב ולפעמים יש להם בעיות לחימה כי הם הפכפכים. הם מתאימים ביותר מבחינה זוגית לאנשים שנולדו בשנת שור ותרנגול.

snake

מזל סוס

שנת סוס אנשים שנולדו בשנת הסוס הם פופולריים. הם עליזים, מיומנים בכסף ובעלי תפיסה רחבה, אף על פי שלפעמים הם מדברים יותר מדי. הם חכמים, מוכשרים, טובים בעשייה עם הידיים, ולפעמים יש להם חולשה לבני המין השני. הם חסרי סבלנות בכל דבר מלבד העבודה היום-יומית שלהם. הם אוהבים בידור וקהל גדול. הם מאוד עצמאיים וממעטים להקשיב לעצות. הם מתאימים ביותר מבחינה זוגית לאנשים שנולדו בשנת נמר, כלב וכבש.

horse

מזל כבש

שנת כבש אנשים שנולדו בשנת כבש הם אלגנטיים ובעלי הישגים גבוהים באומנויות. אנשים של שנת כבש הם לעתים קרובות ביישנים, פסימיים ותוהים לגבי מהות החיים. הם נוטים לדת, לפעמים מגושמים בדיבור, הם תמיד נלהבים ממה שהם עושים ובמה שהם מאמינים בו. אנשי כבש אף פעם לא צריכים לדאוג היכולות שלהם הן שירוויחו את הכסף עבורם, והם מסוגלים ליהנות מנוחות ואוהבים אותה. אנשי כבש הם חכמים, עדינים וחומלים. הם מתאימים ביותר מבחינה זוגית לאנשים שנולדו בשנת ארנבת, חזיר וסוס.

lamb

מזל קוף

שנת קוף אנשים שנולדו בשנת הקוף הם גאוני המחזור. חכמים, מיומנים וגמישים, הם יצירתיים ומקוריים ויכולים לפתור את הבעיות הקשות ביותר בקלות. יש מעט תחומים שבהם אנשי קוף לא מצליחים, אבל יש להם הרגל מטריד להיות נעימים מדי. הם רוצים לעשות דברים עכשיו, ואם הם לא יכולים להתחיל מיד, הם מתייאשים ולפעמים עוזבים את הפרויקטים שלהם. אף על פי שהם טובים בקבלת החלטות, הם נוטים לזלזל באחרים. הם בעלי שכל ישר, יש להם רצון עמוק לידע ויש להם זיכרון מצוין. אנשי קוף בעלי רצון חזק, הכעס שלהם מתקרר במהירות. הם מתאימים ביותר מבחינה זוגית לאנשים שנולדו בשנת דרקון ועכברוש.

monkey

מזל תרנגול

שנת תרנגול אנשים שנולדו בשנת התרנגול הם הוגים מוכשרים. הם אוהבים להיות עסוקים והם מסורים מעבר ליכולתם ומתאכזבים עמוקות אם הם נכשלים. אנשים שנולדו בשנת התרנגול הם לעתים קרובות קצת אקסצנטריים, ולעתים קרובות יש להם יחסים קשים למדי עם אחרים. הם תמיד חושבים שהם צודקים לעתים קרובות הם מתבודדים ואף על פי שהם יוצרים רושם חיצוני של הרפתקנים, הם ביישנים. הרגשות של אנשי תרנגול וגם הונם, נעים מאיגרא רמא לבירא עמיקתא. הם יכולים להיות אנוכיים אבל הם תמיד מעניינים ויכולים להיות אמיצים ביותר. הם מתאימים ביותר מבחינה זוגית לאנשים שנולדו בשנת שור, נחש ודרקון.

rooster

מזל כלב

שנת כלב אנשים שנולדו בשנת הכלב יש את התכונות הטובות ביותר של הטבע האנושי. יש להם תחושת נאמנות עמוקה, הם כנים ומעוררים ביטחון עצמי של אנשים אחרים כי הם יודעים לשמור סודות. אנשי כלב הם קצת אנוכיים, עקשנים ואקסצנטריים. אכפת להם מעט מעושר, אבל איכשהו תמיד נראה שיש להם כסף. הם יכולים להיות קרים רגשית ולפעמים מרוחקים במסיבות. הם יכולים למצוא פגם בדברים רבים והם ידועים בלשונותיהם החדות. אנשי כלב מנהיגים טובים. הם מתאימים ביותר מבחינה זוגית לאנשים שנולדו בשנת הסוס, הנמר והארנב.

dog

מזל חזיר

שנת חזיר אנשים שנולדו בשנת חזיר יש אופי קפדן ואמיץ עם כוח פנימי אדיר. לא ייסוגו מאתגרים. שקטים, אבל תמיד מעודכנים. בוחרים מעט חברים, אך חביבים, נאמנים לכל החיים.  האינטואיציות של אנשי החזיר חזקות, והם בני מזל. הם מתאימים ביותר מבחינה זוגית לאנשים שנולדו בשנת ארנבת וכבש.

pig
chinese-astrology
error: