החוכמה באותיות העבריות

מציינת את ספירת הכתר, נמצאת במקום הגבוה ביותר בצ´אקרות, מייצגת אדם של יציבות ויופי, מלא אהבה, נתינה ללא תנאי. אדם זורם, בעל יכולת מוסיקלית וראיית הנולד. חלוץ, מנהיג, שומר על הפרטיות שלו מפני הסביבה, פורץ דרך. אדם בעל רחמים ודין, אמביציה גבוהה, מעניק שייכות ורוצה להרגיש שייך. אדם בעל חשיבה מקורית ועצמאית, אוהב התחלות חדשות, אוהב חופש, מנהיג, אנרגטי. יוצא דופן, לא שגרתי, אוהב חופש מחשבה וחופש רוחני. בעל מודעות עצמית גבוהה. אוהב ללמוד לימודים עיוניים גבוהים, אדם רוחני, בעל יכולת לפתח פטנטים. בהיבט השלילי – נטייה להתפרצויות, להדחקת רגשות ולפריצת מסגרות.

שייכת לספירת הגבורה, אדם שאוהב מסגרות בטוחות ויציבות בחייו האישיים ובעבודה, סדר, בית, משפחה מאוד חשובים לו. אדם בעל חשיבה פרקטית, תכליתי ומעשי חשיבתו כבדה, שמרנית ורצינית קרה ומחושבת. חושב על קריירה ועשיית כסף, אדם חומרי, קיים באדם צורך להישגים שכליים. חיי את המציאות כאן ועכשיו. אינו מחובר למיסטיקה לא מאמין בעל-טבעי או בבלתי מוחשי. אדם רגיש בעל יכולת להפגע בקלות. יש באדם גאווה. הוא מכיל ואוגר דברים שונים החל מחומרים וכלה ברגשות. בהיבט השלילי – נטייה לרכושנות, פסימיות ודיכאון פוחד משינויים. קיים קושי לקבל החלטה מהסס ודורש תשומת לב נטייה תלות

שייכת לספירת החסד, אדם של גמילות חסדים ונתינה חשיבתו מוסרית. אדם שיש בו הרבה אנרגיה, אדם קופצני אדם בעל חשיבה עצמאית ופתוחה, בעל דימיון. האדם נע ברצף שבין רצינות לקלות דעת, הוא אינו אוהב להתווכח, ואינו אוהב הטפות מוסר ומחפש איזון. אדם שמחפש מרחב ומרחבים אדם בעל צורך בחופש פעולה. בעל נטייה חזקה לרוחניות, בעל תפיסת עולם שמחה ואופטימית. נע ברצף שבין אמון עצמי לחוסר אמון עצמי, פועל למען העתיד וחושב עליו, בעל ביטחון עצמי, חשיבתו מופשטת, בעל כושר שיפוט טוב, בעל שליטה עצמית בחברה אבל לא בביתו. אדם שעוזר לזולת, סקרן, חרוץ, אוהב לתת עצות. בהיבט השלילי – נטייה לבריחה מהתמודדות, איבוד שליטה, אדם שמתפזר, קיים בו חוסר שקט פנימי, מחרחר מלחמה ומדון. חשיבתו חסרת גבולות, ולכן ייתכנו עצבנות וכעסנות.

שייכת לספירת התפארת, אדם של כוח וסמכות, ביקורתית ומעשיות. אדם הצועד בראש. בעל מחשבה ותפיסה מהירה. אדם יצירתי, חושב בגדול, בעל מעוף מחשבתו אמיצה ובעלת תעוזה, מחשבתו קלילה, גמישה ותוססת. אדם מאורגן, קשור לאדמה ולחומר, יצירתי. בעל נטייה לרוחניות ומודעות עצמית. בהיבט השלילי – קושי בהבנת הזולת, בעיות של כעס, אדם שאינו מרוצה אף פעם. לעיתים נמהר וחסר סבלנות

אדם של התחדשות בכל תחומי חייו, אדם של תקשורת טובה. יש נטייה לשינויים במצב הרוח, מתקשר עם עצמו וסביבתו, אדם שקשור לחושים, בעל יכולת ראיית הנולד, אדם של התפתחות רוחנית. הוא פותח את הלב. אדם קצבי בעל ריקוד פנימי ואישי. אדם שיש לו הגנה מגבוה. בהיבט השלילי – נטייה להתפרצויות, כעס עד אובדן חושים. והיסטריה יכול לאבד פרופורציות בקלות.

אדם  של התפתחות ואהבה, רגיש, לוקח אחריות לחייו רק בגיל מבוגר ומתחיל לחשוב בצורה רוחנית. צורת האות כצינור לכן החושים מפותחים והאדם מתקשר את חוויותיו מהיקום. קיימים באדם קצב, ותנועה, אוהב לרקוד גם אם רק לעצמו. דקדקן יורד לפרטים, פדנט, מחשבתו איטית ושקולה, יסודית ותכליתית, חומרית וחומרנית. עובד קשה ומסור, אינו מקורי לא יוצא דופן. נוטה להעמיס על עצמו עד התמוטטות. אנשים אוהבים להיות סביבו כי הוא אדם בעל לב טוב. אוהב לאכול ואת הנאות החיים. בהיבט השלילי – ילדותי, נטייה לרכלנות, שתיקה רועמת היא תגובתו לאי שביעות רצון.

אדם של הנבואה וכוחות הנסתר. נע בין חומריות לרוחניות. הוא זאב בודד, אינדוידואליסט, מופנם, ביקורתי, מסורתי, זהיר במגעו עם הסביבה, לא רכלן, קשור לנצח לחברים ובן או בת הזוג. אדם בעל מחשבה מהירה. אוהב ללמוד, ביכולתו לרכוש תואר אקדמי. חכם, שנון וסקרן . שם דגש לאינטלקט. עובר מנושא לנושא במהירות. מתעניין בשטחי עניין רבים, ומסוגל לעשות מספר דברים בו זמנית. אוהב לפעול במהירות, יעיל במצבי לחץ.  אדם שאוהב תקשורת פנימית עם עצמו וחיצונית עם הסביבה יודע לבטא את עצמו. בהיבט השלילי – נטייה לתוקפנות, חסר מנוחה, רדוד, שטחי.

אדם בעל ראייה חדה, רואה את האמת, ישיר. אדם אמיץ לב, בעל כושר הישרדות וחוזק פיזי ורוחני. אדם שמחשבתו רגשית ואינטואיטיבית, חושב על הזולת ולא רק על עצמו. חשיבתו טהורה הוא חושב על העתיד ודואג לשמור על הקיים. עצמאי אך אוהב גם לעבוד עם סביבתו, למרות היותו פגיע. אדם נאמן, מעניק מעצמו, קשור לבית, לבן או לבת הזוג, לילדים ולאם. קרייריסט, הוא ממולח וחכם, יש לו יכולת הצלחה כלכלית. בהיבט השלילי – נטייה לתקיעות בחיים, בעיות רגשיות, רחמים עצמיים.

אדם של שפע ואור. חוכמה פנימית, חושב בגדול, חשיבה גבוהה ואופקים רחבים, חשיבתו לבבית וכנה. חושב בצורה מסודרת ומאורגנת. בעל חשיבה עצמאית והוגנת. לא משנה את דעותיו בקלות, אדם גלוי, הוא מנהל ומארגן את סביבתו הקרובה ואת עצמו. מהותו נתינה, הנתינה מביאה עימה שפע. בהבט השלילי –  קמצנות, עקשנות, הרס של עצמו וסביבתו.

אדם בעל יכולת חשיבה גבוהה, דקדקנות וירידה לפרטים הקטנים. אדם תקיף, עומד על זכויותיו, נחוש. בעל יכולת פרשנות של ההעולם סביבו. משתנה עם הזמן. אדם חכם אך גם פיזי ומיני. הוא הגיוני בחשיבתו, שיטתי, שכלתני, מסודר, ציני, ביקורתי וקריר. שומר בקנאות על פרטיותו. אדם צנוע ועניו. עסוק בבריאותו ובשירות לזולת. בהיבט השלילי –נטייה לחטטנות, ביקורתיות.

שייכת לספירת הנצח.  האדם מחפש מזון רוחני, נפשי ופיזי, יש לו יכולת ראיית הנולד, אדם בעל אנרגיה נשית, הוא מכיל, קולט, מחפש תשובות, בעל רצון לדעת, מפחש משמעות ובעל אבחנה דקה. חושב בגדול בעל אופקים רחבים וגדולים. האדם נע על הרצף בין עושר כלכלי או רוחני לעוני כלכלי או רוחני. בהיבט השלילי –  לא מקשיב לאינטואיציה, עקשן.

האדם פעיל, רוחני, לוקח סיכונים בעשייתו. אדם נדיב, מתחשב, השכלה חשובה לו, הוא אוהב ללמוד, הוא אינטלקטואל בעל אינטליגנציה גבוהה. בית ומשפחה חשובים לו. שואף לאחדות בין אנשים ולשותפת. חושב על הזולת, מחשבתו הגיונית אדם אובייקטיבי, בעל חוש צדק וכושר שיפוט, אדם הוגן. בעל חוש אסטטי, יופי פניצי ועדין. הרמוניה חשובה לו, ליבו טוב, הוא נדיב, אדיב מתחשב. בהיבט השלילי – נטייה לעצלנות, הססנות ונטייה להימורים.

שייכת לספירת החוכמה. האדם אימהי, רגיש, חכם, רוחני, חולמני ומסתורי. בעל הבנת הזולת, מזדהה עם רגשותיהם של אחרים, אינטואיטיבי, שיתוף פעולה חשוב לו, נאמן עד הקרבה עצמית. אדם שמצוי בתנועה מתמדת, בהתפתחות. שייך לאנרגית המים לכן יכול להיות חם או קר כמותם. אדם שחשיבתו רגשית, אינטואיטיבית אך גם לפעמים מבולבלת. אינו נוטה לשתף אחרים במחשבותיו. בהבט השלילי – מבולבל סגור

אדם בעל חוש הומור, אינטלקטואל, מוכשר, רוחני, אינטואיטיבי, סגור מבחינה רגשית, מיני, כשיש חרדות אינו משתף אחרים. בעל כושר הישרדות, בעל יכולת לצאת מבעיות קשות. נאמן לבן או בת זוגם, אך אם הנשואין עולים על שרטון הוא עלול להפוך לבוגד. נע על הרצף בין דתיות לספקנות דתית. אדם שחשיבתו עמוקה ומעמיקה, חשיבה רגשית, מתחכם,  מחפש אחר הנסתר ואינו מסתפק בגלוי לעין. סקרן לגבי קיומו של העולם הבא, מעגל החיים והמוות וגלגולי הנשמות. האדם קורא את רגשותיהם של אנשים אחרים. בהיבט השלילי – נטייה לפשע ובוגדנות. נטייה למשוך אל עצמו צרות.

אדם רגיש, אדם שאפשר לסמוך עליו, אוהב חופש ושונא מסגרת, אומר את מה שהוא חושב, אימפולסיבי, אינטואיטיבי, בעל דמיון, שומר סוד. בתקופות מאתגרות חש חוסר סיפוק, ותחושה של לחץ בנשימה. בני זוג אוהבים, מלא אהבה עד הצפה של האחר. זקוק לעידוד ותמיכה. אדם בעל חשיבה עצמאית ופתוחה, חשיבתו מופשטת. חשיבה מוסרית, חושב ופועל למען העתיד. נטייה לרוחניות. אדם שנע על הרצף בין מי שמאמין בעצמו שמח ואופטימי, לבין אדם פסימי וחסר אמונה עצמית. בעל כושר שיפוט וראייה נכונה של המציאות. בהיבט השלילי – חם מזג, מתרגז בקלות ומציק לזולת, עצבני וכעסן, יש בו כוח של הרס, בעל ביטחון עצמי מופרז. יכול להיות מופנם, בעל סגירות רגשית.

אדם עקבי אוהב מסגרות בטוחות ויציבות. מחפש דרך ומלמד אותה, בעל כושר מנהיגות, שומר סוד, אינטיליגנטי, בעל יכולת ראיית הנולד, אדם עצמאי, בעל דימיון עשיר, נמרץ, טוב לב, מוכן להגיש עזרה לסובבים אותו, בעל עוצמה פנימית. אדם בעל חשיבה פרקטית, כבדה, שמרנית, רצינית, תכליתית, ומעשית. קריירה ועשיית כסף חשובים לו, אדם חומרי. אדם קר ומחושב, מסויג, ספקן, מאמין במה שהוא רואה. בילדות היו קשיים עם ההורים, לכן זקוק לעצמאות מגיל צעיר. בחייו אתגרים המעכבים אותו כדי להצליח צריך לעבוד קשה. בהיבט השלילי – נטייה לכעס. 

שייכת לספירת ההוד. קשור לצ´אקרת הגרון לכן אדם מרבה בדיבור. יש בו גבהות רוחנית, בעל חוש צדק וכושר שיפוט, בעל אינטליגנציה גבוהה, יכולת תקשור טובה. אומר את מה שמרגיש, אובייקטיבי. אוהב לשלוט בסטיאוציה ובאנשים, אוהב ממון, איש ארגון. פנימיות עוצמתית, פוריים בפיזי וברוח. אדם פעיל, אנרגטי, גשמי, חרוץ, שאפתן. בהבט השלילי – נטייה לפטפט יתר על המידה, הססן

אדם שמעדיף לסמוך על עצמו, פורץ מסגרות. מבריק במחשבתו, אוהב ללמוד לימודים עיוניים גבוהים. פעיל בארגונים למען הסביבה והאדם, אוהב ללמד ולייעץ, בעל כישרון באומנות, אוהב בית ומשפחה, בעל יושר פנימי, מוסריות גבוהה נע על הרצף בין סלחן לזה שלא סולח ולא שוכח. שייך לאנרגיית האדמה, רציונאלי, מחפש שלמות, אדם בעל חשיבה מקורית ועצמאית, יוצאת דופן, לא שגרתית, לא אוהב שיחשבו בשבילו. אוהב חופש מחשבה וחופש רוחני. בעל מודעות עצמית גבוהה. בהיבט השלילי – נטייה לא לסלוח, עקשן.

אדם בעל טמפרמנט, חי את חייו עד הקצה, לפעמים מסכן את עצמו, פראי ובעל יכולת פיזית, אינסטינקטים מפותחים, אינטואיציה מפותחת. יש בו חוכמת חיים, קליטה מהירה, מתרחקים מהזולת. אדם שחשיבתו רגשית, מבולבלת, לא משתף אחרים במחשבותיו. אינטואיטיבי, חכם, ארצי, פרקטי. אדם בעל קסם אישי רב, סבלני, מקבל את עצמו וסביבתו ללא תנאי. בהיבט השלילי – האדם גשמי, רכושני, מלא תאווה ותשוקה מינית. לעיתים יש נטייה לקורבנות. בעיה של סבלנות וסובלנות.

משתייכת לספירת היסוד. אדם שחי למען הזולת והעזרה לו, אמין, אחראי. אוהב ניקיון, סדר ואירגון, הפרטיות חשובה לו, והאינטימיות שלו. נע על הרצף בין רוחניות, גדלות רוחנית ופרגמטיות שם דגש על ענייני השכל יותר מאשר על ענייני הרוח והרגש. יסודי בחשיבתו בעל מחשבה מהירה, בעל כישרון להוראה, אוהבים ללמוד וללמד מתעניין בשטחי עניין רבים. בעל מעוף, חריף שכל, מהיר תגובה, מחשבתו קלילה, שנון. עובר מנושא לנושא במהירות.  מסוגל לעשות בו זמנית כמה דברים. פועל במהירות. יעיל במצבי לחץ. בהיבט השלילי – נטייה לשיטחיות, אגוצנטרי ומחפש שליטה.

משתייכת לספירת הבינה. אדם של גבהות רוחנית מחובר לדת ודתיות. יכולת יצירתית, כושר ביטוי, מסמל את יסוד האש אדם יוזם, דינמי, אמיץ, בעל מרץ, בונה, עקשן ולא ניתן להשפיע עליו בקלות, לעיתים נראה כלא יציב. קיים צורך בפרטיות.  אדם, אדם שחשיבתו עמוקה, וביקורתית. הוא מתחכם. אינו מסתפק בגלוי לעין אלא מחפש אחר עולם הנסתר. בעל אינטואיציה חדה. אדם מהיר, קשוח, אך גם אוהב אדם. הוא מסוגל לקרוא את רגשות הזולת ולהרגיש אותן. מרבה לחשוב, שואף לרוחניות לחיים נעלים ולהארה. אדם העובר שינויים בחייו, אמיתי וכן. בהיבט השלילי – נטייה לחוסר יציבות, ביקורתיות ועקשנות.

שייכת לספירת המלכות. אדם בעל מצבי רוח משתנים, המתנהג ברוך או בכעס. לא סלחן כלפי מי שפוגע בו. אדם היכול לצבור רכוש וכסף, שאפתן ואמביציוזי. אדם של נתינה, אהבת מסגרות, יכולת ניהול, אומץ לב, ושמחת חיים, כשמאבד את האמונה נעשה חסר ביטחון. זהו אדם שחשיבתו רגשית. מערב במחשבותיו את הרגש ואת האינטואיציה. הוא חושב על הזולת ולא רק על עצמו. חשיבתו טהורה ואין בו ערמומיות ונצלנות. הוא חושב על העתיד ודואג לשמור על הקיים. בהבט השלילי – נטייה למצבי רוח.