אורית של רפאל

חרבות

תשע חרבות

תשע חרבות אחד משלושת הקלפים הקשים בחפיסת קלפי הטארוט. קלף של דאגה, דאגה שאין לה תקנה, מצב בו עדיף לוותר ולעזוב.  הקלף מייצג את הפתגם "ראש בריא במיטה חולה" זהו קלף של יאוש, חרדה, כשילון. הסיטואציה קשה ואינטואיטיבית האדם מודע לכך, אך קשה לו לוותר, קשה לו לעזוב.

הסמלים בקלף הדמות יושבת במיטה בתנוחה של פחד ומתיחות, בתנוחה של דאגה. הישיבה במיטה משדרת העדר אקטיביות בנוגע לאתגר איתו יש להתמודד. תבליט הלוחמים בחרב על צד המיטה מסמל קרב או מלחמה שהאדם מנהל בחייו. הקיר השחור מסמל את האפל, את החשכה, את הלילה, את הדיכאון, את הלא כלום, את כניעה וההעלמות. הוא מתחבר לרשע, הוא חוסם. רק כיסוי המיטה משדר אופטימיות צבעונית ופורחת שכן גם במצבים הקשים ביותר בחייו של אדם, גם באפלה צריך לזכור שמחר תזרח השמש. חשוב לזכור אם יש פתרון לבעיה למה לדאוג? אם אין פתרון לבעיה למה לדאוג?

מיתולוגיה אורסטס יודע את שעליו לעשות הוא יודע שאין לו ברירה שכן אימו הרגה את אביו ורוצה להרוג אותו, להרוס את הממלכה ולבזות את האלים. הוא קיבל את אישורו של אפולו שלקח על עצמו את האחריות לרצח האם.  המצפון מייסר את אורסטס הידיעה כי לא ישלם על מעשיו לא מאפשרת לו לפעול, אך מרגע שברור לו שיענש על מעשהו הוא רוצח אותה. ואכן חייו קשים, הוא סובל ונרדף על ידי אלות הנקם. הקלף מייצג מצבים של דאגה מוצדקת של השואל ויותר מכך הקלף מדגיש שהמצב יותר גרוע ממה שהוא מדמיין. עדיף לשגת למרות שהתאהבנו ברעיון, במחשבה. הכישלון מובטח.

בקריאה קלפי התשע מסמלים סיום, שלמות. קלפים התשע מסיימים את המסע שהחל בקלפי השתיים  שתכליתם היתה תיקון השבר לאחר השלמות של קלפי האס, בקלפי השתיים התחיל הלימוד והתפתחות. בקלפי התשע המסע הושלם ואנו חוזרים למקום השלם. תשעה ירחי לידה תשעה חודשים בהם העובר מתפתח מרעיון לאדם שלם. האדם בעל שקט פנימי, ללא צורך לשנות, בטחון עצמי, חיבור לאמת. בקלף שמונה חרבות על האדם היה להשתחרר מהמצב המעכב על ידי שימוש בכוח המחשבה וההגיון הקר, מאחר וההזדמנות לא נוצלה עכשיו האדם משלם על אי עשיתו בכך שעליו להתמודד עם הכבלים איתם פחד להתמודד בקלף הקודם, ואם העונש על המעשה שעשה.

בנושא זוגיות משבר ביחסים, דאגה מוצדקת הן במצב של העדר זוגיות והן במצב שבו יש זוגיות.

בנושא קריירה זעזוע במצב התעסוקתי, הקריירה מדאיגה את השואל ובצדק.

בנושא כספים בעיות כספיות סבוכות המדירות שינה מעיני השואל.

 

לייעוץ טלפוני 012-409-06720020 שלוחה 33
לתיאום פגישה אישית ו/או להתכתבות איתי