אורית של רפאל

חרבות

שש חרבות

שש חרבות הוא הזמן הלבן שבין ההחלטה לביצוע. זמן מנוחה לאחר החלטה קשה ולפני העשיה הקשה. הקלף מייצג פגרה שהיא חופשה שתוקפה מוגבל. לאחר שהורסטס מקבל החלטה לרצוח את אימו ועד שהוא מגיע לארמון בו היא חיה יש זמן שבו הוא נמצא בפגרה, הוא יכול לנוח, אך ברגע שירד לחוף חזרה המצב ישאר בעינו כואב וקשה. הפגרה מאפשרת לצבור כוחות הניצחון בקלף זה יהיה כשהאדם יחזור מהפגרה ויתמודד בצורה נכונה עם אתגריו ולא יגיע למצב ששכח לחזור מהפגרה.

הסמלים בקלף האישה והילד המכונסים בעצמם מסמלים את הצורך להשתחרר מהדאגות על מנת לאפשר לנשמה להתמלא. הספן מסמל את הכורח שביציאה, אין האדם בוחר בפגרה היא נכפת עליו והוא מובל לשם. החרבות מוצבות כגדר השומרת על הנוסעים, המים הגועשים מסמלים את סערת הרגשות של האדם ואת השאיפה להגיע לשקט שמסומל על ידי המים השקטים. העצים באופק מסמלים צמיחה שתתרחש מאוחר יותר בחייו של האדם לאחר שיחזור מהפגרה ויתמודד עם האתגר הניצב בפניו. אפרוריות הקלף מסמלת מצב של חוסר ודאות המשווע לאיזון.

מיתולוגיה אורסטס קיבל הרשאה מאפולו לרצוח את אימו, הוא מפליג חזרה לארמון בו נולד וממנו ברח, בשלב זה אין הוא אחרי החלטה ולפני ביצוע. הנסיעה מהווה זמן של פגרה. הקלף הוא קלף העוסק ברווח שבין החלטות, ברווח שבין ארועים . קלף זה הוא קלף של חופשה שנכפת עלינו. הוא מייצג זמנים בהם נכון לצאת לחופש על מנת שיתאפשר למצוא פתרון למצב בו נמצאים. לעיתים חשוב להתרענן, לרענן את המחשבה כך שניתן לראות את המצב מזויות ראיה חדשה. אחרי פגרה לא נוצר שינוי במצב אלא שינוי בכוחות המחודשים אים ניתן להתמודד עם מכשולים, למצוא פתרון שלא עלה במחשבות קודם לכן בשל העומס. חשוב שהשואל יצא לפגרה חשוב שהקורא יבדוק שהשואל לא שכח לחזור .

בקריאה קלפי החמש היוו תגובה לעיכוב שהיה בקלפי הארבע, אך התגובה של האדם לא היתה מאוזנת. בקלפי השש נפתרות הבעיות שאיתן התמודד האדם בקלפי החמש. קלפי השש הם קלפים של השגים, הצלחה, הרמוניה ושלמות. לאחר ההצלחה חשוב שהאדם ימשיך לשפר את חייו ולהתפתח. פגרה, מנוחה, יציאה לחופש הם חלק מההתמודדות בחיים, זהו פסק זמן המאפשר לשוב בכוחות מחודשים ולהמשיך ולהתקדם בתהליך.

בנושא זוגיות זוגיות שזקוקה לפגרה בין בני הזוג על מנת להבין את המשך הדרך, זוגיות שזקוקה לפגרה על מנת לרענן כוחות.

בנושא קריירה האדם זקוק לפגרה על מנת לחזור בכוחות מחודשים ולהתמודד עם אתגרי הקריירה והפרנסה.

בנושא כספים  קיים אתגר כספי על השואל לקחת צעד אחד לאחור על מנת להתבונן על הסיטואציה מפרספקטיבה שונה.

 

 

לייעוץ טלפוני 012-409-06720020 שלוחה 33
לתיאום פגישה אישית ו/או להתכתבות איתי