אורית של רפאל

חרבות

חמש חרבות

חמש חרבות מייצג סיטואצית חיים שכיחה. האדם בדילמה, עליו לבחור בין אפשרויות, אך אף אפשרות אינה נושאת חן בעיניו. בקלף ארבע חרבות האדם עצר ולמרות רצונו לקבל החלטה מאחר והיתה עמימות במצב הוא לא פעל, בקלף חמש חרבות התגובה אינה מאוזנת, הוא יכול לפעול אך בוחר שלא לעשות דבר. במידה ולא יבחר לא יוכל להתקדם בכל נושא באשר הוא. רק עשיה מלאה תוביל את האדם להבנת האמת, להבנה מה נכון ומה מתאים לו.

הסמלים בקלף החיל מסמל תכונות אופי נוקשות וקפדניות, אך חשוב מזה הוא מסמל עמידה על עקרונות. החייל בקדמת הקלף לוקח שלוש חרבות ומשאיר שתיים מסמל היסוס חוסר ידיעה כיצד לפעול, לקחת או להשאיר. העננים מסמלים  סיטואציות בחייו של האדם המעיבות עליו. הסחות דעת, אכזבות או עיכובים המשפיעים עליו באופן משמעותי. התנועה שלהם בשמים מסמלת חוסר בהירות שמתפוגגת. מאחורי העננים נראים שמיים בצבע כחול המייצגים אופטימיות, חופש ביטוי, עצמאות ותקווה. הים ברקע מסמל מצב של חוסר וודאות משמעותי בחייו של האדם. סיטואציות מאתגרות, מסמל מאבקים המשמעותיים שהתמודדות איתן תביא לתוצאות לא ידועות.

מיתולוגיה אורסטס עומד בפני שתי בחירות שאף אחת אינה טובה והתוצאה שלה אינה חיובית. בין אם הוא הורג את אימו על שרצחה את אביו וההתמודדות עם הקושי הרגשי של רצח האם, ובין אם לוותר ולחיות בפחד שאימו תרצח אותו. הקלף מייצג את אותם המצבים בהם אין בחירה טובה בין אפשרויות, אבל למרות הכל חובה לבחור ולפעול. ברגע שתהיה בחירה באחת האפשרות מרגע שתהיה פעולה תעלה הידיעה מה נכון ומה לא נכון. בשל הקושי לבחור בין שתי האפשרויות השואל מעדיף לשבת על הגדר, להיות צופה מהצד ולתת לחיים לעבור בלי לקחת החלטה. השואל אינו מאפשר לעצמו להתנסות ולחוות. מצב של העדר בחירה הוא מצב של קיפאון. האם השואל ישאר קפוא או יבחר ויראה מה החיים מזמנים לו.

בקריאה בעוד שקלף הארבע ייצג את ראשיתו של שלב בנית היסודות, לכן האדם חש תחושות של חוסר השקט, תחושת עיכוב. קלפי החמש הם התגובה לעיכוב, הם התקשורת של האדם עם עצמו ועם סביבתו. התגובה של האדם בקלפי החמש אינה מאוזנת. לאחר הקיפאון בארבע חרבות בו האדם הביט בסיטואציה ולא הגיב, בחמש חרבות האדם מבין כי אין אופציה מועדפת לבחירה,  האתגר הוא לבחור את אחת האופציות ולממש אותה ללא סייג, עשיה זו מבהירה לאדם האם בחר נכון. בקלף זה יוכל לשנות את בחירתו במידה וטעה.

בנושא זוגיות בחירה בין המשך הזוגיות או סיומה שתי הבחירות אינן רצויות בזוגיות יש קושי רב אבל העדרה מפחיד באותה המידה, בחירה בין שתי מערכות יחסים ששתיהן אינן מועדפות.

בנושא קריירה בחירה בין המשך עבודה במקום מסוים לבין סיומה שתי הבחירות אינן רצויות במקום העבודה יש קושי רב אבל סיומה מפחיד באותה המידה, בחירה בין שני מקומות עבודה ששניהם אינם מועדפים.

בנושא כספים בחירה בין שני ערוצי השקעה ששניהם אינם רצויים.

 

לייעוץ טלפוני 012-409-06720020 שלוחה 33
לתיאום פגישה אישית ו/או להתכתבות איתי