אורית של רפאל

חרבות

ארבע חרבות

ארבע חרבות מייצג סיטואציה בחיים שבה יש לעצור, להפסיק את רצף המחשבות, ולמרות הרצון העז, לא להגיב. הזמן אינו בשל, השואל אינו בשל לקבל החלטה. עליו למצוא את האיזון בין החומר לרוח ולהפעיל את החשיבה הקרה ורק אחר כך להגיב.

הסמלים בקלף דמות האביר השוכב כשידיו צמודות בתפילה או מדיטציה מסמל מצד אחד קיפאון ומהצד האחר תפילה ותקוה לעתיד. שלוש החרבות התלויות על הקיר מסמלות את השגי העבר בעוד החרב המונחת מתחת לאביר מחכה לפעולה עתידית שתעשה על ידי האביר. הויטראז הצבעוני מסמל עתיד מלא חיים. הקלף מחולק לשניים חלקו האפור מסמל את החיפוש אחר האיזון בין החומר לרוח, חלקו התחתון של הקלף צהוב ומסמל את השכל והאינטלקט את האגו, הדימוי עצמי, התקשורת של האדם עם העולם החיצון.

מיתולוגיה יש מצבים בחיים שלא ניתן לקבל החלטה, כל פעולה שתעשה תסתיים באסון בין אם במותו של אורסטס ובין אם במותה של המלכה אימו. הקלף מייצג את אותם המצבים בחיים בהם עדין לא ניתן לקבל החלטה, התנאים עדין לא בשלים. קיים הצורך להגיב, קיים הדחף לענות או לעשות כאן ועכשיו, אבל הסיטואציה היא סיטואציה שבה צריך לעצור. אם השואל יגלה סבלנות הוא יבין כיצד ומתי נכון לפעול.

בקריאה בקלף האס נוצר הרעיון, בקלפי השנים נעשת עבודה התפתחותית, בקלפי השלוש נקצרו הפרות קלף הארבע מייצג את ראשיתו של שלב בנית היסודות, בסלילת הדרך של התהליך. לכן האדם יחוש תחושות של חוסר השקט, תחושת עיכוב. בעוד שהאס ראשוני התחלתי תמים. הארבע מייצג התחלה שיש בה זכרונות עבר, כדי להתפתח האדם צריך לעבור תהליך לשנות משהו בעצמו ולהתמודד עם הגורם המעכב. הגורם המעכב בקלף זה הוא הרצון לקבל החלטה ועכשיו בזמן שזה לא הזמן להחליט. ההמתנה מבהירה, מאפשרת מחשבה צלולה שלאחריה יגיע הזמן הנכון לקבל החלטות.

בנושא זוגיות קיפאון במערכת היחסים. גם אם השואל רוצה להציע נישואין וגם אם הוא רוצה להפרד עכשיו אינו הזמן הנכון וההחלטה שתתקבל תהיה שגויה. עליו להמתין לזמן הנכון.

בנושא קריירה קיפאון במהלך הקריירה, קיפאון בפרויקטים, קיפאון בתפקיד או בהתקדמות במעלה הדרגות. למרות שהשואל רוצה לבקש קידום או להתפטר עכשיו אינו הזמן הנכון וההחלטה שתתקבל תהיה שגויה. עליו להמתין לזמן הנכון.

בנושא כספים קיפאון בהכנסות ובהוצאות, חשוב לא לקבל החלטות אלא לחכות לזמן הנכון.

לייעוץ טלפוני 012-409-06720020 שלוחה 33
לתיאום פגישה אישית ו/או להתכתבות איתי