אורית של רפאל

גביעים

שמונה גביעים

שמונה גביעים הוא קלף של פרידה של ויתור. הכניסה לשאול לאחר שפסיכה הצליחה בכל המשימות הקודמות מביאה אותה למקום שיש לוותר על המלחמה, לאפשר לדברים לקרות. הן שום אדם לא נכנס לשאול ויצא ממנו חי, ויתור על מאבק פנימי וחיצוני מאפשר לדברים לקרות, לא בהכרח כפי שהאדם היה רוצה שיקרה אלא כפי שצריך לקרות. ברגע שהשואל יוותר על הרצון ויאמין יגיע השינוי המיוחל ויביא איתו איזון ושלמות.

הסמלים בקלף הגביעים יוצרים חומה המסמלת את הגבול בין מה שהיה למה שיקרה בעתיד אליו הולך האדם. החומה מסמלת את החסמים המעכבים התפתחות הקיימים באדם, מאחר והחומה נמצאת בגבה של הדמות הרי שהדמות ויתרה על החסמים מתוך רצון להתפתח. ההרים הטרשיים שאליהם פונה האדם מסמלים מכשולים גדולים בחייו או אתגרים. האדם נמצא בין שני גורמים המסמלים מחסום, קושי, אתגר ההרים וחומת הגביעים. לאדם אין ברירה עליו לוותר על המלחמה על מנת לאפשר ליקום להוביל אותו למקום הנכון לו. שמש מסמלת אופטימיות, ראיה חיובית, בטחון ותקווה. השמש מסמלת מצב של שקט נפשי, הארה ומוטיבציה להצליח. הירח שמסמל את התת מודע מכסה את השמש והיא תופיעה מחדש במלוא זוהרה כאשר האדם יוותר על הרצון ויאפשר למה שצריך לקרות לקרות. בקלף שני צבעים מרכזיים התכלת מסמל פוטנציאל, הזדמנויות, אופטימיות, חופש ביטוי, עצמאות ותקוה, הצהוב שמייצג את השכל והאינטלקט את החריצות, הכוח, הדימוי עצמי אלו כוחות הקיימים בדמות הלבושה אדום ומוכנה לפעולה.

מיתולוגיה ונוס המתוסכלת שולחת את פסיכה למשימה אחרונה היא מבקשת ממנה כי תרד לשאול ותשאיל מפרסיפונה את הפודרה של היופי והנעוריים הנצחיים שלה. אף אדם לא נכנס לשאול וחזר משם. אך פסיכה המאמינה באהבה שלה מאפשרת לדברים לקרות. הקלף מייצג את הפסקת המאבק הן פסיכה והן השואל יודעים שאין מה לעשות יותר וצריך לשחרר. אומרים שכשאישה משחררת גבר היה והוא אוהב אותה הוא יחזור היה ולא חזר מעולם לא היה שלה, זה נכון גם לגבי גבר שמשחרר את אהובתו. הצורך לויתור אינו מהווה תבוסה, ויתור, שתיקה הם לפעמים התגובה הנכונה.

בקריאה קלפי השמונה משלבים את הרוחניות עם יכולת מעשית, האדם עבר תהליך של התפתחות והגיע לשלב בו עליו לצעוד צעד אחד על מנת לעבור לשלב הבא בתהליך. זהו שלב של סיום והתחלה תהליך של מעבר ושינוי. לאחר אותה פסיעה האדם יגיע לאיזון והרמוניה בחייו. ויתור על שליטה בחיים יביא את האדם לעשות את הצעד הנכסף שיביא אותו לאיזון בחיים. הקלף מסמל מצבים בחיים בהם יש לשחרר לוותר על בן זוג, על מקום עבודה.

בנושא זוגיות ויתור זו מהות הקלף. ויתור אינו כניעה לצד השני, אלא מעשה מרצון משאפשר לגלות ולהבין את כוונותיו של בן הזוג.

בנושא קריירה ויתור זו מהות הקלף. ויתור אינו כניעה לצד השני, אלא מעשה מרצון משאפשר לגלות ולהבין את כוונותיו של המעסיק, העובד, השותף.

בנושא כספים זמן לעצור, לשחרר את הרצונות של השואל לגבי כספים, היקום ימצא את הדרך הנכונה להדריך אותו כיצד להתנהג.

לייעוץ טלפוני 012-409-06720020 שלוחה 33
לתיאום פגישה אישית ו/או להתכתבות איתי