אורית של רפאל

גביעים

שבעה גביעים

שבעה גביעים בין אשליה חלום והגשמה, קלף זה מאפשר לאדם להבין את הפער הקיים בין החלום והמציאות. לכל אדם יש חלום, הוא יכול לחלום והוא יכול לעשות צעדים אופרטיביים על מנת לממש את החלום. השאלה הנשאלת בקלף זה היא היכן נמצא האדם ברגע זה. ההתפקחות של האדם נובעת מכך שלחיות חלום זה לחיות באשליה, חלום יכול להפוך למציאות רק דרך עשיה.

הסמלים בקלף הדמות השחורה הנצבת בחזית הקלף עם הגב לקורא מסמלת צדדים לא מוכרים ומוזנחים באופיו ואישיותו של האדם. חלק באישיות של האדם שהוא לא מוגדר או לא מוחלט ומכיל אמונות ומשאלות. הענן נמצא בגובה העינים של הדמות, מול עיניה כמו שפן מכובע יוצאות הפתעות שונות מתוך הגביע, אך הדמות לא רואה את המציאות של חייה, אלא את הענן המסתיר את המציאות. הענן מסתיר מסוכך יוצר אשליה. מאחורי העננים  נמצא הרקיע הכחול שמסמל פוטנציאל, הזדמנויות, אופטימיות, חופש ביטוי, עצמאות ותקווה. שמיים כחולים הם סימן לכך שכל האפשרויות פתוחות בפני האדם.הגביעים הצפים באמצע השמים על ענן מסמלים את החלום את האשליה, הדמות כמו קוסם מרימה את הגביעים באויר, אין חיבור לקרקע המציאות. ומה נשלף מהגביעים? טירה המסמלת  את המודעות של האדם לכוח ולהשפעה שיש לאשליה ולחלומות על חייו, התכשיטים מסמלים  את ערכן של מערכות היחסים וההתחייבויות של האדם, ואת ערכו העצמי. זר הדפנה מסמל ניצחון צבעו הצהוב יחד עם הגולגולת המוטבעת על הגביע מרמז על הצורך להפרד ממחשבות שליליות המרעילות את הנשמה. הראשים הכחולים מסמליםהחלטות חיוביות בחייו של האדם.  פטריה מסמלת חוסר החלטיות, ההילה האדומה מסמל העברת מסר מהיקום אל האדם, צבעה האדום מסמל את החומר את הפיזי והיא מדגישה את הצורך לחבר את החלום למציאות. הנחש הוא הפחד שמא לא יצליח האדם לממש את החלום להפוך את האשליה למציאות.

מיתולוגיה פסיכה פונה לונוס, זו כועסת אך נותנת לפסיכה שלוש משימות, למרות הקושי במשימות, פסיכה עומדת בהן. הקלף מייצג חלום שהופך למציאות מתוך העשיה של השואל. יש מקרים בהם כשמופיע קלף זה לאם החתן קשה לשחרר את בנה לטובת כלתה.

בקריאה בעוד שקלפי השש הם קלפים של השגים, הצלחה, הרמוניה ושלמות בעולם החומר. קלפי השבע מייצגים את הרוח, המעבר בין החומר לרוח מחוייב מציאות של התפתחות רוחנית. ביסוס החומר מאפשר להתמודד עם הרוח והאתגרים שלה. קלפים שמייצגים שינוי תפיסה, יכולת ראיה של שני צידי המטבע. קיים חלום, הוא ישאר בגדר חלום במידה והשואל לא יפעל להגשמתו.

בנושא זוגיות החלום לבן או בת זוג אינו מספיק, החלום לזוגיות יכול להתגשם בחייו של השואל אם הוא יפעל כדי לממש זוגיות.

בנושא קריירה החלום לתעסוקה אינו מספיק, החלום לנהל עסק, למצוא פרויקטים, למצוא עבודה  יכול להתגשם בחייו של השואל, אם הוא יפעל כדי לממש את יכולותיו.

בנושא כספים לחלום על זכיה גדולה, זה נחמד, חשוב לקנות כרטיס.  ביסוס כלכלי אינו מגיע מחלומות ביסוס כלכלי מגיע בקלף זה מעבודה.

לייעוץ טלפוני 012-409-06720020 שלוחה 33
לתיאום פגישה אישית ו/או להתכתבות איתי