אורית של רפאל

גביעים

חמישה גביעים

5 גביעים בשל הדחיה והספקות בקלף ארבעה גביעים התגובה של האדם לסיטואציה אינה מאוזנת והא הופך לפסימי הוא מיואש, למעשה המצב תקין, רק זוית הראיה של האדם פסימית וכואבת, האדם רואה את חצי הכוס הריקה את מה שאין לו ולא את מה שיש לו. לאדם יש אפשרות להתגבר על האתגר במידה וישנה את התייחסותו.

הסמלים בקלף הדמות הרכונה מסמלת את שפיפות ונמיכות הרוח, הבגד השחור מסמל אבל ואובדן, הגביעים השוכבים על הקרקע לאחר שנפלו מסמלים את מה שאבד. הגביעים העומדים על הקרקע באים להזכיר לאדם שהוא לא איבד הכל. הטירה מסמלת שפע הקיים באופק והגשר מסמל את יכולתו של האדם להצליח ולהתגבר על הקושי, הגשר מייצג שינוי. הנחל מסמל חוסר ודאות או מצבים שליליים בחייו של האדם, אך אלו מצבים זמניים. ברגע זה האדם מתמודד עם אתגר או מכשול, או מצב של שינוי אותו חייב האדם לעבור כחלק מהזרימה של חייו. הקלף מחולק לשניים חלקו האפור מסמל את החיפוש אחר האיזון בין החומר לרוח, חלקו התחתון של הקלף צהוב ומסמל את השכל והאינטלקט את האגו, הדימוי עצמי, התקשורת של האדם עם העולם החיצון.

מיתולוגיה פסיכה חוזרת עם קופידון לארמון אך ליבה מלא ספקות היא מחליטה בלילה לבדוק מי הוא אהובה, כשהיא מגלה כי זהו קופידון אל האהבה היא נבהלת ובניסיון לברוח היא שופכת את חלב הנר הרותח על כנפיו. קופידון נפגע ונבגד אומר לפסיכה "במקום בו אין אמון, אין אהבה". הוא עוזב את פסיכה, שנשארת מיואשת בארמון. הקלף מייצג יאוש, הוא מייצג את הצורך לגלות את האמת, ואת הפחד מהגילוי. אין זה משנה אם השואל יגלה אמת אוהבת או אמת כואבת כך או כך לאחר גילוי האמת ניתן להתמודד עם כל שאלה או אתגר.

בקריאה בעוד שקלף הארבע ייצג את ראשיתו של שלב בנית היסודות, לכן האדם חש תחושות של חוסר השקט, תחושת עיכוב. קלפי החמש הם התגובה לעיכוב, הם התקשורת של האדם עם עצמו ועם סביבתו. התגובה של האדם בקלפי החמש אינה מאוזנת. לאחר תחושת הדחיה והספקות בקלף ארבעת הגביעים האדם מגיב והתגובה שלו היא יאוש האתגר הוא לראות את חצי הכוס המלאה.

בנושא זוגיות למרות שהאדם מרגיש פסימי ורואה בעיום בזוגיות, ברגע שזוית הראיה שלו תשתנה הוא יוכל להתמודד עם האתגר ולראות את חצי הכוס המלאה. ולקדם את הזוגיות ולהתפתח בה. במידה וימשיך להיות פסימי החששות, הפחד, הספקות יגשימו את עצמם

בנושא קריירה למרות שהאדם מרגיש פסימי ורואה בעיות בקריירה או במקום העבודה, ברגע שזוית הראיה שלו תשתנה הוא יוכל להתמודד עם האתגר ולראות את חצי הכוס המלאה. ולקדם את הקריירה ולהתפתח בה. במידה וימשיך להיות פסימי החששות, הפחדים, הספקות יגשימו את עצמם

בנושא כספים המצב פחות גרוע משנדמה.

לייעוץ טלפוני 012-409-06720020 שלוחה 33
לתיאום פגישה אישית ו/או להתכתבות איתי