אורית של רפאל

גביעים

ארבעה גביעים

ארבעה גביעים הסמלים בקלף אופטימיים מלאי חיים, חיות ושפע האדם חש דחיה, וספקות למרות כל האופטימיות המיוצגת בקלף. המציאות לא השתנתה במאומה מקלף שלושת הגביעים שסימל חגיגה,האדם איבד את האמון שלו, ונכנסו לחייו הספקות המרעילים את נשמתו. האתגר בקלף הוא לחזור לאיזון. ולמצוא מחדש את האמונה ביכולותיו ובאפשרויות העומדות בפניו.

הסמלים בקלף הרקיע הכחול מסמל פוטנציאל, הזדמנויות, אופטימיות, חופש ביטוי, עצמאות ותקווה. שמיים כחולים הם סימן לכך שכל האפשרויות פתוחות בפני האדם, הדשא הירוק מסמל את דרך החשיבה וההרגשה של האדם בנוגע לסיטואציה בה הוא נמצא. הדשא הירוק והמטופל מסמל רגשות חיוביים. הגביעים המונחים לרגליו של העלם והגביע המוגש לו משמים מסמלים שפע חומרי ורוחני. העלם יושב כשידיו ורגליו שלובות, מבטו פונה כלפי מטה והוא מכונס בתוך עצמו מסמל כי הוא אינו רואה את השמים הכחולים הדשע הירוק והשפע המונח לפניו. הוא חיי את הפחד והספק.

מיתולוגיה אהבתם של פסיכה וקופידון התעצמה והתחזקה, אך פסיכה החלה להתגעגע למשפחתה. היא חזרה לבית אביה ושם סיפרה על אושרה אך אחיותיה סיפרו לה שלא עם גבר אהוב היא התחתנה, אלא עם נחש מכונף. והספק החל להתעורר בה. זהו קלף של ספקות שפוגע בשמחה הקלף מאתגר את השואל ועליו ללמוד להוציא את הספק וחוסר האמון מחייו.

בקריאה בקלף האס נוצר הרעיון בקלפי השנים נעשת עבודה התפתחותית, בקלפי השלוש נקצרו הפרות קלף הארבע מייצג את ראשיתו של שלב בנית היסודות, בסלילת הדרך של התהליך. לכן האדם יחוש תחושות של חוסר השקט, תחושת עיכוב. בעוד שהאס ראשוני התחלתי תמים. הארבע מייצג התחלה שיש בה זכרונות עבר, כדי להתפתח האדם צריך לעבור תהליך לשנות משהו בעצמו ולהתמודד עם הגורם המעכב. הגורם המעכב בקלף זה הוא תחושת הדחיה והספקות שמתעוררים.

בנושא זוגיות מתעוררים ספקות לגבי בן הזוג, קיימת דחיה של התקדמות במערכת הזוגית בשל ספקות והעדר אמון.

בנושא קריירה האדם מחפש מקום עבודה שמקבל דחיות רבות, קיים חוסר אמון במערכת היחסים בין המעסיק לעובדיו.

בנושא כספים השואל דוחה השקעות בשל ספקות.

 

לייעוץ טלפוני 012-409-06720020 שלוחה 33
לתיאום פגישה אישית ו/או להתכתבות איתי