אורית של רפאל

מטבעות

ארבעה מטבעות

ארבעה מטבעות הוא קלף של הצמדות, של פחד לאבד, חוסר יכולת לוותר, קיימת בקלף תחושת קיבעון, וניסיון להגן על החיים החומריים. הפחד מוביל לתגובה לא נכונה לסיטואציה. האתגר הניצב בפני האדם יכול לשמש כמקפצה להתקדמות ולא כגורם מקבע.

הסמלים בקלף  האדם היושב מסמל  אדם ה "יושב" על אמונותיו,דיעותיו ותיקוותיו ובכך מקבע אותן. הרגליים מונחות על המטבעות מסמלות העדר תזוזה מחשש לאבד. הלפיתה של המטבע מסמלת  אף היא פחד מאובדן. המטבע על כובעו של האדם מסמל כי החומר מושל בו ונמצא בראש מעייניו. הדמות מכווצת מסמלת את הפחד מהאובדן, והבגד האדום מסמל חומר וחומריות. החומה מסמלת את אותן חסימות שלא מאפשרות לאדם להתפתח. האפרוריות בקלף מסמלת התמקדות בנושא אחד, כל מה שאדם רואה זה את כספו, את החומר, את הפיזי. 

מיתולוגיה האחיין של דדלוס, טאלוס, אמן מוכשר בזכות עצמו, גורם לדדלוס להרגיש שמעמדו מאוים. קלף זה מייצג את הפחד לאבד את מעמד שהושג את הפרנסה את הביטחון . הפחד לא מאפשר להנות מההשגים שהושגו. הוא מביא לחוסר אונים, לדכדוך ולחוסר גמישות שעלולים להוביל להתנהגות שתגרום להפסד של ההשגים, והתחושה הזו לא בהכרח מחוברת למציאות.

בקריאה בקלף האס נוצר הרעיון בקלפי השנים נעשת עבודה התפתחותית, בקלפי השלוש נקצרו הפרות קלף הארבע מייצג את ראשיתו של שלב בנית היסודות, בסלילת הדרך של התהליך. לכן האדם יחוש תחושות של חוסר השקט, תחושת עיכוב. בעוד שהאס ראשוני התחלתי תמים. הארבע מייצג התחלה שיש בה זכרונות עבר, כדי להתפתח האדם צריך לעבור תהליך לשנות משהו בעצמו ולהתמודד עם הגורם המעכב. הגורם המעכב בקלף זה הוא החששות שמתעוררים, והצמדות לישן.

בנושא זוגיות פחד לאבד את בן הזוג, זוגיות שאינה מאפשרת התפתחות והשואל נשאר בה ממניעים חומריים. 

בנושא קריירה פחד לאבד את מקום העבודה, איום ותחרות במקום העבודה. השואל אינו מעונין להשאר במקום עבודתו, הוא מעונין למצוא מקום בו תתאפשר לו התפתחות והשואל נשאר בה ממניעים חומריים. 

בנושא כספים פחד להשקיע, פחד להוציא, קמצנות

לייעוץ טלפוני 012-409-06720020 שלוחה 33
לתיאום פגישה אישית ו/או להתכתבות איתי