אורית של רפאל

מטבעות

שני מטבעות

שני מטבעות מצב של התלבטות בין אפשרויות. האדם יודע את התשובה, הוא יודע מה עליו לעשות, במה לבחור, אך הוא בוחר בהתלבטות, שמשאירה אותו ללא תנועה וללא התפתחות, הקלף אינו רומז במה כדאי לבחור, אלא בידיעה שיש לאדם בתוכו מה נכון לו, קלף של פשטות.

הסמלים בקלף סמל האינסוף מרמז שמצד אחד התלבטויות יש תמיד, ומהצד האחר אין למשוך אותן לנצח. הבגד האדום מסמל עשיה (אומנם השואל מתלבט, אבל האדום של העשיה יאפשר לו לנוע קדימה ולהחליט) גלי ים סוערים מסמלים את הסערה הפנימית הקיימת באדם. אוניה מסמלת את מסע החיים בין אתגרים הרגשיים. הרקע האפור מסמל מצד אחד את החשיבות של שילוב החומר והרוח בקבלת ההחלטה ומהצד האחר הרקע  אינו מלא בהסחות דעת שמאפשרות לשואל להתרכז בנושא השאלה.

מיתולוגיה  ראשית הקריירה של דדלוס ומחמאות על עבודותיו הראשונות מהאלה אתנה. בנית שמו כאמן וממציא ובכל זאת דדלוס מרגיש כי אינו מוכשר כפי שחושבים. הקלף הוא קלף של התלבטות פנימית הנובעת מהחיפוש מה לא בסדר? מה לא מספיק? במקום לראות מה כן. האדם יודע מה נכון האדם יודע כיצד לפעול ובמקום זה האדם מסתבך.

בקריאה קלף השניים מייצג התפכחות מההתחלה של האס מהשלמות שלו. המציאות רחוקה משלמות יש בה אתגרים ומכשולים שצריך להתגבר עליהם ולהתבגר איתם על מנת לעבור תהליך ולחזור אל האס. קלף השניים הוא קלף של שבר. חלום ושברו שלמות מול מציאות החיים. קלף זה נועד להצביע על דרך פעולה. השואל צריך לשאול את עצמו אם כל האפשרויות פתוחות, ואין אילוצים מה הוא היה עושה? השואל יודע מה נכון לו, הוא צריך לפעול ממקום של פשטות ולהיות נאמן לעצמו. 

בנושא זוגיות מערכת היחסים הזוגית או העדרה של מערכת זוגית מצביעים על לבטים של השואל. הוא יודע מתוך עצמו מה עליו לעשות כדי לשפר את המצב כל מה שעליו לעשות זה לעשות.

בנושא קריירה עבודתו של השואל, הקריירה שלו  או העדרם של מקום עבודה וקריירה מצביעים על לבטים של השואל. הוא יודע מתוך עצמו מה עליו לעשות כדי לשפר את המצב כל מה שעליו לעשות זה לעשות.

בנושא כספים התלבטות כיצד לנהל את הכספים, למרות הידיעה הפנימית.

לייעוץ טלפוני 012-409-06720020 שלוחה 33
לתיאום פגישה אישית ו/או להתכתבות איתי