אורית של רפאל

מטות

עשרה מטות

עשרה מטות סדרת האש, סדרת המטות היא סדרה של התחלות את הסיום של הסדרה את המימוש של הרצון מממשים בסדרות אחרות באדמה במים או באויר. בקלף שמונה מטות הסתיימה הסדרה לאחריו האש מכלה ולא מחממת. האש רוצה האדמה צריכה כאשר האדם לא יודע להבדיל בין רצונותיו לצרכיו האמיתיים הוא לוקח על עצמו עוד אתגרים לכן הוא מרגיש עומס בחייו. המטרה תושג רק במידה והאדם יפסיק למלא את הבור שבחייו ויפנה מקום לעשיה למען המטרה החשובה לו.

הסמלים בקלף הדמות הרכונה קדימה הנושאת את עשרת המטות מסמלת מאמץ יתר הנובע מהעומס של אחזקת המטות. הבתים העצים ברקע מסמלים אתהשאיפה של הדמות לבית משפחה לעשיה ללא עומס. צבע השמים הכחולים שמסמל אופק אופטימי והצלחה בגדי האיש והאדמה הצהבהבים מסמלים יכולות של השכל, האינטלקט, החריצות, הכוח, האגו, הדימוי עצמי והתקשורת. השילוב של הצבעים מסמל את היכולות שללא העומס יבואו לידי ביטוי.

מיתולוגיה יאסון חזר הביתה כמנצח, ומושל בממלכה אך האש שדחפה אותו להצליח היא האש ששורפת אותו. הוא לא יודע מתי לעצור. רק לאחר שאיבד את מדיאה וילדיו הבין מה הפסיד. הקלף כמו סיטואצית החיים של יאסון בה במקום להנות משלטונו החל לכבוש ערים נוספות ובכך שלקח על עצמו מחויבויות שלא יכול היה לעמוד בהן איבד הכל. זו אזהרה לשואל לא להעמיס את עצמו במשימות רבות מידי מחשש שיתמוטט. לרצות עוד, לקחת עוד, לחפש דברים נוספים גורם לשואל להתעלם מהטוב שיש לו בחייו.

בקריאה קלפי העשר מייצגים את ההמשך, בקלפי התשע הסתיים המסע, בקלפי העשר הוא מתחיל מחדש במקום שבו נגמר המסע הקודם וממשיך להתפתח.  קלפי העשר מייצגים את השלמות את האחדות. הם סופו של הסיפור. מה קרה לאחר סיום המסע. בסדרת המטות המייצגת את האש את הראשית הקלף התשיעי ייצג מצב של התמודדות עם אי העשיה המהירה והנחרצת הנדרשת בקלף שמונה מטות. העוגה ששהתה בתנור יותר מהנדרש ועדין לא הוצאה בקלף עשר מטות. האדם חש עומס בחייו בשל האתגרים ובשל ההבנה כי לא התמודד איתם כראוי.

בנושא זוגיות העומס הקיים כתוצאה מהאתגר הקיים בזוגיות לא מאפשר פתרון. חשוב לעצור לשחרר כל מה שאינו מוביל לפתרון , להקדיש זמן ומחשבה לאתגר עצמו. במצבים של העדר זוגיות תתכן בריחה לתחומי חיים אחרים. על מנת למצוא זוגיות יש להקדיש זמן לעשיה למען הנושא

בנושא קריירה העומס הקיים כתוצאה מהאתגר הקיים במקום העבודה, בפרויקט, בקריירה לא מאפשר פתרון. חשוב לעצור לשחרר כל מה שאינו מוביל לפתרון , להקדיש זמן ומחשבה לאתגר עצמו. במצבים של פרנסה תתכן בריחה לתחומי חיים אחרים. על מנת למצוא קריירה ופרנסה יש להקדיש זמן לעשיה למען הנושא

בנושא כספים המצב הכספי יוצר עומס רגשי ונפשי שאינו מאפשר התמודדות עם האתגר.

לייעוץ טלפוני 012-409-06720020 שלוחה 33
לתיאום פגישה אישית ו/או להתכתבות איתי