אורית של רפאל

מטות

שבעה מטות

שבעה מטות ליאסון היתה מטרה להחזיר את גיזת הזהב לעיר הולדתו, אך הוא נשאב אל האתגרים המוצבים בפניו. זו סיטואציה בה האדם שכח את העיקר של דרכו ומתעסק בטפל של חייו. ההתפקחות בקלף זה כשהאדם מבין שהטפל רק מרחיק אותו מהמטרה. הקלף לעיתים מייצג גם מצב של התגוננות מפני אדם או סביבה אדם עם גב לתהום מחזיק מוט מול שישה מטות הניצבים מולו.

הסמלים בקלף הן השמים הכחולים ש מייצגים פוטנציאל שטמון באדם, הם מסמלים אופטימיות, חופש ביטוי, עצמאות ותקווה, והן הדשא הירוק עליו עומדת הדמות והן הטוניקה הירוקה אותה לובשת הדמות מסמלים איזון של שלושת ההיבטים שבהווייתו של האדם גוף, נפש ורוח, וכך ליצור שלמות, ההרמוניה צמיחה, רוגע והתחדשות. המים שבקדמת הקלף מסמלים את תת המודע של האדם. את המחשבות, את התחושות, את הרגשות ואת צורות התנהגות של האדם אשר הוא אינו מודע אליהם. מנח הגוף של הדמות מסמל סיטואציה של התגוננות, בה חייב האדם להחליט עם מה להתמודד ועל מה לוותר כדי לנצח.

מיתולוגיה שבעה מטות המלך לא התכוון לתת ליאסון את גיזת הזהב, מופתע מניצחונו של יאסון הוא אומר שגם בנו יתן לו משימות האגו של יאסון נהנה לעמוד באתגרים, אך הוא מבין שהמשימות החדשות מרחיקות אותו מהמטרה האמיתית, החזרה לעיר הולדתו והשלטון עליה. הקלף קורא לשואל לבדוק האם האתגר הפך למטרה, האם האתגר הפך להסחת דעת מהמטרה. הקלף קורא לשואל כפי שהוא קרא ליאסון להתמקד בעיקר ולא בטפל, גם אם הטפל מאוד מפתה. לעיתים הסחות הדעת האלו הן הדרך לא להתמודד עם הבעיה האמיתית.

בקריאה בעוד שקלפי השש הם קלפים של השגים, הצלחה, הרמוניה ושלמות בעולם החומר. קלפי השבע מייצגים את הרוח המעבר בין החומר לרוח מחוייב מציאות של התפתחות רוחנית. ביסוס החומר מאפשר להתמודד עם הרוח והאתגרים שלה. קלפים שמייצגים שינוי תפיסה, יכולת ראיה של שני צידי המטבע. התמודדות עם ההבנה מה מעכב את האדם בחיים למה לסימן לב, ולמה להתיחס על מנת שההתפתחות הרוחנית, ההתפתחות במסע תתקדם.

בנושא זוגיות התמקדות במציאת זוגיות, התמקדות בחיוב שבזוגיות קיימת תאפשר התפתחות רוחנית של השואל בתחום הזוגיות.

בנושא קריירה התמקדות בקריירה, בפרויקט, במקום העבודה, התמודדות עם האתגר ולא עם רעשי הרקע תביא התפתחות רוחנית. התמקדות בחיוב שבעובד או במעסיק תקדם את השואל ותאפשר לו התקדמות בתחום הקריירה.

בנושא כספים על האדם להתבונן במצבו הכספי ולהבין על מה עליו לוותר ומה לשמור בחייו על מנת להתקדם רוחנית

לייעוץ טלפוני 012-409-06720020 שלוחה 33
לתיאום פגישה אישית ו/או להתכתבות איתי