אורית של רפאל

קלפי הארקנה הגדולה

הכהן

במסע אחר גילוי האמת

קלף הכהן מביא את העקרון של לימוד, בטחון עצמי ומוסריות מתוך הכרה בערכים. החיים מורכבים מסדרה של שיעורים, מאתגרים חיצוניים המביאים את האדם למקום של למידה פנימית והתפתחות רוחנית. בתהליך הלמידה מעורבים השכל וההגיון הלב והרגש.                                               

הסמלים בקלף המטה בידו של הכהן מסמל מייצג את רבדי הלימוד בנשמתו של החניך התת מודע, המודע והעל מודע, בכל החלקים יווצר שינוי עם החיבור לאמת. מהותו של הכהן היא חכמת המסורת המנהגים והמורשת של האדם. העמודים מסמלים את הניגודים באדם בטבע בקיום, הכהן מתווך בינהם. צבעם האפור של העמודים מסמל מיזוג בין קטבים הוא הערבוב בין הלבן לשחור, בין החומר לרוח. הכהן בניגוד לכהנת שגם היא יושבת בין עמודי הקוטביות בכך שאצל הכהנת קיים וילון המסתיר את העולם שמאחוריה ומחייב  את המחפש להכיר ולהסיר את הוילון על מנת ללמוד את המסתורין של פנימיותו. הכהן  לעומת זאת גלוי וחשוף הוא עבר תהליך של למידה והוא יודע לחבר בין קצוות מתוך החכמה שלו ומתוך הידע הרוחני שצבר. הכהנת מסתירה הכהן מגלה.הכהנת היא החיבור אך חייב להיות מעבר דרך הוילון שהוא מחיצה. הכהן הוא האמונה, הבטחון והרצון לממש את הידע.

הקיסר הוא האב החומרי הכהן הוא האב הרוחני הכהן מלמד את החניך והופך אותו בתהליך למורה. הוא מלמד את החניך לשאול על מנת להגיע לתשובת אמת.

צמד המפתחות על התיבה המונחת לרגליו מסמלים את הרצון להעביר ידע, אך הידע יועבר רק למי שמבקש אותו,

שני החניכים הכורעים לרגליו מסמלים את הענוה  איתה יש להגיע על מנת לקבל את חוכמתו והידע של הכהן.

הגלימה האדומה מסמלת את הצורך ליישם את הרוחניות יום יום בחיי היום יום. הגלימה שמייצגת סמכות מסמלת את שלטון הרוח על החומר.

הבגד הלבן מייצג את טוהר המחשבה, הצעיף הכחול מדגיש את היכולת לתקשורת מילולית ואת היכולת ללמד.

מנח האצבעות בידו של הכהן מסמל את היכולת להוציא לפועל.                                               

מיתולוגיה במיתולוגיה היוונית קלף הכהן מיוצג על ידי כירון: מורה ורופא, אשר ייסד את בית הספר לחיים אליו נשלחו בני מלכים, בני אלים וגיבורים רבים, למדו בו. 

הקלף מייצג בקלף הכהן המחפש הופך לחניך הוא לומד את האמת א התחלה מ אמצע ות סוף האמת היא שלמות שמכילה בתוכה את ההויה של הקיום והיקום. כשאמת נצבת מול החניך הוא יכול לסובב את הגב אליה, הוא יכול לכעוס עליה אבל בתוכו היא מהדהדת והוא לא יכול להתעלם ממנה.

לאמת למורה יש דרכים רבות להופיע, הוא יכול להיות אדם, בעל חיים, שלט חוצות, ספר, ארוע, או תובנה פנימית. ברגע שהחניך לומד את האמת, עם כל הכאב והקושי האור של הידיעה של התובנה מאפשר את המשך התהליך.

הכהן מייצג את הכוחות החיוביים בחיים. כוחות המעוררים התהליכים של צמיחה. אדם המחובר אל הקול הפנימי שלו יודע לקרוא את הסימנים בדרך להתפתחות הרוחנית. 

קלף הכהן מייצג תקופה בה האדם מוצא את הנתיב שלו, את ייעודו מה המטרה לשמה הגיע לגוף חומר. היקום יפעל לעזרת האדם בדרך להגשמת הייעוד שלו. לאיסל פתגם  האומר "אללה עוזר למי שעוזר לעצמו".

הקלף עולה בקריאה כשהשואל נמצא במקום של אמת, שואל שמצא את מי שידריך אותו בדרך אליה. השואל מקשיב  לקול הפנימי שלו. זהו קלף של ריפוי נפשי ופיזי, וניתן ללמוד מקלף זה כי השואל מצא את דרכו לריפוי בעיותיו הפיזיות, רגשיות ורוחניות.

בנושא זוגיות השואל נמצא במקום של מציאת זוגיות או פרידה מזוגיות בשני המקרים הכהן מסמל שהזוגיות תחתם ברבנות. התובנות הן תובנות אמת בין עם האהבה היא אהבת אמת מציאת בן או בת הזוג הנכונים לחיים ובין אם זהו פירוק הקשר הזוגי מתוך תובנות אמיתיות.

בנושא קריירה הכהן שייך לממסד, לאקדמיה הכהן הוא חוק ומשפט וכך גם הקריירה של השואל

בנושא כספים הקלף מייצד קבלת או נתינת כספים לממסד.

 

חשוב לזכור זהו קלף של הארקנה הגדולה, המייצגת את עולם הרוח. הנשמה של השואל נמצאת במקום שרוצה לראות ולהכיר את האמת, מה שעלול למנוע ממנו את ההכרות הזו הוא הפחד. עליו להיות מודע למורה שיעזור לו בדרך.

לייעוץ טלפוני 012-409-06720020 שלוחה 33
לתיאום פגישה אישית ו/או להתכתבות איתי