אורית של רפאל

קלפי הארקנה הגדולה

הקיסר

כחומר ביד האומן

קלף הקיסר מייצג את כח הרצון, את המודעות לכישורים האישיים, הוא ביטוי לעצמה, נחישות, שליטה עצמית, התמדה ולקיחת אחריות. הקלף מבטא צורך בבטחון חומרי ויציבות. קלף הקיסר מייצג את התרבות הפטריאכלית, מייצג את דמות האב, את דמותו של המגן. המחפש לומד לממש את עצמו את כוחו ויכולותיו בעולם החומר.

הסמלים בקלף הכסא המרובע מייצג יציבות. הישיבה הזקופה של הקיסר מייצגת בטחון ונוכחות. הגלימה האדומה מייצגת את כוח הפעולה. ראשי האיילים מייצגים את מי שמנהיג את העדר, המשכוכית שמרביעה את הנקבות. הפנים של הקיסר הן פנים צעירות אך הזקן מביא איתו זקנה שני סממנים המבטאים מחד גיסא את היכולת של הקיסר לעצמה ולכוח ומאידך גיסא הם מביאים את החכמה והניסיון. המוט המוחזק בידו של הקיסר הוא סמל מצרי המייצג את הכוח להעניק חיים ולרפא.

במיתולוגיה קלף הקיסר במיתולוגיה היוונית מיוצג על ידי זאוס. ראש האלים זה שמנהל את היקום והחיים על פני האדמה. הוא שמביא את היציבות, ההרמוניה והשגשוג החומרי. זאוס או הקיסר יודעים לנהל, להאציל סמכויות ולהנהיג. הם הדואגים לסדר לארגון לרוחה חומרית.

הקלף מייצג סדר, יציבות, ארגון, ניהול וסמכותיות. קלף של הצלחה בעולם החומר בעבודה ובקריירה. השואל יודע לשלוט בצד הפיזי של חייו עליו ללמוד לשלוט גם בצד הרגשי. הקלף מייצג סמכות. בפתיחה הוא יכול לייצג דמות סמכותית מחייו של השואל. חשוב שהשואל יבדוק האם הדמות הזו משתקת אותו או מהווה מקור כוח ודוגמא אישית בחייו. השואל נמצא במקום בו הוא רוצה להתחיל התחלות חדשות ליזום. קלף של עשייה, קלף של נכונות לעבודה. של הצלחה חומרית בזכות העבודה הקשה וההשקעה. קלף של קשיחות, נחישות. הקלף מצייג גם מצבים של נוקשות, חוסר גמישות.

כשהשואל מקבל קלף זה עליו לבחון את סדרי העדיפויות שלו, עליו לבדוק האם הוא יודע לבטא את רגשותיו. האם הוא מנהל את חייהם של כל הסובבים אותו.

הקלף מייצג חומר וחומריות, הקלף מבטא הצלחה חומרית ושפע. שליטה בעולם החומר היא חלק מתהליך ההתפתחות הרוחנית. האדם חי בעולם פיזי וללא שליטה בו הוא אינו יכול להתקדם רוחנית.

אצל שואלת קלף הקיסר מייצג את דמות האב והשפעתו על בחירת הגברים בחייה. הקלף מייצג את סוג הזוגיות אותו היא בוחרת.

בנושא זוגיות הקלף מייצג זוגיות סמכותית, יציבה, נשים תבחרנה בדמות האב, בגבר מבוגר. הגבר יבחר באישה המחפשת עצמה וכוח בבן הזוג. זוגיות בה חשוב לשים לב לביטוי הרגשי. לגבר יש נטיה לנהל את האישה.

בנושא קריירה הצלחה הנובעת מיכולות ניהול ועבודה קשה, חשוב שהשואל או השואלת יבחנו את הייצוג של האב בחייהם כביטוי לעשיה להתמדה ולעבודה. האב הוא מראה המשקפת את רצונותיהם בתחום הקריירה.

בנושא כספים מקור ההכנסה של האישה מגיעה מאביה או בעלה. במידה והאישה היא הקיסר נראה בשואלת דמות סמכותית קרייריסטית המביאה את עולם החומר לפני עולם הרגש שלה. במידה והשואל הוא גבר יתכן כי מקור הכנסותיו נובע מעסקים משפחתיים.

 

חשוב לזכור זהו קלף של הארקנה הגדולה, המייצגת את עולם הרוח. הנשמה של השואל נמצאת במקום שרוצה ללמוד לשלוט בעולם החומר, על מנת לממש עליו להתחיל, להתחיל לעשות, עליו ללמוד את סדרי העדיפות שלו, ולא לוותר על הביטוי הרגשי גם בעולם העסקים.

לייעוץ טלפוני 012-409-06720020 שלוחה 33
לתיאום פגישה אישית ו/או להתכתבות איתי