אורית של רפאל

קלפי הארקנה הגדולה

הקיסרית

 

 

 

להעניק באמונה שלמה

קלף הקיסרית הוא קלף של מימוש אהבה ללא תנאי. היכולת לתת ולקבל בצורה מאוזנת. היכולת לחוות את השפע ללא פחד מתוך מודעות והבנה כי השפע נועד לנו הוא זמין ומחכה שנקבל אותו. הקלף מייצג מיניות כחלק מהיצירתיות של האדם. המחפש לומד את עקרון ההפריה, את פוטנציאל היצירתיות הטמון בו אך גם את כאבי הלידה. לכל רעיון נדרשת תקופת הבשלה לאחריה נוצר ניתוק בין הוגה הרעיון לרעיון, בין ההריון לתינוק הנולד. חוית הכאב היא פיזית ונפשית. בפסיכולוגיה היונגיאנית הקיסרית מייצגת את האנימה האנגיה של הנפש האנרגיה הנשית. הקיסרית מייצגת את פן הנשיות, את החושניות. היא חלק מהטבע, היא האם, המרפאה, הפריון הנתינה והאהבה. היא המקום של הסליחה העצמית, החמלה העצמית, הסובלנות העצמית כלפי החולשות והמוגבלויות העצמיות.                                                                                                                                                                      הסמלים בקלף הכתר משובץ ב 12 כוכבים מייצג את 12 המזלות המסמלים את מחזוריות החיים ואת הסדר של היקום. השמלה המעוטרת ברימונים מייצגת שפע ופריון. הכסא המרופד הממוקם בטבע מסמל שלוה שקט ורוגע פנימי. הנחל מייצג את עולם הרגש והזרימה שבו, המפל מייצג את המיניות העצמה הרגשית, ואת היכולת לנוע ולהניע. מגן ונוס מסמל את כוח האהבה. מחרוזת 7 הפנינים לצוארה מסמלת את כושר הביטוי העצמי. את ימות השבוע 6 ימים של יצירה וביום השביעי מנוחה.

מיתולוגיה במיתולוגיה היוונית הקיסרית מויצגת על ידי  דמטר וונוס שתיהן אלות האדמה הטבע והפיריון. הן מייצגות את היופי, האהבה, המשיכה המינית, התשוקה והפיתוי. מצד אחד נראה כי אין חוקים למשיכה המינית, אך הפריון כפוף לחוקי טבע ברורים. אותה דואליות הקיימת בקיסרית.  

הקלף מייצג פוריות שאינה שייכת לנשים בלבד, לנשיות ולהריון. פוריות שייכת לטבע ולטבע האנושי. פוריות יש בכל יצירה. בתהליכי לימודים, בעבודה, במערכות יחסים עם האנשים אותם פוגשים במהלך החיים. אדם פורה הוא אדם שיודע להפוך זרע לעץ פורח ומניב פירות. פוריות הינה גם היכולת להפרות אחרים. האישה הפוריה נכנסת להריון בזכות הזרע הפורה של הגבר. חוסר פריון הוא סמן לחוסר איזון נפשי, רגשי או גופני. השואל מגיע עם העדר סיפוק, כעס, קנאה, השואל נמצא במצב של סבל כשהשואל ימצא דרך להיות פורה הוא יביא לחייו איזון. כששאול מקבל קלף זה בקריאה הוא מייצג פריון, הצלחה ושגשוג כלכלי, הוא יכול לרמז על הריון. הקלף מייצג את המימוש של החומר בחייו של השואל, אך על מנת להשיג את החומר עליו לעבור דרך עולם הרוח עליו ללמוד לתת על מנת לקבל, עליו ללמוד לתת מבלי לבדוק מה יקבל בסוף התהליך, עליו להאמין ביקום שלכל נתינה יש תמורה גם אם היא לא מיידית. עליו ללמוד להעצים את האחרים על מנת להעצים את עצמו. הלמידה מגיע דרך ההתבוננות את מי בוחר השואל להעצים, ממי הוא נרתע. זו מראה לפנימיותו, דוקא אותם אנשים שהשואל בוחר לא להעצים הם אותם אתגרים בהם הוא צריך לבחור על מנת להבין מה הוא אינו אוהב בעצמו. 

בנושא זוגיות הקלף מייצג אהבה נישואין הריון פוריות ואושר.                                                                     

בנושא קריירה הקלף מייצג השגים עתידיים.                                                                                        

בנושא כספים הקלף מייצג שפע. 

 

חשוב לזכור זהו קלף של הארקנה הגדולה, המייצגת את עולם הרוח. הנשמה של השואל נמצאת במקום של השפע בכל תחום בו נשאלת השאלה. מתפקידו של השואל לממש את השפע בחייו, מתוך מודעות, אם אכן הוא נמצא באיזון בין נתינה לקבלה.

 

 

 

לייעוץ טלפוני 012-409-06720020 שלוחה 33
לתיאום פגישה אישית ו/או להתכתבות איתי