אורית של רפאל

קלפי הארקנה הגדולה

הקוסם

 

 

 

לפעול מבפנים

קלף הקוסם בעוד שהשוטה הוא הרעיון הקוסם הוא המימוש של הרעיון בעולם החומר, השוטה בעל תודעה שאינה מודעת לעצמה כתודעת התינוק הקוסם מסמל את ראשית ההכרה. בקלף השוטה השואל לומד להכיר את החופש. בקלף הקוסם המחפש לומד להכיר את רצונותיו, אותם הוא יממש בעולם הפיזי.

באפשרות הרצון לממש את המחשבות והרעיונות. זו נקודת החיבור בין עולם הרוח לעולם החומר. השלב בו נוצרים דברים יש מאין.

הסמלים בקלף הקוסם מסמל את היכולת לחבר בין שמים לארץ, בין הרוח המחשבה לחומר ליצירה. תרגום מעשי של הרעיון, של הרצון. ידיו של הקוסם אחת פונה לשמים כשהיא מחזיקה את מטה היצירה והאחרת מצביעה לקרקע לכיוונו של גן פורח. הקוסם יכול לברוא מציאות, או לשנות אותה בעזרת המחשבה והדמיון.

על שולחנו של הקוסם נמצא את המטבע המסמל את היכולת לשלוט בחומר בכספים ברכוש בבריאות בגוף הפיזי. המטה הוא מטה היצירה החרב שמסמלת את ההגיון הקר, את החשיבה, והגביע שמסמל את התת מודע, ואת היכולת של הקוסם להבין את פנימיות האדם ואת רגשותיו.

חגורת הנחש מסמלת שינוי, ריפוי וסמל לשלמות. הגלימה האדומה והפרחים מסמלים אנרגיה של פעולה ויצירה. הבגד הלבן מייצג את יכולת החשיבה, את הטוהר . סמל האין סוף מביא את המשכיותו של התהליך ללא התחלה ללא סוף שמביא את האדם להתפתחות רוחניות. מנח הגוף של הקוסם מייצג את ראשיתה של מודעות לכוחה המאגי של המילה, לכוחה המאגי של המחשבה וליצירת הקסם בחיים הפיזיים.

מיתולוגיה קלף הקוסם מיוצג במיתולוגיה היוונית על ידי מרקורי שהיה שליח האלים. הוא היה ערומימי, אמן תחבולות, נועז ופיקח. הוא אומן התקשורת המילולית. אל המזל וצירופי המקרים. מסמל מהירות הן בתנועה הפיזית והן זריזות מחשבתית

הקלף מייצג קלף הקוסם מבהיר כי יש לשואל את היכולת ליצור חיבור בין המודע והלא מודע שלו, החיבור מאפשר יצירת שינוי, ריפוי, בזמן הנכון.

יחד עם כל היכולות המאגיות אנו מתבוננים בעלם שזו ראשית דרכו כקוסם, עליו לעבור תהליך למידה של יכולותיו.

מצב בו השואל יודע  את דרכו יודע מה הוא רוצה להשיג בעולם החומר, התוכניות נכונות, האינטואציה חזקה ויש בו את הפוטנציאל לממש את מטרותיו. זהו קלף של עשייה, של פעולה ושל תוצאות. השואל בעל הבנה פנימית, הוא מגיב בזמן הנכון.

בנושא זוגיות הקלף נע בין היכולת לברוא זוגיות המתאימה לשואל, לבין מצב בו השואל נכנע לפחדים, לחששות ולחוסר בגרותו והעדר ניסיונו.

בנושא קריירה הקלף נע בין שואל מלא רעיונות אותם הוא יכול ליישם הן כשכיר בדרך כלל בתפקיד בכיר והן כעצמאי שם השואל אדון לעצמו, לבין הנטיה לברוח ממקומות עבודה בשל פחדים, חששות וחוסר בגרותו והעדר ניסיונו.

בנושא כספים השואל נמצא במצב טוב שהושג בזכות יכולותיו כקוסם, כמי שיודע לברוא יש מאין.

 

חשוב לזכור זהו קלף של הארקנה הגדולה, המייצגת את עולם הרוח. הנשמה של השואל נמצאת במקום של קסם במקום של מימוש הרעיונות מתוך הבנה מהם, הקסם יראה בעולם הפיזי רק אם השואל יפעל על מנת ליצור את הקסם. לא יכנע לפחד, לחשש ולכל גורם מעכב.

 

 

 

לייעוץ טלפוני 012-409-06720020 שלוחה 33
לתיאום פגישה אישית ו/או להתכתבות איתי