אורית של רפאל

קלפי הארקנה הגדולה

יום הדין

להבשיל אל תוך הגילוי

קלף יום הדין מרמז על גאולה, על ארוע שבו מוסרים כל המחסומים. נוצרים שינויים בתפיסת העולם. גם במקום האפל ביותר נמצאת אפשרות לצמיחה, האדם מתעורר, סולח לעצמו ולסביבתו, הוא מתפייס עם עצמו וסביבתו, הסליחה מובילה להארה.

הסמלים בקלף מלאך תוקע בחצוצרה מסמל את הגאולה. החצוצרה עצמה מסמלת קריאה להתעוררות. הדמויות בחלקו התחתון של הקלף מסמלות שלבים שונים של החלצות מהתהום, שלוש הדמויות המרכזיות האישה שידיה מושטות לפנים מסמלות קליטה של שפע, דמות הגבר שידיה מונחת על הלב מסמל תקוה ולמידה של חכמת הלב, הילד שידיו פרושות לדדים מסמל את הילד הפנימי באדם ואת הנכונות לשמחה, את היצירתיות ואת יכולת ההתחדשות הקיימת באדם. הזקיפות של הדמויות והערום שלהן מסמל את הניתוק מתדמית חיצונית, האני נחשף ללא חשש וכך הוא מוצא את כוחו ועוצמתו. הערום הוא סמל לטוהר ושלמות, קבלה עצמית. הקברים מסמלים מקומות אפלים היציאה של הדמויות מהם מסמלת את היכולת של האדם לצאת ממקומות אלו. הדגל עליו מופיע צלב מסמל איזון ושיווי משקל של החומר והרוח

מיתולוגיה קלף יום הדין מיוצג במיתולוגיה היוונית על יד האל הדס. המסע אל השאול נועד להפוך למסע של לידה מחדש. הדס מייצג את הנסתר החשוך, אך גם מלאות ושפע. הוא נקרא המורה הטוב ושומר השער, עולמו של הדס נעלם, מלא סוד, מפחיד אך משמש מקור חכמה ומקור לעיצות אינטואיטיביות. הירידה אל השאול כמו התהליך אותו עובד האדם היא ירידה מפחידה, הגורמת לדכדוך, אך בתת מודע של האדם נמצאים אוצרות רבים של יצירתיות ויצריות ועצמה נקיים מפחדים והתניות, כאשר האדם חוזר מהשאול או ממעמקי התת מודע אל המודע אל האור הוא מעצים איתם את המודע ואת חייו.   

הקלף מייצג מצב של שינוי, ותעוררות ומודעות. הקלף מסמן סיום פרק בחייו של האדם, יש תחושת קפאון אך זהו השלב בו האדם מוצא את דרכו האישיות, הזהות של האדם מי שהיה מראשית המסע ועד לקלף זה קיימת והופכת לשלב גבוה, נקי. קיימת התפתחות ולא אבדן. האדם הופך שלם יותר בזכות התהליך שעבר. כאשר קלף זה עולה בקריאה הוא מסמל לשואל שעליו להתעורר. הקלף חוצה את החיים לשניים לפני הופעתו האדם היה פסיבי, תודעתו היתה רדומה, עכשיו על האדם להתעורר יתכן ותדרש תקופת הבשלה תהליך, אך בסופו יתרחש השינוי. 

בנושא זוגיות הקלף נע על הרצף בין התעוררות לאחר תקופה ללא זוגיות, התחלה חדשה ממקום בשל, לבין התעוררות בתוך הזוגיות והבנות לגביה.

בנושא קריירה קריירה שמקבלת תפנית לאחר תקופה של קפאון, זוית הראיה של השואל משתנה לגבי הקריירה לאחר שתודעת השואל התעוררה.

בנושא כספים השואל הופך להיות מודע למצבו הכספי ובשל להתמודד איתו לטוב ולרע.

 

חשוב לזכור זהו קלף של הארקנה הגדולה, המייצגת את עולם הרוח. הנשמה של השואל נמצאת במקום של היום הדין, יום של התעוררות ותחיה. על מנת לממש קלף זה על האדם לבחור להתעורר, לבחור ליצור שינוי, לוותר על הפחד משינוי, עליו לוותר על מצב של תודעה רדומה.

לייעוץ טלפוני 012-409-06720020 שלוחה 33
לתיאום פגישה אישית ו/או להתכתבות איתי