אורית של רפאל

קלפי הארקנה הגדולה

השמש

לחיות באור

קלף השמש מייצג את הטבע המואר, את החלק המודע של הנשמה. השמש היא מקור אנרגיה, אור חום, רעננות, התחדשות והוצאה לפועל של תהליכים, היא משקפת את המודעות, את האקטיביות הגברית.    

הסמלים בקלף השמש מסמלת את התבונה המסוגלת לגרש צללים, החיוך על פניה של השמש מסמל חיוביות. לשמש קרניים ישרות ומסולסלות הן מסמלות דואליות בין היכולת של השמש לחמם לבין יכולתה לשרוף כך גם נשמתו של האדם נעה בין שימוש נכון באנרגיה עוצמתית לבין התמכרות לה. הילד העירום שידיו פרוסות לצדדיים מסמל אמון והתלהבות. בקלפים של קראולי בקלף השמש מצוירים שני ילדים המסמלים את החיבור בין רוח לחומר את עבודת הצוות. הסוס שנמצא בחזית התמונה לבן גדול ומואר מסמל את הכח הייצרי הטהור (צבעו הלבן של הסוס מסמל טוהר), חופש ומרחבים בהם דוהר הסוס ובהם נמצאת נשמת האדם. כמו ששימוש לקוי באנרגית השמש יכול להוביל לכליון כך סוס הנהוג ללא מושכות על ידי ילד יכול להיות שלוח רסן. החומה מסמלת את הנסתר מהעין, את מה שטרם נתגלה לאדם. אך החומה נמצאת בגבו של הילד, היא אינה מפריעה להתקדמותו והתפתחותו.                                                                                                                   

מיתולוגיה קלף השמש מיוצג במיתולוגיה על ידי האל הליוס. הוא זה  שבאמצעות המודעות והאור מבקיע דרך החשכה. מאוחר יותר תפס את מקומו אפולו שהיה אל השמש, האור, והריפוי. כמו השמש שעושה מסע מידי יום, כך  האדם יצא למסע והגיע למקום של אור, של ריפוי פנימי.             

הקלף מייצג את  השמש שהיא מקור החיים. כשהשמש זורחת יש חיים, שמחה, צמיחה. במקומות בהם השמש לא זורחת על פני כדור הארץ במקומות כמו אלסקה או סקנדינביה. מוכרת התופעה של דיכאון כתוצאה מהעדר חשיפה לאור השמש (האור מעלה את הסירוטינין במוח, וזה מעלה את מצב הרוח).         בעוד  שקלף הירח ייצג את דמות האם, קלף השמש מייצג את דמות האב, הוא זה שנותן את תחושת היציבות ואת הביטחון בחייו של האדם. האב מייצג את התפיסה של האדם  למקומות עבודה, להתיחסות אל מקום העבודה ורצון לעבוד. קלף השמש מייצג אצל נשים את דמות האב או את דמות הגבר בחייה. קלף השמש מייצג את האגו, את הנטיה להתמכרות.                                                       

בנושא זוגיות התשובה נעה על הרצף בין התאהבות, משיכה, ביטוי של העצמי בתוך הזוגיות, לבין זוגיות שגורמת להזנחה של תחומים אחרים. אצל נשים חשוב לבחון את השפעת האב על הזוגיות.

בנושא קריירה התשובה נעה על הרצף בין הצלחה מקצועית וכלכלית, מעמד, הנאה מהעשיה, ביטוי של העצמי בתוך מסגרת העבודה, לבין קריירה שגורמת להזנחה של תחומים אחרים. אצל גברים חשוב לבחון את השפעת האב על הקריירה.                                                                          

בנושא כספים עושר ושפע כלכלי

 

חשוב לזכור זהו קלף של הארקנה הגדולה, המייצגת את עולם הרוח. הנשמה של השואל נמצאת במקום של השמש במקום שלאחר הכניסה אל תוך התת מודע על מנת להבין את שורשי הפחד, האדם בשלב זה מקבל את עצמו על יתרונותיו ועל מגרעותיו. על מנת לממש קלף זה על האדם להנות ממה שהשיג אך לא להתמכר להנאה עצמה.

לייעוץ טלפוני 012-409-06720020 שלוחה 33
לתיאום פגישה אישית ו/או להתכתבות איתי