אורית של רפאל

קלפי הארקנה הגדולה

הירח

במשעולי תת המודע

קלף הירח מבטא את אנרגית היין, האנרגיה הנשית. הוא מייצג את הפחדים של התת מודע. את מה שאינו ברור לאדם, פחדים קמאיים הנובעים מתהליכים רגשיים לא מודעים. התמודדות עם הפחדים תאפשר לאדם לגבור על מה שמעכב וחוסם אותו בדרכו להתפתחות רוחנית. זהו הקלף היחיד בארקנה הגדולה שאין בו דמות אדם או מלאך, בקלף מוצגים בעלי חיים בלבד.

הסמלים בקלף הירח מסמל את האנרגיה הנקבית את התת מודע הוא אינו מהווה מקור אור. אלא אורו משתקף מהשמש לכן הוא מסמל חוסר יציבות. המגדלים נצבים כשומרים  החוסמים את המעבר, ומסמלים את אי הוודאות שנמצא מאחוריהם. האם הם שומרים על מה שנמצא מאחור ואינם חושפים את התת מודע או האם הם שומרים על האדם על מנת שלא יזכר. האפלה, הצללים מגבירים את תחושת הפחד. בעלי החיים המייצגים ומסמלים את האינסטינקטים, היללות שלהם אל הירח מסמלים את הדחפים האמביוולנטיים הקיימים באדם ומונעים התקדמות. החיות בתחתית הקלף מזכירות את קרברוס, הכלב בעל שלושת הראשים ששמר על הכניסה לשאול, שמר על המקום אליו האדם החי לא הורשה להכנס. הסרטן שהליכתו אינה ישרה וישירה מסמלת את הדרכים בהם בחרה הנפש להתמודד עם הכאב. אך הוא גם מסמל את העליה מהמים שמסמלים את תת המודע. אותם כוחות נפשיים המבקשים להתעורר, העליה על היבשה מסמלת את הנכונות להתמודד. השריון מסמל הגנות שהאדם נושא על עצמו. השביל מתחיל מהבריכה דרך שני הכלבים, שני המגדלים ונעלם באופק בלא ידוע. הוא מסמל את הנתיב בו הולך המאסטר בדרך להארה, נתיב העובר דרך התמודדות עם הפחדים הקיימים בתת מודע. הקלף מסמל מצב של ליקוי חמה שכן הירח המצויר בקלף מסתיר שמש, במצב של חשכה זהו זמן לעבודה פנימית והשמש אך מתחבאת והיא עוד מעט תזרח במלוא הדרה. 32 הקרניים של השמש מסמלות 32 שיניים בפה האדם, מספר החוליות בעמוד השדרה, לב בגימטריה, 3+2=5 חמשת זויות הפנטגרם שמסמל את האדם. לב, שיניים, עמוד שדרה סמלים לכוחה של האהבה. 15 הטיפות הנושורות מהירח מסמלות את האגו 1 המאפשר להשיג מטרות יחד עם ה 5 שיוצר שינוי ביחד הן יוצרות את הספרה 6 שמביאה לאהבה עצמית הנוצרת לאחר התתפתחות הרוחנית.

מיתולוגיה הירח זוהה עם מיסתורין, מגיה, מחזוריות ונשיות. אלות רבות משויכות לירח החל בסלנה, הגאולוגיה  (גאיה אלת האדמה) של הירח מכונה על שם האלה "סלנולוגיה". היסוד הכימי סלניום נקרא אף הוא על שמה. לאחר מכן הופיעה לונה וכשהאלים האולמפיים לקחו את השלטון מידי הטיטנים,ארטמיס נתמנתה לאלת הציד והירח, ולפתרוניתן של המיילדות.

הקלף מייצג את המסע אל הלא ידוע, אל התת-מודע, אל העבר ואל כל הרגעים שיצרו את הכאבים, את ההדחקות ואת המצוקות, אותן האדם העדיף לסגור מאחורי מנעול ובריח. בפתיחה כאשר עולה קלף הירח כמו בשוטה ובכוהנת הגדולה אין תשובה אלא כיוון המסביר לשואל כי קיים ערפל בחייו שלא מאפשר לו לראות את התשובה. ברגע שהשואל יפזר את הערפל הוא יבין את שעליו לעשות. בדרך כלל מקורו של הערפל בבעיה רגשית.

קיים מצב של חוסר יציבות. עליות וירידות במצב הרוח, תחושת בלבול, חוסר בהירות הגורמת לשיתוק עד לחוסר עשיה מוחלט בנושא השאלה. השואל מגיע מאחר ומבין כי חייב למצוא פתרון, שיחות, טיפול רגשי יכולים להביא לפיזור הערפל.

בנושא זוגיות על מנת ליצור זוגיות בריאה השואל צריך לפתור שאלות שעולות וחוזרות ביחסיו עם אימו ועם נשים בכלל. קיימת בשואל נטיה לרגשנות, קיים פחד לאבד את הקשר וקיים ערפל שגורם לפחדים לא ידועים לעלות.

בנושא קריירה על מנת ליצור קריירה מצליחה השואל צריך לפתור שאלות שעולות וחוזרות בקשרים העסקיים שלו עם מעבידיו, עובדיו. קיים ערפל שגורם לפחדים לא ידועים לעלות.

בנושא כספים השואל נמצא בערפל הוא לא יודע את מצבו האמיתי, בין אם הוא השקיע וטרם הגיע התשואה ובין אם קיימים פחדים וחוסר הבנה בנושא כספים הנעוצים בתת מודע שלו.

 

חשוב לזכור זהו קלף של הארקנה הגדולה, המייצגת את עולם הרוח. הנשמה של השואל נמצאת במקום של הירח במקום של הכניסה אל תוך התת מודע על מנת להבין את שורשי הפחד, את שורשי ההתנהגות. על מנת לממש קלף זה על האדם לבחור בתהליך טיפולי, בשיחות עם מדריך אשר יעזרו לו בדרכו אל נבכי התת מודע. 

לייעוץ טלפוני 012-409-06720020 שלוחה 33
לתיאום פגישה אישית ו/או להתכתבות איתי