אורית של רפאל

קלפי הארקנה הגדולה

הכוכב

בכנות נמצאת התשובה

קלף הכוכב מייצג טוהר,כנות, יושר ותמימות. האתגר שהאדם עבר שימש כוח יוצר, כוח בונה. הקלף מייצג את האמונה של האדם ביכולתו לשקם את חייו. בקלף זה המאסטר מתבונן פנימה מכיר בערך עצמו, מעריך את שיש בו. בשני הקלפים הקודמים קלף השטן וקלף המגדל האדם השיל מעליו את הרגליו, את חיי החומר התמודד עם מידותיו האפלות, על מנת להגיע לקלף הכוכב ערום, ללא מסכות, נקי וטהור. כמו הנערה בקלף הכוכב גם השוטה נמצא על פסגת הר הוא יוצא למסע נלהב אופטימי אך ללא ניסיון חיים. הנזיר על פסגת ההר בודד מחפש את האמת. הנערה נמצאת אף היא על פסגת הר, אך ההר פורח.

הסמלים בקלף הנערה הערומה מסמלת את נפש האדם ללא נכסים גשמיים אך במצב של טוהר של הניקיון. הערום מסמל את האומץ להחשף ממקום של בטחון עצמי ואמון וכן את היחס הטבעי לגוף ולמיניותו כחלק מהטבע. בידה הימנית הנערה שופכת את המים מהכד אל תוך הבריכה סמל למודעות האישית המשתלבת במודעות הקוסמית. רגל אחת במים ורגל אחת מונחת על האדמה מסמלים את הגשר שבין הרגש והרוח לעולם הפיזי. בידה השמאלית הנערה שופכת את המים  מהכד על האדמה, האדמה צחיחה מהמשבר שעברה, המים יאפשרו נביטה, ההשקיה מסמלת פריון. ההר באופק מסמל את הקשיים שהאדם נאלץ לעבור כדי להגיע אל מעין הנעורים. השמים הבהירים מייצגים מחשבה צלולה. הנחל המתפצל לחמישה נחלים משניים מייצג את הזרימה אל היעד והייעוד דרך חמשת החושים וחמשת האנרגיות שבאדם היצירתית, הרגשית, האינטואיטיבית, המנטלית והרוחנית. שמונההכוכבים בעלי שמונה חודים בקלף האחד גדול ועוד שבעה קטנים מסמלים הגנה, הדרכה, ה 8 מסמל את החיבור לאין סוף

מיתולוגיה הקלף מיוצג על ידי סיפורה של פנדורה היא היתה האישה הראשונה שברא זאוס כחלק מהעונש שלו למין האנושי על גנבת סוד האש. היא קיבלה תכונות מהאלים השונים הפיסטוס נתן לה צורתה, ונוס נתנה לה יופי ואפולו נתן לה כשרון מוזיקלי ואת היכולת לרפא. הרמס נתן לה תיבה ואמר לה לא לפתוח אותה לעולם, ובכך העניק לה את הסקרנות. יום אחד, הסקרנות של פנדורה גברה עליה, והיא פתחה את התיבה, ומתוכה השתחררו כל האסונות והכאב לעולם. פנדורה נבהלה ומהרה לסגור את התיבה, אך לאחר שסגרה את התיבה היא שמעה נקישות וקול עדין קורא לה ומבקש שתפתח את התיבה. לאחר זמן מה פנדורה לא עמדה בתחנונים שבקעו מהתיבה וכשפתחה אותה שנית שיחררה את התקווה לעולם

הקלף מייצג את השלב בו המאסטר מגלה את מעיין הנעורים, מקום  פשוט וברור ללא סיבוכים קיים בו טוהר, תמימות, אושר ותקווה. שהוא  מקור אנרגיה חשוב המאפשר לאדם להתחדש, להטהר. המעין מחזיר את האדם אל היכולת הילדית לפני שאבדה עם ההתבגרות, היכולת להיות מי שהוא ללא הפרעה או השפעה של זכרונות עבר ופחדים. למקור האנרגיה הזה קוראים אהבה. כשאדם נפגע הוא נסגר וטומן בתוכו את הכאב ואת הסבל, אבל יחד איתם נקברת התקוה. זהו שלב במסע בו החומות אשר היו קיימות בחייו ונבנו על מנת להגן על עצמו מכאבים וקשיים מוסרות. המאסטר משתחרר מהחומות החוסמות על מנת להתמודד עם אותם כאבים וקשיים שבגללם הוקמו החומות  מלכתחילה ולכן, על מנת להסיר את החומות עליו לפתוח את תיבת פנדורה האישית שלו, רק לאחר מכן הוא יכול להתחבר מחדש לאנרגית האהבה. 

הקלף מייצג את הכוחות החיוביים הקיימים באדם. קלף של תקווה, אופטימיות, אהבה, אושר והצלחה. קלף של תמימות, כנות וטוהר. השואל לא מסתיר דבר ואין לו מה להסתיר. חייו נקיים ופשוטים.  

בנושא זוגיות מערכת זוגית מלאה אהבה, כנות, אופטימיות.

בנושא קריירה יחסי עובד מעביד מלאי אמון, הנאה מהעבודה ומהעשיה.

בנושא כספים יחס לכסף כאל אמצעי ולא מטרה. כספים נוספים עתידים להגיע.

 

חשוב לזכור זהו קלף של הארקנה הגדולה, המייצגת את עולם הרוח. הנשמה של השואל נמצאת במקום של הכוכב ובין אם היא מחפשת את מעין הנעורים ובין אם היא כבר מצאה אותו, על מנת לממש את הקלף בחיים הגשמיים על הנשמה לעבור מסע של התמודדות עם כל הנמצא בתיבת הפנדורה האישית שלה.

"בין האפל לנסתר, בעולמנו המר, אומרים שיש עוד תקווה, קוראים לזה אהבה, ומחכים לבואה." ארקדי דוכין                                                                      

המושג "תיבת פנדורה" הפך למטבע לשון וכוונתו היא חשיפת דברים לא נעימים, צרות, בעיות מורכבות וכדומה, שעדיף לשתוק ולהתעלם מהם ולא לפתוח את התיבה. בקלף זה זו חובה על מנת להתפתח.

לייעוץ טלפוני 012-409-06720020 שלוחה 33
לתיאום פגישה אישית ו/או להתכתבות איתי