אורית של רפאל

קלפי הארקנה הגדולה

המגדל

 

 

 

לבנות בסיס רחב וחזק

קלף המגדל מייצג שלב בחיים בו דברים מסתיימים בפתאומיות. בעוד שבקלף המוות החויה היא  של סוף טבעי, סיום של תהליך כתוצאה מתהליך התפתחותי שעבר האדם, הרי שבקלף המגדל יש שבר, טראומה, אסון חיצוני קריסה לא צפויה, ההרס נובע מכך שההתנהלות הרגשית, ההתנהלות החומרית, ההתנהלות הרוחנית נעשתה ללא בסיס מוצק, היסודות עליהן נבנו החיים היו רעועים ומעורערים. הברק שמכה במגדל וגורם לקריסתו מחויב המציאות על מנת להביא שינוי. המגדל מסמל נכסים, משפחה בריאות פיזית ונפשית, עבודה, פרנסה וכשהוא קורס הקרקע מאבדת מיציבותה. חוסר הבטחון בו שרוי האדם כתוצאה מההתמוטטות של כל המוכר והידוע מביאה אותו למקום שבו מה שלא הובן מתוך מודעות נכפה עליו ברגע של מכת ברק על ידי גורם חיצוני. הוא מקלף מעל האדם את השקרי, את המזויף ונותן מקום לריפוי ולשיקום. האדם חווה משבר פתאומי מוות של קרוב, מחלה, פיטורין, אבדן כספי המשבר גורם להתעוררות פנימית המביאה להשתחררות מדפוסים, צורות חשיבה אנליטיות או רגשיות ולהטהרות. כל התהליך קורה במהירות כמו מכת הברק.

הסמלים בקלף המגדל מסמל את הבטחון והיציבות של החומר בחייו של האדם, הוא מהווה תזכורת למגדל בבל שקרס מאחר ואיים על הגבול בין האנושות לאלוהות. חטאם המרכזי של בוני המגדל הוא חטא ההיבריס חטא הגאווה שסופה להוביל להרס המגדל. העונש האלוהי במגדל בבל הוא העדר תקשורת בין בני האדם ובקלף הוא מסמל את העדר התקשורת של האדם עם עצמו.  הברק הוא סמל לרעיון, מחשבה, ארוע המכים באדם בפתאומיות, הברק היה כלי נשקו של זאוס, איתו העניש את בני האדם שחטאו. האנשים הנופלים נמצאים בתנוחת התלוי אך בניגוד לתלוי החווה שלווה מאחר והוא זה שבחר מרצון לחוות את הכאב של השינוי הרי שכאן האנשים נזרקים מהמגדל והם מבוהלים. האש מסמלת את הכיליון, אבל גם את הטיהור. הרקע השחור מסמל את העדר התקוה וחוסר המודעות.

קלף המגדל למרות מראהו המאיים הרקע השחור העננים האפורים הברק הלהבות האנשים הנזרקים ממנו הוא קלף של תקוה. מהמגדל נושרות 22 טיפות של זהב הן מסמלות את האלוהים מאחר וצורתן י האות הראשונה בשם המפורש, הן מהוות את השלם כ 22 קלפי הארקנה הגדולה, מספרן כמספר האותיות העבריות המהוות את הכלים בעזרתן נברא העולם.

מיתולוגיה הקלף מיוצג על ידי האל מרס אל המלחמה. האגרסיביות והאלימות הן דרכי פעולתו והן מייצגות את המצב הקטסטרופלי שהתרחש בקלף המגדל. מרס מייצג בתוקפתנו את דחף ההשרדות הקיים באדם, למרות התרבות החינוך והאיפוק עליהם גדל האדם היא מתפרצת בפתאומיות במצבי איום, וכמו כל מלחמה היא מחריבה ללא מחשבה כל מה שמגביל וחוסם, דפוסי חשיבה, מנהגים, מערכות זוגיות, מסגרות עבודה.

הקלף מייצג מצבים בהם יש לעצור, לבדוק, להיות יסודיים ולתקן. כאשר שלמותו הפנימית של האדם עומדת למבחן הוא יפגוש סיטואציות חיים מאתגרות. העצירה והבדיקה מחדש מאפשרות להקטין את הנזקים או למנוע אותם לגמרי. המגדל הוא קלף המזהיר את המאסטר בדרכו אל ההארה לעצור ולבדוק את היסודות של חייו. האתגרים שיופיעו מגיעים על מנת לבדוק האם השיעורים בדרך נלמדו, בשלב זה הוא מאפשר למאסטר לחזור לאחור וללמוד שנית את השיעורים או את חלקם. האתגר מהווה טלטלה, יסודות רעועים יביאו להתמוטטות, יסודות חזקים שנבנו על הלמידה של השיעורים בדרך תחזק את המאסטר. האתגר בקלף זה הוא התגובה של האדם לארועים. יש מי שמתמוטט ויש מיש קם ומרוויח פסיעה. 

אדם בעל עצמה פנימית בעל שלמות פנימית טלטלות חיצוניות הקשורות בכסף, במעמד, או ברכוש לא ימוטטו אותו. האדם יאבד יפגע אך יקום וימשיך בדרכו

15 מהקלפים היוו שיעור רוחני בדרך לבניית שלמות הפנימית. קלף המגדל בודק שלמות זו. 

בנושא זוגיות זוגיות העומדת בפני קריסה, מאחר והיסודות עליהן היא בנויה אינם נכונים לשואל. כקלף אזהרה נתנת האפשרות לתקן.

בנושא קריירה קריירה העומדת בפני קריסה, מאחר והיסודות עליהן היא בנויה אינם נכונים לשואל. כקלף אזהרה נתנת האפשרות לתקן.

בנושא כספים מצבים של אובן כספי וכלכלי עד מצב של פשיטת רגל.                          

חשוב לזכור זהו קלף של הארקנה הגדולה, המייצגת את עולם הרוח. הנשמה של השואל נמצאת במקום של מבחן, של עמידה מול טלטלות, על האדם לבחון את שלמותו הפנימית ולחזק אותה.

 

 

 

לייעוץ טלפוני 012-409-06720020 שלוחה 33
לתיאום פגישה אישית ו/או להתכתבות איתי