אורית של רפאל

קלפי הארקנה הגדולה

המיזוג

תלוי רק בך

קלף המיזוג המתינות מייצג את האלכימאי המשתמש בתזה ובאנטיתזה שהם הפכים כדי ליצור משהו שלישי חדש את הסינתזה. כאשר בגוף נוצר חוסר איזון בין ניגודים בין הרגש לשכל, בין הנקבי לזכרי נוצר אי שקט שמוביל לשינוי החותר לאיזון. איזון מביא שקט שקט מאפשר מחשבה מודעת  שמאפשרת בזמנה לפעול ולהתקדם במודעות הרוחנית. בקלף קיימת התייחסות לגישה שטבע סנט פרנסיס באימרה "אלוהים תן לי את האומץ לשנות את מה שאפשר, את הכוח לקבל את מה שאי אפשר לשנות ואת החוכמה להבדיל בין השניים."

הסמלים בקלף המלאך מסמל את הידע הרוחני, הנוזל המועבר בין הגביעים  מסמל מיזוג ומאחר והנוזל עובר מהכוס הנמוכה לכוס הגבוה בניגוד לחוקי הגרביטציה, הרי שנדרשת לדבר מיומנות גבוהה. אין טיפות שניטזות לצדדים מעיד על זריזות ויכולת תמרון. הגביעים האחד עשוי זהב מייצג את האנרגיה של השמש את האנרגיה הזכרית האקטיבית המוחצנת האחר עשוי כסף מייצג את הירח את האנרגיה הנשית הפאסיבית המופנמת. הרגל הימנית של המלאך נוגעת במים בעוד שהשמאלית נוגעת באדמה מסמל את המיזוג בין עולם הרגש המים לעולם החומר האדמה. המשולש הממוקם בצ'אקרת העין השלישית יוצר משולש רגש חומר ורוח.

ברמה הפסיכולוגיתנמצא מיזוג בין המודע לתת מודע בין האנימה והאנימוס.

מיתולוגיה הקלף מיוצג על ידי האלה איריס אלת הקשת בענן, ביתם של הטיטאנים שנוצחו על ידי זאוס. היא נאספה על ידי זאוס והרה בשל יכולות המתינות שלה. היא היתה שליחתו של זאוס ובת לויה של אישתו הרה. השלום לא שרר בין בני הזוג ואיריס חייתה בינהם כמגשרת בין האנרגיה הזכרית המתפרצת של זאוס ובין האנרגיה הנשית השואפת למיזוג ורגישות של הרה, כמפשרת בין מריבותיהם. היא נעה בין שמים וארץ כשהקשת בענן מחברת בינהם. כמו הקשת גם האיזון מתפוגג במהירות, בקשת 7 צבעים כצבעי הצ'אקרות, איזון בין הצ'אקרות מוביל לאיזון פיזי שמוביל לאיזון נפשי ורוחני. 

הקלף מייצג מצב בו האדם יכול למשוך שפע אל חייו, האדם יכול למזג מצבים, אנשים ומהלכי חיים שונים לאחד. האדם הוא אלכימאי, הוא יודע את המידה הנכונה, את המאמץ שיש להשקיע על מנת ליצור. הקלף מאיר בפני האדם את הפוטנציאל האישי שלו, ואת כוחותיו ליצירת שינוי  למזג במתינות ותבונה בין תחומי החיים השונים כדי ליצור שפע.

כל שנותר לשואל הוא להאמין ביכולותיו.

ג'. מ. בארי מי שכתב את המחזה פיטר פן אמר: "הסיבה לכך שהציפורים יכולות לעוף ואנחנו לא, היא בכך שיש להם אמונה מושלמת, כי להיות בעל אמונה פירושו להיות בעל כנפיים."

בנושא זוגיות בקלף זה נקבל את הרצף שבין היכולת לגשר ולפשר, לקיים יחסים של אמון בין הצדדים, או שנמצא זוגיות במשבר אמון.

בנושא קריירה בקלף זה נקבל את הרצף שבין היכולת לגשר ולפשר בין מספר תחומים בעבודה, בין מספר פרויקטים, אנשי צוות. נוחים לעבודה בשל יכולת המיזוג והמתינות שבהם או שנמצא אדם שלא מאמין ביכולותיו.

בנושא כספים האדם נהנה ממספר מקורות פרנסה שונים מעבודתו, מהוריו , ירושה שקיבל.

 

חשוב לזכור זהו קלף של הארקנה הגדולה, המייצגת את עולם הרוח. הנשמה של השואל נמצאת במקום של המיזוג והמיתון, כל שעליו לעשות הוא להאמין בעצמו.

לייעוץ טלפוני 012-409-06720020 שלוחה 33
לתיאום פגישה אישית ו/או להתכתבות איתי