אורית של רפאל

קלפי הארקנה הגדולה

המוות

להשתנות כדי לחיות

קלף המוות מייצג מצב בו העולם הפנימי והחיצוני מתפוררים כתוצאה מתהליכי שינוי אותם עובר המחפש, החניך והמאסטר בדרך להארה. העולם מתפורר האדם נותר ללא נקודת התיחסות ברורה וידועה ולכן בשלב זה מגיעים האבדן, הבלבול, תחושת איבוד השליטה על הקיים, פחד. בנצרות לנקודה זו קוראים "הלילה האפל" לפני שמגיע האור נהיה חשוך יותר מתמיד. קלף המוות חשוב בתהליך שכן זהו שלב של ניתוק ושחרור. כל מה שאינו רלוונטי לאדם חייב להשתחרר וללכת על מנת שניתן יהיה לבנות דפוסים חדשים מתוקנים.

לאחר שהוסרו כל הקליפות, השקרים וחצאי האמיתות נותרת המהות הפנימית שמתוכה יצמחו חיים חדשים.

הסמלים בקלף השלד מסמל את מה שנותר מהאדם לאחר התפוררות הגוף. הוא התמצית של האדם, הוא יקרום עור וגידים חדשים, בשלב זה עליו לעטות שריון כדי להגן על עצמו. החרמש שהוא סמלו של מלאך המוות הקוצר את הנשמות מהגוף החי מסמל את הקציר, החיתוך של מחויבויות והתחייבויות עבר. למרות שקיימת תחושת שחרור היא מלווה באבדן. הסוס מסמל אנרגיה של יצרים, אנרגיה חייתית. השלד אוחז במושכות הוא המוביל והשולט בתהליך. הנחל מסמל שינוי וזרימה בחיים, טוהר וטיהור. הלוטוס הלבן על רקע הדגל השחור והשמש העולה באופק הם סמלים של התחדשות, של חיים חדשים. זהו ראשית האור לאחר "הלילה האפל" הלוטוס מסמל את חבל הטבור שיש לנתק בין האם לתינוק, את ההכרה שעולה מהיקום, הפרח הוא סמל לשלמות.

מיתולוגיה בסיפורי מיתולוגיה רבים נמצא את הגיבור היורד את השאול עובר תהליך טרנספורמציה ויוצא משם אדם אחר. הפרספקטיבה החדשה משנה את המהות והמודעות הישנה.

הקלף מייצג את השלב בו המאסטר מקבל את שיעורו הראשון, חשיבות המוות בחיים. המוות פרושו שינוי. המות נושף בעורף האדם מיום היוולדו, מזכיר לו שהגרגירים בשעון החול נשפכים, והזמן אוזל. כדי להגיע להארה על המאסטר לפעול, להתאמץ, להקשיב לסימנים שהיקום נותן. לא לבזבז זמן על הרגלי עבר, התמכרויות, מערכות זוגיות לא נכונות, על טעויות שנעשו.  

הקלף מדגיש את החשיבות של הרצונות והחלומות של האדם. המוות הוא חלק מהחיים, השלכת מאפשרת לעלים חדשים לצמוח במקום העלים הישנים. מדוע פוחד האדם משינוי, הן זו הזדמנות להתחלה חדשה. זהו תהליך בו דבר מסתיים בחייו של האדם ודבר אחר מתחיל. כדי שהמעבר בין השלבים יתרחש בצורה אפקטיבית ביותר להתפתחות הרוחנית, יש לתת מקום לשלב האבל.

קיימים מצבים בהם האדם צריך לבדוק מה מפריע להתפתחותו, לצמיחתו. האם האדם מחזיק בכוח משהו שהיה רוצה או צריך ללכת.  לאחר שהבין מה אינו מועיל לו יותר בחייו עליו לשחרר אותו, זו צורה של מוות שלאחריה יבוא שינוי. זהו תהליך טרנספורמציה בו בעזרת מוות מטאפורי האדם משחרר דפוסים, תפיסות, מצבי חיים, אנשים שמגבילים, על מנת לזכות בשינוי, התפתחות וצמיחה רוחנית.

בנושא זוגיות התחלה של זוגיות חדשה, התחדשות בזוגיות הקיימת, מיניות זורמת וטובה.  לעיתים הקלף משמש אזהרה שחשוב לסיים מערכת יחסים זוגית שאינה מועילה  להתפתחות השואל.

בנושא קריירה התחלה חדשה לאחר עבודה שנסתיימה, פרוקט חדש בעבודה, התלהבות. לעיתים הקלף משמש אזהרה שחשוב לסיים פרויקט או לעזוב מקום עבודה שאינם מועילים להתפתחות השואל.

בנושא כספים התחלות חדשות, הזדמנויות חדשות.

 

חשוב לזכור זהו קלף של הארקנה הגדולה, המייצגת את עולם הרוח. הנשמה של השואל נמצאת במקום של השינוי, של הרצון לסיים תהליכים על מנת להתחיל תהליכים חדשים. אך על מנת לתחיל את הפרידה עליו לעבור תהליך של הבנה ממה להפרד, תקופת אבל הנובעת מהפרידה ולאחריה התחלה חדשה.

לייעוץ טלפוני 012-409-06720020 שלוחה 33
לתיאום פגישה אישית ו/או להתכתבות איתי