אורית של רפאל

קלפי הארקנה הגדולה

התלוי

להרחיב את שדה הראייה

קלף התלוי מלמד את האדם כי החיים הם תהליך של שינוי והשתנות. תהליכים הדורשים אומץ, אמון וביטחון בתהליך והקרבה. האדם מחפש לחיות את חייו עם פרספקטיבה חדשה, לוותר על הישן, לקחת סיכון, לשלם מחיר של כאב ובדידות ולהתפתח. האדם מחפש דרכים חדשות להתמודדות לאחר ההכרה בדפוסי התנהגות חוזרים המעכבים את התפתחותו. האדם לומד כי לפעמים נסיבות חיים מאתגרות מובילות לשינוי ההתיחסות לאתגר ללא ניסיון לשנות את גזרת האתגר עצמה, השינוי והמהפך מגיעים עם ויתור על האגו והרגלי העבר וכניעה. מושגי ההתיחסות של האדם אל חייו מתנפצים לרסיסים ומתפוררים, בשלב זה האדם חש בלבול מאחר והישן כבר לא מתאים והחדש עדין לא מוכר, עצבות מאחר ומבין כי הרגלי העבר עיכבו ועצרו אותו.

הסמלים בקלף פניו של התלוי שלוות מסמל מצב של ויתור והקרבה מתוך תודעה נקיה כי הויתורהוא אינו סבל אמיתי. ההילה מעידה על מצב תודעתי חדש. רגל אחת מחוברת לקורה, רגליים מסמלות חיבור לקרקע כאן הן מחברות לרוח. (רגל שמאל מסמלת רגש ואינסטינקט החיבור לקורה מסמל את הרצון להתחבר לרוח רגל ימין מסמלת מחשבה והגיון מקופלת ולכן היא מסמלת כניעה) התלוי משתחרר מהתלות בהרגליו הישנים. המטבעות הנופלים מכיסיו מסמלים את השחרור מכבלי החומר. התלוי רואה את העולם במהופך, הוא רואה אותם מכיוון אחר.

מיתולוגיה הקלף מיוצג במיתולוגיה הנורדית על ידי אודין. אודין ויתר על מעמדו האלוהי, על עצמתו ותלה עצמו על עץ על מנת לקבל את הידע של סימני הרונים. להיות קרבן מרצון דורש אומץ ועמידה בסבל הפיזי של התליה ובסבל הנפשי של הויתור. קיימת באדם הבוחר לעבור שלב זה נכונות לוותר ולסבול לטובת תהליך התפתחותי (החיות המייצגות אותו הן העורב המסמל מאגיה, והזאב המייצג את היצר) . במיתולוגיה היוונית הקלף מיוצג על ידי האל נפטון אל המים האוקינוסים המעמקים והסערות. האל מסמל את התת מודע. המים כמקור חיים, המים המשתנים, אך הם גם מציפים ומטביעים. הים וגליו מסמלים את טווח הרגשות הקיים באדם. (החיות המסמלות את נפטון הן סוס המגלם פראות עצמה דחפים יצרים וכח. הפר מגלם עצמה פריון וחיבור לאדמה). החיות המייצגות שני אלים אלו מייצגות את האדמה את היצר שיש לוותר עליו למען הרוח

הקלף מייצג את סיום תהליך החניכות והאדם הופך למאסטר. הוא מגיע לבגרות פנימית, ומשיג את התובנה הנדרשת כדי להבין מה עליו לעשות על מנת להתפתח רוחנית. בשלב זה האדם מוצא את ייעודו. העולם כמנהגו נוהג זוית הראיה של המאסטר השתנתה. זהו קלף של כאב והקרבה. הנטיה הטבעית של אדם במצבי שינוי היא להתנגד, התלוי מבקש לעצור ולתת לאתגר ללמד את השיעור.  קלף מאתגר שכן ההצלחה במימושו תלויה בהקרבה ובויתור של האדם. חשוב שהאדם ישנה את הפרספקטיבה שלו לסיטואציה בעולם החומר קיימים כל האתגרים הדרושים להתפתחות רוחנית. תהליך ההתפתחות הרוחנית כרוך בעצב ובדידות, זו חלק מההקרבה  של המאסטר למען התהליך.

 ("Fake it 'til you make it" (also called "act as if" טכניקה פסיכולוגית המומלצת כטכניקת טיפול למאבק בדיכאון. הרעיון הוא להתנהג במהלך היום כאילו האדם מלא שמחה והנאה , למרות העובדה כי בהתחלה ההתנהגות מאולצת, במחקרים הוכח כי האדם לומד לסגל לעצמו את ההתנהגות החדשה ולהרגיש שמח. את הטכניקה ניתן להכיל על כל התנהגויות החיים החל מבטחון עצמי דרך שמחת חיים ואופטימיות ועד להחלטה להתחיל באימוני ספורט.

כשקלף זה עולה בקריאה קיימים מצבים בהם השואל אינו מרוצה ממצב בחייו, הוא נצא במצב משברי שנכפה עליו, הסיבה לאי שביעות הרצון הינה פנימית, מקום עבודה, בן זוג כל אלה מראות להתנהגותו של השואל. שינוי בהתנהגות יביא לשינוי בסיטואציה החיצונית ויביא לשינוי פרספקטיבה בהבנות. על מנת ליצור שינוי יש להקריב נוחות והרגלים ישנים.  

בנושא זוגיות השואל נמצא ברצף שבין מוכנות להקריב למען הזוגיות, מוכנות להקריב את הזוגיות למען משהו שאינו שייך לאהבה, ולעיתים הוא קרבן או חש כך בזוגיות.חשוב בזוגיות למצוא את האיזון בין נתינה לקבלה על ידי שינוי פרספקטיבה ביחסים. כאשר קלף זה יוצא בקריאה ברור כי יש מצב טעון אותו יש לבדוק ולהבין לעומק

בנושא קריירה השואל נמצא ברצף שבין מוכנות להקריב למען הקרירה שלו, מוכנות להקריב את הקריירה למען משהו שאינו שייך לעבודה, ולעיתים הוא קרבן או חש כך בעבודה. חשוב בעבודה למצוא את האיזון בין נתינה לקבלה על ידי שינוי פרספקטיבה בעשיה. כאשר קלף זה יוצא בקריאה ברור כי יש מצב טעון אותו יש לבדוק ולהבין לעומק

בנושא כספים השואל נמצא לפני הוצאה כספית גדולה בעבורה הוא מוכר דבר מה אחר.

 

חשוב לזכור זהו קלף של הארקנה הגדולה, המייצגת את עולם הרוח. הנשמה של השואל נמצאת במקום של התלוי, במקום של הקרבה למען התפתחות רוחנית אך על מנת להשיג אותה עליו להקריב לוותר על הקורבנות. ליצור שינוי גם מתוך כאב בדידות ואובדן של הישן.

לייעוץ טלפוני 012-409-06720020 שלוחה 33
לתיאום פגישה אישית ו/או להתכתבות איתי