אורית של רפאל

קלפי הארקנה הגדולה

הצדק

להיפרד מגורמים מעכבים

קלף הצדק הוא קלף של מחויבות ואחריות לחיים, להחלטות ולמעשים של האדם. ראיה בהירה, עשיה שקולה הם שקובעים את הגורל. הצדק הקוסמי נטול פניות, חד וחסר רחמים. העונש אינו מהווה גחמה אלא השבת איזון.

הסמלים בקלף הדמות אוחזת ביד שמאל שהיא יד הרגש את המאזניים, וביד ימין שהיא היד המוציאה לפועל את החרב, חרבו של המלאך גבריאל, המלאך השומר על פתח גן העדן לאחר שאדם וחוה גורשו ממנו, כסמל לעשית דין. שני סמלים מייצגים צדק. הצדק מוכרע על פי הפוטנציאל הרוחני של האדם, טוהר ליבו, טוהר כוונותיו, והמימוש עצמי. אי מימוש הפוטנציאל מהווה ביזבוז חיים, ועשית אי צדק עם הנשמה.

המשקל כסמל לבדיקת  הלב, הנשמה מופיע בתרבויות שונות המצרית, היהודית, הייונית, הרומית. בחלקן השקילה היא לאחר המוות ביהודית השקילה היא בכל ראש שנה, וניתן לו לאדם לתקן את דרכיו.

העמודים בינהם יושבת הדמות אפורים, צבע המסמל אוביקטיביות.

צבע הגלימה אדום צבע של עשיה וביצוע.מבטא סמכות ושליטה

מיתולוגיה קלף מיוצג על ידי  האלה אתנה אלת החכמה, המלחמה, החוק והצדק.

האלה המצרית מאאת', מאפיינת פן נוסף של הקלף תפקידה היה לשקול את לב המתים. בצד אחד של המאזניים היה מונח הלב ובצידם האחר נוצה. במידה והלב קל המת נשלח לגן עדן, במידה והלב כבד המת נשלח לגיהנום. לב כבד הוא לב כבול, לב קל יודע להבדיל בין העיקר לטפל, לב קל יודע להוציא מחייו את ההפרעות שכובלות ולא מאפשרות לרוח לצמוח. תפקיד נוסף שהיה לאלה הוא שמירה על האמת הן בעולם האלים והן בעולם בני האדם בזכות האמת נשמר הסדר הקוסמי.

הקלף מייצג תהליך המסע מחולק לשלושה חלקים  בשלב המחפש קיימת תחושה של רצון לשינוי והאדם בודק מה חסר לו בחייו. בהמשך התהליך הוא הופך לחניך, ומוצא את המורה שילווה אותו בדרך. בשלב האחרון החניך הופך למאסטר, הוא מוצא את ייעודו ומממש אותו.

לאחר שהחניך יעבור את התהליך שמויצג בקלף הצדק ויפנים את התובנות הוא יהפוך למאסטר. בשלב זה החניך לומד את חשיבותם של היחסים בין עולם החומר לעולם הרוח. על מנת לתת מקום לעולם הרוח יש להוציא מנתיב החיים  גורמים מעולם החומר המהווים הפרעה, פחדים, חששות, מסכות, שקרים. החניך מתנתק מהגורמים הכובלים אותו לעולם החומר.

קלף הצדק מזהיר את האדם שלא ליצור קראמה, לא ליצור רישומים שליליים בתודעה. חשוב לא להסתיר דבר, לא לשקר, לתת לאמת מקום מרכזי בחיים.

הקלף מראה  כי אין סיבה להסתיר. צריך להציג את האמת, ולהוציא את המהות הפנימית.

כאשר אדם פותח בפני העולם את מי שהוא, שם נמצא הכח, שם נמצא האיזון. אדם יכול להגשים את ייעודו רק אם אינו כבול לאנשים, לתהליכים, לפחדים, החופש מכל אלו מביא את האדם למקום של מימוש.

מצבים בהם צריך לעזוב עבודה, לסיים מערכת יחסים, הבעיה במקרים רבים היא התגובה לארוע אותו יש להוציא מהחיים, את הפחד להתעמת. כנות פנימית בסיטואציה זו חשובה ביותר. חשוב להבין שיש להוציא סיטואציות שהאדם התמודד איתן ולא סיטואציות שאדם ברח מהן.

בנושא זוגיות קיים צורך לבדוק את הזוגיות ולתקן, לאדם ברור כי היא מעכבת אותו, אך יש צורך להתמודד עם השיעור. במצבים בהם האדם אינו מתקן את הדרוש תיקון הוא יוציא את הזוגיות מחייו.

בנושא קריירה היכולת לנהל מתוך ניתוק רגשי מאפשרת קבלת החלטות נכונות גם אם הן קשות. מייצג מצבים של סיום עבודה במקום אחד ומעבר למקום אחר.

בנושא כספים אם הכסף כובל, יש לבדוק כיצד להשתחרר מהכבלים, במידה והיתה התנהלות שגויה עם כספים חשוב ללמוד איזון,

חשוב לזכור זהו קלף של הארקנה הגדולה, המייצגת את עולם הרוח. הנשמה של השואל נמצאת במקום של הרצון להוציא מחייו גורמים מעכבים. על מנת להצליח למממש הקלף בעולם החומר על האדם להיות מי שהוא ללא כחל ושרק. להקשיב לקול הפנימי ולהיות כן עם עצמו.

לייעוץ טלפוני 012-409-06720020 שלוחה 33
לתיאום פגישה אישית ו/או להתכתבות איתי